Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mik a gyermekek első csalódása...

Mik a gyermekek első csalódásai hogyan kell azokat kezelni? Pl először néz rá valaki csúnyán, ellöki, vagy ki tudja milyenek más kicsik

Figyelt kérdés

még nem tartunk ott, csak szeretnék felkészülni először is lelkileg, valamint következetesen.

láttam pl amikor egy kicsit anyuka elvitt egy csoportfoglalkozásra(bölcsis idők előtt)körbe kellett állni, megfogni egymás kezét, a kicsi önfeledten nyújtotta a nagyobb lánynak, aki jó nagy ívben elhúzta a kezét, a kicsi meg csak nézett fel rá..


igaz egy apró pillanatot kaptam el, de nem megy ki a fejemből azóta sem.

és nemskára bölcsiskorú a kisbabám.

és félek.meg akarnám védeni.

fel lehet előre készíteni?

nem akarom hogy mellre szívon ilyeneket, és azt sem, h amolyan anya szoknyája mögötti legyen..


vagy itthon legyek vele néha kicsit olyan "izé"? bennem csak azt látja mai napig, hogy az élet csupa varázslat, mosoly és szeretet, közben nem is az...


2014. dec. 13. 22:48
 1/4 A kérdező kommentje:
*kisbabát
2014. dec. 13. 22:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem kell neked trenírozni, szerintem. Nyilván nem te leszel az, aki fellököd, vagy csúnyán nézel rá. :) Mikor először érte ilyesmi a kisfiamat (most lesz 2 éves), nekem is baromi rosszul esett. Volt, hogy a saját unokatestvéréhez ment oda teljes szeretettel, ő meg megfogta a két vállát, és hanyatt lökte a betonon.:/ Talán ez volt a legrosszabb, mert más, ha egy idegen gyerekkel megvívják a kis harcaikat. Meg fogod szokni, és ő is megtanulja.
2014. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még ahhoz, hogy felkészítsd. :) Ő még nem csalódott, hanem inkább csodálkozik.. rácsodálkozik mindenre. A jóra, és a rosszra is. Kb. 4-5 éves kortól kezd csalódást érezni, és már el is tudja mondani... legalábbis nálunk és a család többi gyerekénél is ezt tapasztaltam. És maga kell, hogy ezeket "átélje", megtörténjen vele.. így szocializálódik, így készül fel a valós életre. És ebben segítenünk kell őket maximálisan. :) Ha majd már tud beszélgetni, akkor sokat lehet majd vele erről beszélni.
2014. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam bölcsiben, láttam milyen gyerekek vannak ott, nem mindig "tündérmese" ami odabent van. Az a szerencse, hogy a kicsik többsége könnyen vigasztalható, ha ügyes a gondozónéni, akkor hamar eltereli a kisgyerek figyelmét. Kérdező, ahogy fogalmaztál, ne legyél a gyerekkel "néha kicsit olyan izé", mert hozzád fordul érzelmi támaszért, ha valami éri a bölcsiben. Ha egyedüli gyerek a babád, akkor kicsit nehezebb lesz neki megszokni, hogy nem mindig vele foglalkoznak, meg kell osztozni a játékokon, stb. Mégegyszer mondom, ügyes gondozónéni mellett nem lesz baj. :-)
2014. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!