Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Túlzás ez a szigor a családi...

Túlzás ez a szigor a családi napközinkben vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés

18 hónapos kislányom heti két délelőttöt családi napköziben tölt, hogy szokja a közösséget (nem mellékesen imádja a gyerektársaságot.) Már a beszoktatás alatt feltűnt, hogy nagyon nagy a fegyelem és a szigor itt. Kb. 10-en vannak a csoportban, három gondozónő van rájuk, közülük az egyik a barátnőm. Kislányom kb. 1 hónapja jár oda, egyértelműen fejlődött és a javára vált ez az egész. Viszont nekem olyan rossz érzésem van ezzel a túlzott szigorral kapcsolatban. Már nem is egyszer fordult elő, hogy lánykám épp akkor lett nem kicsit leszidva, mikor odaértem (és emiatt sírt is), egyszer például épp a barátnőm tette ezt: Iza föl merészelt kelni a székről, mert meglátott engem. Erre lekiabálta, hogy: "Mondtam, hogy fölállhatsz???" Olyan érzésem van mindig, mintha a katonaságba vinném a gyereket. A többi gyerek is folyton le van szidva, kiabálva apró-cseprő hülyeségekért.

Bővebben most nem szeretném kifejteni, mert már így is hosszú lett, a lényeget szerintem leírtam.

A kérdésem tehát, hogy normális ez, hogy a bölcsiben/családi napköziben a gyerekek folyton le vannak b*szva, lekiabálva mindenért, és én vagyok túlzottan megengedő vagy máshol nincs így?

Köszi a válaszokat


2014. aug. 5. 23:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Sztem. nem normális, hogy ez így van! Én kivenném az tuti.
2014. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
dehogy normális!
2014. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez eleg gaz. Es senki masnak ez nem gond? Mikor ennyi penzt kiadnak erte? Tuti kivennem a gyereket.
2014. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
én 3 órán át hallgattam(voltam fültanúja) ilyen szülőket egy kislánnyal szemben (vonaton utazás)a végén én sírtam el magam!
2014. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ősztől lehet, hogy lesz lehetőségünk az állami bölcsibe menni. Kérdeztem a barátnőmet erről a szigorról: azt mondta, hogy másképp nem lehetne rendet tartani, fejetlenség lenne. (De úgy látom, hogy gyakran tényleg olyan dolgokért vannak leszidva, amit én simán elnéznék. Őszintén szólva ez csapta ki a biztosítékot, hogy le lett szidva a gyerekem nem is egyszer, mert fölpattant a székről, hogy odajöjjön hozzám.)Az anyukák egy része ismerős, ők egyrészt azért vitték oda mert az államiba nem vették volna föl (pl. nincs munkaviszonya), másrészt állítólag ez a legjobb bölcsi a városunkban -kisváros- bár köztudottan nagy a szigor. Az egyik anyukát kérdeztem már erről, Ő azt mondta, hogy szerinte nem baj, ha fegyelmezik, nevelik a gyereket.
2014. aug. 6. 00:02
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
uramisten! ez minden, csak nem normalis. ezen pedig az se valtoztat, h a lanyod sokat fejlodott es jomt tesz neki mas gyerekek tarsasaga. en kivennem es vhova mashova jaratnam. ha elottetek ez megy, vajon mi van, ha epp nem latja oket egy szulo se?
2014. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, többek közt az is a bajom, hogy a gyerekbe szerintem így az ivódik be, hogy semmit se szabad és nem "jó" az, amiket csinál. Pozitív megerősítések helyett...
2014. aug. 6. 00:05
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 6. 00:06
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén:szerinted normális?!Az én gyerekem állami oviba jár-most megy nagycsoportba-de soha nem kiabált velük senki.A legkisebbem ősztől(akkor lesz 2 éves) megy állami bölcsibe,tárt karokkal,szeretettel várják.Érdekes ott nincs tiltás,katonás,már már spártai fegyelem.A helyedben én elbeszélgetnék a barátnőddel.És-szemétség,vagy sem-még az is lehet,hogy valami ellenőrzés félét rájuk uszítanék.Ne tegyenek tönkre sok sok kisembert....
2014. aug. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a fegyelmezés es a szigor normalis, ez viszont tulzas.m
2014. aug. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!