Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mi ösztönzött titeket...

Szülők, mi ösztönzött titeket arra, hogy több, mint tíz év után újra gyereket vállaljatok? Többiek, milyen érzés egy ilyen testvéri kapcsolatban a nagytesó/kistesó szerepét betölteni? Mik a nagy korkülönbség előnyei?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyre több olyan személy van, akiknek tizenpár évvel fiatalabb tesójuk van, aki gimis korú, és az anyuka babát vár, ahol a "legkisebb" testvér és a kisbaba között is olyan 13-17 év van. Előre szólok, nem ítélek el senkit, nem azért írtam ki a kérdést, csak kíváncsi vagyok, miért pont ennyi idő után hoztátok meg ezt a döntést, mennyire szoros a kapcsolat a gyerekek között, és nem érzik-e magukat kényelmetlenül, hogy ők ennyivel fiatalabbak/idősebbek? :)

2014. febr. 16. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tartozom ilyen családba, de szerintem a legtöbb ilyen eset válás és új házasság után történik, amikor az előző házasságból hozott gyerekek már nagyobbak, de a pár még akar közös gyereket is.
2014. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
93%
Nálunk az a helyzet ahogy az első válaszoló leírta.Van egy 17 és 14 éves fiam a volt férjemtől.A mostani férjemmel akivel immár lassan 10 éve együtt vagyunk a kapcsolatunk elején megbeszéltük hogy nem szeretnénk közös gyermeket.Az évek folyamán viszont mind a kettőnk véleménye megváltozott e téren és most már 2 éves a lányunk.Jól döntöttünk:))) A fiúk szeretik a kistesót,babusgatják ,játszanak vele ha kedvük tartja.Jó a viszonyuk.Nem passzoljuk le nekik hogy ugyan vigyázz rá ezért vagy azért.A gondviselése,nevelése továbbra is a mi feladatunk:)
2014. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
a környezetemben egy ilyen típus van: ahol az anyuka korán szült, majd a szülők elváltak, és az új férjjel megint vállal gyereket az anyuka olyan 35-40 éves korában.
2014. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Mi 3-an vagyunk edestestverek, en lany 25, egyik fiu 37, masik 41. Tehat nagy a korkülömbseg.

En nem nagyon vagyok elragadtatva, mert nalunk a legidösebb tesom volt mindig a "pici fiam", a masik tesom volt mindig a fekete barany, en meg a legkisebb. Igazabol a legidösebb tesommal soha nem volt jo viszonyunk, mert ö mind a ket testvere születesenel feltekeny volt es ez igy is maradt. Tehat a 25 ev alatt az idösebbik testverem egyszer sem ölelt meg.Nekem annyira nem jo.

2014. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én és a noverem 10-11 évesek voltunk,amikor a hugunk megszületett .

1 apatol. A hugunk nem volt tervezve . De nagyon örültünk amikor megérkezett . Rengeteget tanult kisbaba kora ota tőlünk . Máig jóban vagyunk , persze meg ma is néha civodunk , de ilyenek a lányok.

:-)

2014. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek ment a zöld kéz.

4-es, sajnálom, hogy ilyen a helyzetetek, remélem, egyszer még belátja, hogy te is emberből vagy. :(

2014. febr. 16. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

18 év a korkülönbség.Második kapcsolatomból született a kicsi.Nagy-kicsi lány,ott SZERELEM van.Középső fiú.Ő is imádja,de máshogy mutatja ki.Testvérféltékenység az nem volt.

A házasságomban a volt férjem már nem akart gyereket,aztán elváltunk.Lett egy új kapcsolatom és én egyre jobban éreztem azt a vágyat,hogy újra anya legyek.A nagyok is örültek,amikor megtudták,hogy tesó lesz.A kicsinek viszont hátrány,mert nincs vele egykorú a családban,így szinte egyke gyerek.Ezt sajnálom,de több gyereket már nem szeretnék.

2014. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a fiam jott koran.21 eves voltam,a ferjem 27. Meg fosulis voltam,aztan jott a karrier epites.Most 29 vagyok es 1-2 ev mulva tervezzuk a kistesot(aztan talan johet a harmadik is),tehat nalunk is 10 ev korul lesz a korkulonbseg,vagy talan tobb is.

Ja es a ferjem ugyan az,nem masodik hazassagrol van szo:)

2014. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!