Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meséljetek nekem nehéz bölcsöd...

Meséljetek nekem nehéz bölcsödei beszoktatásról?

Figyelt kérdés

Már teljesen ki vagyok, sír nagyon a kislányom.23 hónapos, most már ha benn vagyok a csoportban is sír.

El vagyok keseredve... :(


2014. szept. 12. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi gyerek van egy csoportban? Összesen, és mennyi a beszoktatás alatt?

Mennyi idöt voltál bent vele?

Van közvetlen gondozója?

Hány gondozó van összesen?

Az épületben mennyi gyerek jár összesen?

2014. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Teljesen új csoport lesz. Most 3an vannak gyerekek. Gondozónő egyedül van, hétfőtől jön hozzá az új gondozó néni. kb12-14en lesznek, ezt nem tudom pontosan.

Ez számít?

2014. szept. 12. 13:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít. Az én lányom egy tündéri, mosolygós, nyugis, jófej, szófogadó, nem hisztiző angyal volt mindig is - de egy matrica. :)) Azaz nélkülem semerre. Éppen ezért nagyon körültekintőek voltunk a beszoktatásnál, igyekeztünk kis létszámú csoportot választani. Úgy festett, hogy 7-en voltak egy csoportba 3 gondozónővel, és a beszoktatás alatt 1 csak és kizárólag a beszokó gyerekkel (akkor épp a mi lányunkkal) foglalkozott. Vele játszottunk, hozzá mentünk beszélgetni, mindenről kifaggatott, mit szeret, mit nem, mi a kedvenc játéka, és igyekeztek a kedvében járni. 7 napig csak úgy volt, hogy én is ott voltam, 1-2 percre hagytam egyedül, utána a 8. napon elmentem 1 órára, semmi gond nem volt (jó előre megbeszéltük, elmondtam hova megyek, előtte való nap délután megmutattuk neki, hogy anya itt dolgozik, hogy mit csinálok itt majd, míg ő a bölcsiben lesz stb.). Másnap maradt egész délelőttre, majd 3 hónappal később kezdett ott aludni - azt mondhatom, hogy az első naptól sírásmentes volt a beszoktatás, és az ottalvással sem volt egy icipici gond sem. Az elején nagyon elfáradt, ez volt az egy nehézség, idővel megszokta.
2014. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít. Ebben a korban a gyerekeknek kell egy biztos személy aki a te helyedet helyettesíti. Akiben megbízik, és ha sír, fél, fáj valamilye, éhes, szomjas, vagy öröme van megoszthatja, akihez hozzá bújhat ha akar. Elsö és legfontosabb, hogy a helyet megszokja és a gondozót elfogadja helyettesednek. A kisgyerekek még nem tudnak egy biztos pont nélkül élni. Ebben a biztos pontban annyira megbíznak, hogy ha megveri ez a biztos pont öket, is vissza szalad hozzája, mert számára még nem létezik más. Most te vagy ez, de a bölcsibe is szüksége lesz egy ilyen személyre.


A hely is fontos, és hogy mennyi másik gyerek jár oda. A beszoktatás alatt a legjobb, ha csak az elsö napokban 2-4 másik gyerekkel érintkezik, így nem túl hangos neki.


Hogyan képes egyetlen egy ember pelenkázni, etetni, ölelgetni, orrotpucolni stb... ennyi gyereket?


Amit tehetsz, hogy amíg sír addig bent maradsz teljesen. Nem baj, ha sír, ott ültök, és a gondozónak(ha lenne ideje a többi gyerek mellett) oda kellene ülnie és szépen lassan átvenni a játékot....

2014. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy nem veszi át a gyereket, nem játszik vele. A másik csoporttal voltunk míg nálunk felmostak. Ott egy "régebbi" gyerek sírt és csak azt mondta neki a gondozónő hogy "na mi jutott eszedbe?" ennyi és otthagyta sírni. Hát nem tudom, értem én hogy egyedül van, talán jobb lesz hétfőtől már jön a másik gondozónő is és ketten lesznek.
2014. szept. 12. 13:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elsö és a negyedik hozzászóló vagyok.

A második teljesen normális mentet írt le.


A ti esetetetkben szerintem még tövényileg sem lehetne, hogy egy gondozónö legyen csak ott.

HA amásodik gondozó csak most fog kezdeni, mégö is új lesz, neki is idö kell megszoknia mindent.

2014. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Elárulod melyik városban van a bölcsőde ahova jár a kislányod? Én is hétfőn fogok kezdeni, csak azért :)

2014. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia! Budapest.
2014. szept. 13. 17:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Én lehet hogy keresnék másik bölcsit, mert amit előttem leírtak a beszoktatásról, az mind nagyon igaz, és fontos is, hogy egy beszoktatás így legyen.

Mi vidéken lakunk, itt csak egy bölcsi van meg egy családi napközi, a lányom bölcsibe járt, most már ovis, a bölcsiben 7-en voltak egy csoportban, erre jutott egy+egy gondozónő, nagyon-nagyon kedvesek barátságosak gyerekcentrikusak, az én visszahúzódó, félős, anyába bújós kislánypm imádta a bölcsit! Most a kisfiamat is épp beszokatom, mert készülök vissza dolgozni, és úgy megy nálunk is a beszokatás, mint ahogy a második is leírta.

Ha bemegyünk, a gondozónő már repül is a fiam felé, s pár perc alatt elvarázsolja. Hidd el ez nagyon fontos ám.

Ha ebben a budapesti bölcsiben úgy viselkednek mint ahogy egy óvodában sem kéne még, elvárják, hogy a gyerek magától oldódjon, feltalálja magát, hát én nem vinném oda többet!

2014. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, most van a 7. napja. Reggel benn átadtam és nagyon sírt. Még a reggelinél is. De most kinn vannak az udvaron és nem sír, bogarászik. Bekukucskáltam.
2014. szept. 16. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!