Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy viselik/viselték gyerekei...

Hogy viselik/viselték gyerekeitek a bölcsi kezdést?

Figyelt kérdés

Főleg 2 év alattiak érdekelnének,de persze olyan is írhat,akinek kicsit később kezdett a babája/gyereke.

Most lesz másfél éves a kislányom és a hónap közepétől kell kezdeni a beszoktatást,legkésőbb decemberben vissza kell mennem dolgozni.Örülök,hogy felvették őt és hogy visszavárnak,mégis nyomaszt a gondolat,hogy ezzel elveszem a közös időt.Most még korán el tudom hozni,de később 8 órát bent fog tölteni,nem sok ez nekik?Tele vagyok aggodalommal,ő még nem is tudja,mi fog történni...


2014. szept. 2. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Remekül. Mindent megbeszéltünk előre, 5 hónapig járt 4 órára minden nap, utána ott is aludt, és egy pár nap pici pityergéstől eltekintve soha nem volt probléma (a gondozó nénik még emailben képeket is küldtek mindig, hogy ne aggódjak). Én imádom, ahogyan mesél az ott történtekről, ahogyan látom, hogy önálló kis lényként ténykedik a világban. Nekem élmény ez is, csakúgy, mint az otthon töltött idő. Ő 21 hónaposan kezdte, nagyon-nagyon anyás volt mindig is hála Istennek :), mióta jár, azóta viszont máshogy anyás: kinyílt körülötte a világ, sokkal bátrabban fedez fel (bár az egészen pici gyerekekért nem rajong, készülj fel, hogy lesznek "birtokkonfliktusok", és hamar megtanulja, hogy mi az övé - ez tök normális, de okozhat majd konfliktust játszótéren stb. Legalább is nálunk ezt a bölcsi hozta elő.) Nekem volt pár pityergős napom, amikor megsirattam a változásokat, de ebből a kiscsaj semmit nem vett észre.
2014. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ENyém 23 hónaposan kezdte a bölcsit. Nagyon tetszett neki, és nem is volt gond vele, 5. napon már ott volt 8-16ig, és nem sírt utánam. Reggelente ugyan sírt, de csak míg engem látott, kb fél percig.
2014. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 évesen kezdte a fiam a családi napközit, elejétől szereti. 1 hét volt, amíg sírt reggel, de csak amíg látott, utána semmi gond nem volt. Mi mondjuk nagyon lassan csináltuk a beszoktatást (meg közbejött ugye nyaralás és 2 betegség, erre azért számíts), így kb. 2,5 hónapja jár délelőttönként és 1 hete alszik bent. Simán alszik semmi gond.
2014. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Másfél éves a fiam, két napja kezdtük a szoktatást a bölcsiben. Eddig jól megy, de még csak 1-1 órát volt bent játszani, nem tudom, hogyan reagál, ha nem vagyok vele.

Kicsit úgy érzek, mint te, hogy fura lesz nem vele lenni egész nap, de novembertől én is megyek vissza dolgozni. Igaz, én csak részidőben.

2014. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Az én kicsim 2 hete és 2 napja kezdte el a bölcsit, most 24-én lesz 14 hónapos. Az első két nap után már ottmaradt, a második héttől már bent is aludt. Ezen a héten már végig bent van, tehát fél8-tól fél5-ig. Első és második héten még sokszor fel kellett venni ölbe, mert sírt, de ezen a héten már szépen játszik, akkor van csak 3 perc sírás,mikor beadom. Már tegnap is és ma is mindent megevett, szépen elaludt. Visszük a maciját is, mert azzal alszik, de nincs semmi gond. Egyébként a gondozónők is nagyon profik, egyfolytában játszanak a kicsikkel, törődnek velük. Ha kell, akkor egész nap ölben van a kicsi, mint ahogy az én kicsimnek is volt egy olyan napja, amikor egész nap nem tudták letenni. Van már barátnője is, akivel minden nap kézen fogva sétálnak. Én is nagyon aggódtam, hogy meg fogja viselni, és nagyon meglepődtem, hogy nem így lett. Bár gondolom, hogy ez bölcsi függő is.
2014. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok! Én is pityergek,igaz,nem előtte.Nem így terveztük,2 éves koráig szerettem volna itthon maradni vele,de mivel tavasszal nincs felvétel,ezért módosítottuk őszre,és teljesen váratlanul úgy alakult,hogy lehetőségem van korábban visszamenni.Szóval magamban kell helyre tenni a dolgokat,hogy ugyan nem így terveztem,de talán így is jó lesz..Ő is nagyon anyás,meg másfél évesen nekem olyan kicsinek tűnik,még bő fél év van a két éves korig:( De jó olvasni,hogy szerették a bölcsit,nekem is biztos hogy könnyebb lesz,ha látom,hogy élvezi,jókat játszik.Csak annyira "gyorsan" eljött az elválás pillanata...
2014. szept. 2. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mintha én írtam volna a kérdést:)Az én kislányom is szept.közepétől kezdi a bölcsit és ő is másfél éves.Már tiszta gyomoridegem van az elválástól.Tele vagyok kérdésekkel.Vajon könnyen beszokik-e?Mennyire fogja megviselni?És vajon tényleg jól döntöttem-e hogy beadom ilyen hamar?De sajnos kell a pénz.Jön tél,férjem már nem fog annyit keresni,mint nyáron(kőművesként dolgozik).Remélem könnyebben beszokik,mint a bátyja.Őt 2 évesen adtam be,de még 3 hónap után is sírt sokat.Nem evett,nem ivott a bölcsiben.Csak beült a sarokba a kis takarójával és zokogott:(De aztán terhes lettem a kishúgával és kivettem a bölcsiből.Kívánom hogy gyorsan és könnyen beszokjon a te és az én lányom is:)
2014. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a beszoktatas sikeressege nagyban fugg a beszoktatotol is. Ha latja rajtad, hogy nem szivesen csinalod rosszkent eli meg termeszetesen. Ha nem birod ki siras nelkul, ha ugy erzed, hogy neked nehezebb az elvalas, mint a kicsinek, akkor apuka szoktassa be. Belole hianyzik az a hormon, ami minket sirossa tett a gyerek szuletese utan ;)


A lanyom 20 honapos, 3 napja kezdte. Nem kifejezetten tarsasagi leny, nem sok lehetosege van nagyizni, idegenekkel lenni (marmint, hogy csak veluk) igy en is tartottam tole, hogy fog viselkedni. Ma mar ott is ebedelt. 3 orat bent volt, nincs gond. Lehet holnap bent marad mar aludni is, ez tole fugg. En is sokat agyalok, hogy tok keveset leszek majd vele...de ezzel nem tudok mit csinalni. :(

2014. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!