Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei gondozónők vagy...

Bölcsődei gondozónők vagy pályakezdők! Belőletek hogyan vált jó szakember, és hogy tudtátok gyakorlatba alkalmazni a tanultakat?

Figyelt kérdés
Egy próbanapra kell mennem, pályakezdő vagyok. Nagyon félek, hogy nem fogok megfelelni, mert még a gyerekek neveit, jeleit, se tudom, egyszóval senkit se ismerek még. Egy évet itthon voltam és soha nem dolgoztam még a szakmámban. Sokat felejtettem a tanultakból és úgy érzem ennyi mindent képtelen vagyok újra magamba szívni. Ráadásul hatalmas felelősség. Ti úgy mentetek próbanapra, vagy első munkanapra, hogy mindent tudtatok és fel voltatok készülve még ha nem is ismertétek a gyerekeket és a kollégákat? Mit kell ilyenkor átismételni?
2014. szept. 10. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hová és milyen suliba jártál, de ne parázz.Gondolom, hogy mindenre megtanítanak amire szükséged van.Általában sajnos ezek a gyorstalpalós 3:1-ben sulik nem a legjobbak, csak a pénzről szólnak. A gyerekeket majd megismered, én gondolom, hogy nem azt várják tőled, hogy első nap mindent tudjál. Biztosan egy gyereket kell majd gondoznod, de ne félj, légy derűs, kedves mindenkihez és néha nem árt ha mosolyogsz is :)) figyelj nincs mitől félned, ha sikerül a próbanapod, akkor, elkezded megtanulni a szakmát a gyakorlatban.Légy optimista, sikerülni fog. Ami jót tanultál előjönnek majd, csak ne félj, mert a félelem még azt is elfelejteti veled, amit egyébként tudsz.Légy készséges, segítőkész, figyelj miben segíthetsz, nem azt várják tőled, hogy 2bölcsődére való nevet jegyezz meg, csak nyugodj meg.Fontos, hogy milyen benyomást keltesz másokban. Kíváncsi lennék majd a fejleményekre is.Fel a fejjel és sok sikert:)))
2014. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Ahhoz, hogy jó szakemberré válj figyelni kell és nem kell osztani az észt. Taníthatóvá kell válni, amit mondanak úgy kell csinálni, nem egy ördöngős feladat, de fell kell hozzá nőni és lehetséges.Partnerré kell válni a gnőkkel, szülőkkel, gyerekkel.
2014. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bölcsődei gondozókén: a legfontosabb, hogy imádd a gyerekeket és "le tudj alacsonyodni" az ő szintjükre :) hidd el a gondozónői feladatokba mint pelenkázás, etetés nagyon hamar belejössz, semmi nehézség nincs benne... 2-es válaszoló amit írt, hogy fontos a munkatársakkal és szülőkkel való jó kapcsolat teljesen egyetértek, de arra készülj fel, míg a gyerekekkel nincs semmi probléma, a szülőkkel annál inkább :))) -bár egyelőre neked úgysem lesz velük dolgod... én szakképzetlenül mentem el dolgozni egy magán bölcsibe (családi napközi-én hívom magán bölcsinek mert ez a korosztály jár hozzánk) közben elvégeztem egy családi napközi vezetői+hivatásos gyermekfelügyelői tanfolyamot... igen... gyorstalpaló volt és őszintén szólva még én is nevetségesnek tartottam amit ott tanítottak... ennek ellenére jó gondozónőnek tartom magam, mert imádok velük lenni, kolléganőm hivatásos óvónő, aki mellett rengeteget tanultam... bár igazából ezt nem lehet könyvekből megtanulni... minden gyermek más, mindegyiknek más az igénye, alkalmazkodni kell hozzájuk... egy ami minden gyermekre érvényes, az a következetesség.. ezt mindegyiknél egyformán be kell tartani még ha néha nagyon nehéz is, amikor rád néz a nagy barna szomorú szemeivel akkor is :) -szóval nyugodj meg, nem lesz semmi gond... szeresd őket! EZ a legfontosabb...:) (és természetesen senki nem várja hogy megjegyezd a nevüket-jelüket 1 nap alatt...)
2014. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is most fogok elkezdeni dolgozni, de igazából amitől félek, az a dokumentációk vezetése. Ilyet a gyakorlatban nem is tanultunk az iskolában és félek, mi lesz majd ha élesben kell dokumentálnom, azt se fogom tudni miket kell írni :(

2014. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok, azért nem emeltem ki, hogy a gyerekeket imádd, mert én mindig azt gondolom, hogy , ha valaki erre a pályára kerül az azért van, mert szereti a gyerekeket. Na azért mostanában sajnos tapasztalok mást is ezen a téren, hogy azért került a pályára, mert nem volt más, de még azt mondom így is, hogy ez is jóra fordulhat, vagy egyszerüen az ilyen dolgozó elmegy.Amit a 4es írt maximálisan igaz.Az észosztással nem bántani akartam, bocsánat, de tapasztaltam ilyet. Kijött az iskolából és ő mindent tudott és jobban mindenkinél és szinte vizsgáztatott mindenkit.Nem gondolom, hogy te ilyen vagy:))) csak ilyet tapasztaltunk. Tudom, hogy nem nagyon foglalkoznak a dokumentálással ezekben az iskolákban, de a gnőktől meg lehet tanulni.Nekem is egy ilyen fizetős iskolából kikerült kolléganő jutott és én odaadtam neki egy csomó jellemzést, hogy olvasgassa át és megtanulta. Nehezen használ szakszavakat, mindig azt mondja, hogy mért így kell,mért nem józan paraszti ésszel kell írni. Mindig azt szoktam neki mondani, hogy mi nem józan parasztok vagyunk, hanem szakemberek és szakemberek kezébe kerülnek esetleg ezek az iratok.Ő azért mondta ezt, mert nem tanulta ezeket már leszoktattam róla.Egyébként ő maga mondta, hogy szinte semmit nem tanultak, csak pénzbeszedés volt.Mégegyszer sok sikert.:)
2014. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi 2es vagyok a hármassal teljesen és maximálisan egyetértek.:))
2014. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!