Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg szinte minden gyerek...

Tényleg szinte minden gyerek beteg lesz a bölcsiben töltött 1-2 első hét után? Az anyatejes is? Van ellenpélda is, vagy inkább ne reménykedjek?

Figyelt kérdés

Most fogja kezdeni a fiam a bölcsit. Sajnos úgy hozta az élet, hogy 1 héten belül munkába kell állnom, ráadásul egy új helyen, ahol nem mondhatom,hogy csak 2-3 hét múlva tudok kezdeni.

Ez egy olyan munkahely, ami minden szempontból megfelel nekünk, mert tudom mellette hozni vinni a fiamat a bölcsibe, megfelelő a megközelítése, és a fizetés is...

Most kezdek pánikolni...

Apuka két hetet nem tud kivenni egyszerre.


2014. febr. 19. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pozitívan, határozottan állj a dolgokhoz, erősítsd a gyereket. Ha látja rajtad, hogy neked tetszik a bölcsi, te szeretettel viszed be, megbízol a gondozónőben akkor sokkal hamarabb beszokik. Ha viszont az ellenkezőjét tükrözöd, nem lesz egyszerű. Általában minden gyermek közösségbe kerüléskor sokat betegeskedik, mivel új bacikkal találkozik a szervezete, függetlenül attól, hogy anyatejet kapott e vagy tápszert. Ezzel erősödik az immunrendszere. Sok kicsi az első évben hetente beteg, de általában ez csak orrfolyás, köhögés, tüsszögés, semmi komolyabb. Egy gondozónő
2014. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Enyém pont két hét után lett beteg, november elején kezdte, pont bejött ez a takony időjárás. Utána 2 hetet járt, 1 hetet otthon volt, és ez azóta is így megy sajnos.:-(

De ő már nem szopott akkor. Pont két évesen adtuk be, és a szopit 16 hónaposan hagyta abba. Fél éves koráig tisztán anyatejes baba volt, nem tudom ez számítana-e valamit.

Amúgy minden gyerek taknyos a bölcsiben, és a legtöbbjükkel nem nagyon tud anyuka otthonmaradni, úgyhogy amíg nem lázasak, vagy nagyon fertőzőek szegénykéimet viszik bölcsibe, (Ezt a gondozónő mondta nekem) és pont emiatt kapja el az én kislányom a dolgokat.

Ha a munkahelyről jobban mernének az anyukák hiányozni, akkor nem vinnék be a gyereket betegen, és nem lenne pl. az enyém sem ennyit beteg - a gondozónő elmondása szerint. De én megértem az anyukákat,

2014. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én fiam is folyton beteg pedig anyatejes volt. A bölcsi kezdetéig max 2-szer volt náthája és egy hasmenéses-hányós vírus. Bölcsi óta egyfolytában van valami baja. Próbálj meg valamilyen immunerősítőt adni neki, hátha megússza. És tényleg, úgy vidd a bölcsibe hogy éreztesd, jó ott neki. És tényleg jó is, a legtöbb gyerek nagyon szereti!
2014. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem már 8 éve, hogy bölcsis volt a fiam, de ő nem igazán volt beteg. Főleg nem az elején. Nem tudom, hogy az anyatej mennyire befojásolja ezt. Sajnos csak 7 hónapig tudtam szoptatni. 4 hónapos volt, mikor kevés lett neki. El kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert semilyen tápszert nem fogadott el. De a mai napig nem beteges.
2014. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nagyon hülyén jött ki a dolog a munkakezdéssel.

Akkor mindenesetre megpróbáljuk megbeszélni a párom munkahelyén,hogy kivegyen egy hetet, illetve a nagymama is tud a hét első felében segíteni.

Nagyon remélem,hogy nem lesz gond, igazából imádja a gyerekeket, mindegy milyen korosztály, nem irigy, nem sír ha elveszik a játékát, elég barátságos.

2014. febr. 19. 14:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Az enyém nem lett beteg és végül össz kb. 3 hetet hagyott ki az egész "tan"évre szétosztva (köhögős-taknyos, 1-3 napig lázas kórságok illetve egyszer kötőhártya-gyulladás), de szerintem ennyit itthon is beteg lett volna. 16 hós koráig szopott, 2 évesen ment bölcsibe.
2014. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem erre ne alapozz, de persze csak pozitívan :)

A szomszéd kisfiú 1,5 éves és még mindig szopizik, de sokkal többet beteg, mint az én lányom, akinek kezdettől fogva kellett a tápszeres kiegészítés. Az anyatej klassz dolog, de azért nem véd meg mindentől. És mindenhol úgy kezdik egyébként, hogy arra számítson anyuka, hogy eleinte lesz majd beteg a gyerkőc :) Mi is most kezdtük a bölcsit, és 14 gyerekből 6 jár most a csoportba jelenleg és el is mondták, hogy nem igazán szokott teljes létszám lenni :)

2014. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az anyatejet azért írtam, mert eddig úgy tapasztaltam,hogy tényleg segített neki ilyen téren.

Az apja télen kétszer is egy hetet itthon feküdt majdnem 40 fokos lázzal, a nagymamája is beteg volt, de ő meg én szerencsére nem.

Egyetlen betegsége tavaly a nyár közepén volt, lázas amikor kint 30 fokos meleg volt..

Nagyon reménykedem,hogy nem kell rögtön azzla nyitnom,hogy maradhatok itthon vele...

2014. febr. 19. 15:55
 9/19 anonim ***** válasza:
kislányom sem beteges bölcsiben sem volt beteges ovisan sem ,és nem kizárolagosan anyatejes volt.
2014. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én kicsim a beteges fajta. Sok kivizsgálás eredményeként kiderült, hogy valamelyik fehérvérsejtje nem termelődik megfelelő mennyiségben. Már sokmindent kipróbáltunk, hogy erősítsük az immunrendszerét, kevés sikerrel.

Én is új munkahelyen kezdtem, és mondanom se kell, hogy a főnököm nem tapsol örömében, hogy havonta legalább egy hetet nem vagyok, mivel apa nem nagyon tud elszabadulni. De összességében boldog vagyok, hogy egyáltalán van munkám nem is rossz fizetéssel. Hogy meddig mehet ez így, az majd kiderül.

2014. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!