Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe kinek a gyerekei...

Bölcsődébe kinek a gyerekei járhatnak?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van kiskorú mind,gyes alatt lehet járatni bölcsibe a legkissebbet?Létezik hogy ilyen esetben igen(ilyesmit hallottam)Köszi!
2015. jan. 23. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom : akinek mindkét szülő dolgozik, ha egyedülálló szülő, talán még rászorultsági alapon. Ha az anyuka a kis tesóval veszélyeztetett terhes. Vagy az önkormányzat kötelezi a bölcsit. Ilyen van nálunk is onnan tudom. Egyik szép példány ellen büntető eljárás folyik és munkára kötelezték, és mivel másfél év körüli a gyereke hivatkozott rá h mellette nem tud dolgozni. Így az önkormányzat a körzetes bölcsit kötelezte h vegye fel a gyerekét. Természetesen ingyen, és persze anyuka azóta se dolgozik.
2015. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyedülálló vagyok 3 gyerekkel,akkor nekem fel kell hogy vegyék munkáltatói nelkul?Máshogy gyereket huzva nem tudok munka utan se jarni.
2015. jan. 23. 09:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsi azt nem írtam hogy állami bolcsirol beszelek

,mert volna itt magan bolcsi napi 1000 ft-ért ott nem kernek semmit.

2015. jan. 23. 09:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Én jelenleg kicsi babával vagyok itthon,ami nem számított,de az igen,hogy nincs munkám. Nekem azért jár a fiam bölcsibe,mert beszédfejlesztésre szorul,így azért vették fel
2015. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Tudtok valami jogszabályt erre vonatkozóan?Köteles felvenni ilyen esetben(Önkormányzati bölcsi) vagy csak előnyt élvez az egyedülálló felvételkor?A google nem ad ki semmit,már nem tudom hogyan írjam be a keresőbe,hogy sikerrel járjak. :(
2015. jan. 23. 09:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha egyedulallo vagy akkor fel veszik mihelyst van hely. En legalabbis igy tudom. De menj be a legkozelebbi bo,csibe es erdeklodj. Minden bolcsi mas. Nalunk pl nagyon konnyu volt bekerulni. Szuper jo bolcsinek tartom. Van masik a varosban tobb is es van ahol a baba fel eves koraban iratjak be h legyen helye 2 evesen.
2015. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha helyhianyra hivatkoznak akkor semmi esélyem.Azt hittem eleg lesz az igenylokapot fel évvel beadni,hogy mire betölti a 2 a kicsi legyen neki helye.
2015. jan. 23. 11:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam h akkor nem veszik fel. De talán az volna a legegyszerűbb ha felhívnád vagy személyesen bemennél és megkérdeznéd! Én is ezt tettem. Egyik nap betelefonáltam, másnapra behívtak minket, következő héttől mehetett bölcsibe, pont volt üresedés. De ha te 2 éves korára akarod h oda menjen akkor időben fel kell iratkozni. Ilyen egyszerű. Kezd el az intézkedést mert mint írtam minden bölcsi más.
2015. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oks.Köszi!
2015. jan. 23. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:

keres rá a gyermekvédelmi törvény ezen részére abban bene van hogy ha vissza mész dolgozni akkor kötelesek felveni a bölcsibe ,legkisebbet ,de a munkáltatoit akkor is kell vined .


"A gyermekek napközbeni ellátását különösen az olyan gyermekek számára kell biztosítani, akinek fejlődése érdekében állandó napközbeni ellátásra van szüksége, illetve akit egyedülálló vagy időskorú személy nevel, vagy akivel együtt a családban három vagy több gyermeket nevelnek, kivéve azt, akire nézve eltartója gyermekgondozási díjban részesül." de itt az idézet .

2015. jan. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!