Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mire gondolnál/mit tennél, ha...

Mire gondolnál/mit tennél, ha többedik alkalommal fordulna elő, hogy olyan napon hoznád haza délután betegen a reggel még egészségesen a bölcsibe vitt gyermekedet, amikor eső miatt nem is voltak kinn az udvaron?

Figyelt kérdés

Már többször fordult elő velem, hogy a reggel még egészséges, még csak nem is náthás kislányomat délután erősen tüsszögve hoztam el a bölcsödéből, aki a komoly megfázás miatt éjjel be is lázasodott és a kialakult nátha és köhögés miatt 1 hétig el sem tudtam őt vinni újra. Mindezt érdekes módon pont egy olyan esős napon, amikor ki sem tudtak menni.

Bevallom, én csak egyvalamire tudok gondolni. Arra, hogy rájuk nyitották az ablakot. Te mit kezdenél ezzel a helyzettel?


2014. okt. 29. 06:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

"... reggel még egészségesen a bölcsibe vitt..."

Helyesen:

reggel még EGÉSZSÉGESNEK LÁTSZÓ...!

A bacik és virusok nem véletlenül találták fel a lappansági időt!

2014. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Azt kezdeném a helyzettel, hogy tanítanék a szülőknek egy alapfokú egészségügy-ismeretet.

Olyan, hogy megfázás, technikailag nem létezik. A gyerek attól nem lesz beteg, hogy huzatban van.

A hideg magában nem fertőz, a vírusok, bacik fertőznek mint minden normál esetben, csak a hűvösebb közegben lassul a vérkeringés, és csökken a szervezet védekezőképessége. Ettől lehet esetleg nagyobb esély a betegségre, de ez egyáltalán nem törvényszerű. Egy erős szervezet meg sem érzi.


Na már most, hacsak nem valahol északon éltek mínusz 20 fokban, esélye nincsen, hogy attól lett a gyerek beteg, hogy kapott egy kis friss levegőt. Ha mégis, az erősen fertőző közegben lehet, az meg akkor is eléri, ha nem szellőztetnek ki.

A bölcsi sajnos ilyen, ahogy többen is írták, mindig akad egy szegény kis bacitelep, akit a szülők betegen is berángatnak a többi közé.


Én oviban két hétig voltam egészségügyi gyakorlaton, minden napra akadt egy problémás gyerkőc. Az egyiknek konkrétan ötpercenként lógott a térdéig a takony az orrából.

2015. aug. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!