Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Vannak előnyei a bölcsődének?

Vannak előnyei a bölcsődének?

Figyelt kérdés

Nem olyan anyukák önnyugtatását szeretném olvasni akik beadták a gyereket mert unatkoztak vele otthon, hanem ténylegesen az előnyeit szeretném tudni, ha vannak...


Azt mondta a bölcsis gondozónénink nekem, hogy igazából még a bölcsődés korú gyerekek egymással nem tudnak játszani, ez életkori sajátosságuk, hanem ha a gondozónőhöz kötődnek, megbíznak benne, akkor egymás mellett játszva, kvázi eltűrik a helyzetet hogy nem anyával vannak, és a vége felé, 3 éves korukra alakul az ki, hogy már egymással játszva, ténylegesen élvezik a közösséget. Ez igaz?


2014. nov. 5. 11:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Igen, igaz. A bölcsőde vészhelyzeti megoldás, ha anyának vissza kell mennie dolgozni. Nem szolgálja a gyerek érdekeit, akkor sem, ha egyes anyák meggyőzik magukat ennek ellenkezőjéről. Ebben a kis életkorban a gyereknek az anyjára van szüksége. Nem más gyerekekre.
2014. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Ha megnézed a játszótéren is akár, látszik, hogy tényleg nem együtt, hanem egymás mellett játszanak. Talán akinek nagytesója van, hamarabb nyílik a többiek felé.
2014. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Igen, vannak. Sógornőm ovónő, egy 2 és egy fél éves babával. A 2 éveset beadta heti 2-3 napra már magánbölcsödébe, mert látja, hogy a gyereknek nem tesz jót, hogy csak és túl sok a felnőtt körülötte. Így gyerekek között van már, minden előnyével, hátrányával, de ez a szakmája és felismeri, hogy a gyereknek mire van szüksége, és mi vezet rossz irányba már, azt gondolom.
2014. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Én nem értek ezzel egyet. Szerintem gyereke válogatja. Az én kisfiam mindig is igényelte a társaságot és tetszik vagy sem mi szülők, nagyszülők már nem voltunk neki elegek, hogy lekössük. Mikor beírattuk még nem tudtuk, hogy úton a kistesó, de evidens volt, hogy menni fog, mert én főleg a babával már végkép nem tudok annyi időt rászánni, mint ahogy azt ő szeretné. A beszoktatásnál sem volt probléma (igaz ő csak délig van), de élvezi. Amikor megszületett a kistesó, akkor sem akart egy napa sem itthon maradni, minden reggel kérte, hogy ő hadd mehessen játszani a többiekkel. És egyébként nagyon sokat fejlődött mióta oda jár. Szépen mondatokban beszél pedig nyáron még a szavakat is úgy kellett kihúzni belőle, mert tudta, hogy mi megértjük anélkül is. Mindig élményekkel teli jön haza, nem is lenne szívem kivenni. De mondom ez gyerek függő, mi előtte is sokat jártunk pl ringató, kerekítő foglalkozásokra, babaklubba amit imádott, mert mindig új inger érte, DE pl nyáron mikor voltunk ismerkedni (mert nálunk ha felvették a gyerkőcöt) be-be lehet menni ismerkedni a hellyel, környezettel, volt olyan kisfiú, aki csak ült az "óvónéni" mellett a kis kabalájával egész nap. Mondták is hogy pl neki majd 4 hónap kellett a végleges beszokáshoz (mikor már reggelente nem ordított), de ott anya ment dolgozni így muszáj volt neki ott lennie.
2014. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek megy a zöld.


Tehát milyen előnyeit látjátok? Más ingerek érik a gyereket?

Az enyém 2 éves de sosem játszik a többiekkel, mindig mikor megyek érte egyedül játszik. Nagyobb gyerekekkel, 3 évestől felfelé pedig szívesen játszik, így nem értem.

2014. nov. 5. 11:27
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy nem játszanak egymással, csak egymás mellett, de megtanulják, hogy nem csak ők vannak. Sokkal könnyebben megszokják az új helyzeteket, önállóbbak lesznek (nálunk legalábbis a gyerekeket szoktatják már, hogy önállóan öltözzenek, elpakoljanak maguk után, stb., amit otthon hajlamosak vagyunk saját magunk elvégezni a kicsi helyett).
2014. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

És ezt pl 3 évesen miért nem elég megszokni? Akkor is még kicsik.

Azoknál a gyerekeknél értem a dolgot, akik annyira élvezik a társaságot hogy szívesen mennek, de ahgy láttam, a legtöbb gyerek aki ott van, nem ilyen.

2014. nov. 5. 11:30
 8/28 anonim ***** válasza:
68%
Vannak olyan családok, ahol jobb a gyereknek a bölcsődében, mint otthon az anyjával. Ha a szülők is tudnak a gyerek életkorának megfelelő programot kínálni, akkor semmi előnye nincs.
2014. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

Vannak.

A lányom olyan csoportba járt, ahol voltak nagyobb gyerekek is. Sokmindent megtanult tőlük, nagyon sokat fejlődött az első pár hónapban. Önálló evés, szobatisztaság pl.

Akkor még nem volt testvére, így ott tanulta meg azt is, hogy a játékokat meg kell osztani.


Ilyenkor még tényleg főleg egymás mellett játszanak, ez igaz, bár ez nagyban függ a többi gyerektől és a gondozótól. Nálunk az volt, hogy a "nagyokkal" foglalkoztak intenzívebbek, és ebbe vonták be a kicsiket is. Ha nem akartak, akkor egy másik gondozónővel voltak. Így már a kicsik és bekapcsolódtak szerepjátékokba, festettek, gyurmáztak, tornáztak, táncoltak, előadtak meserészleteket beöltözve, báboztak.


Én angyon féltettem a bölcsitől, de nem bántam meg, hogy beadtuk.

2014. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
A mi gyerekünk úgy is megtanult önállóan enni és mondatokban beszélni, illetve úgy is szobatiszta lett, hogy nem járt bölcsődébe. A közösséget is megkapja bölcsi nélkül, tehát én továbbra sem látom, hogy mivel tudna többet adni egy bölcsőde, mint a szülő.
2014. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!