Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit lehet tenni egy rosszindul...

Mit lehet tenni egy rosszindulatú, verekedős gyerekkel a bölcsődében? Így nem merem beadni a lányomat.

Figyelt kérdés

Családi napköziről van szó. A kisfiú 2,5-3 év körüli lehet. Lányommal szoktunk menni, hogy szokja a társaságot és pár hónap múlva könnyebben beszokjon. Észrevettem, hogy ez a gyerek többször, szándékosan rálép a gyerekem kezére, lábára. Amikor messzebbről néztem őket láttam, hogy mosolyogva odamegy hozzá, mintha meg akarná simogatni, aztán olyat lökött a fején, hogy hatalmasat esett. És ezt csinálja minden egyes alkalommal. A nevelők is rászóltak, én is. De semmi következménye.

Az ott dolgozók és a vezető is csak annyit mond, hogy igen, jobban oda kell figyelni erre a gyerekre...de most pont más anyukákkal beszélt, ezért nem vette észre stb.

Tudom, hogy mindenhol vannak ilyen gyerekek, esetleg több is.

De mit tehetnék én? Kivel beszéljek? Az én gyerekem nagyon kicsi még, megvédeni nem tudja magát.

Vagy a kisfiúnak mondjak valamit? (a dolgozók szerint az anyjával ők sem tudnak normálisan beszélni, mert szerinte ez normális, hogy agresszív a gyereke)



2015. jan. 14. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam egy hatalmas karmolással az arcán jött haza a bölcsiből, aminek nyoma is maradt - egy kislány csinálta. Az a kislány ilyen agresszív. A gondozónők tudnak róla, megpróbálják kezelni a helyzetet, de mindig ők sem tudnak ott lenni - és pillanatok alatt megvan egy ilyen maradandó "nyom". Bárhová vinnéd lesznek ilyen szituációk később is.
2015. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az a pár hónap? Mert szeptembertől az a kisfiú ovis lesz.
2015. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
4 éves koráig marad, mert nem sokára jön a kisöccse is bölcsibe.
2015. jan. 14. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Verekedős gyerek szinte minden csoportban van, mégis elég durva, amit az a kisfiú csinál a lányoddal. Az én csoportjaimban harapás, rugdosás, lökdösés volt, de hogy szándékosan megtapossa, meg fejbe verje a gyereket, az már túlzás.

A bölcsis néni ilyenkor nem tehet mást, mint tényleg jobban odafigyel, próbálja értelmes játékkal lekötni a verekedős gyereket.

Családi napközibe elvileg nem is járhatna olyan gyerek, aki veszélyezteti a mások testi épségét. A leírtak alapján ez egy magatartászavaros gyerek. Nagyon felelőtlen a vezető, hogy ezt a kisgyereket oda vette.

Beszélni a többi szülővel tudsz, ha az ő gyereküket is bántotta, akkor összefogva megpróbálhatnátok kitenni az agresszív gyereket, vagy legalábbis elérni, hogy a bölcsis nénik megvédjék tőle a gyerekeiteket.

2015. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!