Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért kell "beszoktatni" a...

Miért kell "beszoktatni" a gyerekeket a bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kislányom, egy év mulva megy bölcsibe. Baratnőmnek most megy a 2 évese bölcsibe, és pont ma beszélgettünk. róla, h minek a beszoktatás? A gondozónőkön kívül kinek jó ez? Sem a mi gyerekkorunkban, sem a barátnőm 11 és 18 éves nagyobb gyerekeinel nem volt. Miért jó az a gyereknek, h tegnap még itt volt velem anya, ma meg már nem. Tegnap itt lehetett, ma meg már nem? Ez szerintem még jobban összekeveri őket, nem?

2015. jan. 27. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez óvónői és gondozónői hozzáállás kérdése is. Vannak gyerekek, akik igénylik, vannak, akik nem.

Az enyéim 3 évesen kezdték az ovit, ugyanannál az óvónői párosnál. Ők nem hívei a beszoktatásnak, én hallgattam rájuk. Első nap már ott is aludt mind a kettő. Előtte megbeszéltük, hogy mostantól ez lesz az Ő munkahelyük, reggel megyünk, délután jövünk haza. Soha semmi gond nem volt.

2015. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert van gyerek aki sokként éli meg,hogy az anyja egyik pillanatról a másikra otthagyja egy idegen helyen.Más gyereket meg nem zavar.Ha szerinted hülyeség,senki nem fog kényszeríteni,de ezt bízd a gyerekedre.
2015. jan. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A mi időnkben ilyen nem volt. Határozottan emlékszem az első napokra az oviban. Sírtam. Arra emlékszem, meg arra is, h megvígasztalt az óvónéni. De itt vagyok, élek, nem okozott bennem akkora lelki törést. Csak az a durva, h a bölcsiben már azt mondják, h a beszoktatásra 1 hónapot kell szánni... ez szerintem nagyon durva...
2015. jan. 27. 23:07
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért találták ki a beszoktatást néhány évtizede, mert észrevették, hogy a kicsiket mennyire megviseli, ha az anyjuk egyik pillanatról a másikra otthagyja őket egy vadidegen helyen. Még egy óvodást is, akivel meg lehet már beszélni a dolgokat, nem hogy egy 2 év körüli picit. Én nem azért szoktattam be a gyerekeimet a bölcsibe, hogy felnőttként ne legyen lelki sérülésük, hanem azért, hogy itt és most segítsem az elválást.

Az 1 hónapos beszoktatási idő valóban irreálisnak tűnik, a legtöbb helyen 1-2 hét alatt szokott végbemenni a folyamat.

Te komolyan ott tudnád hagyni az üvöltő gyerekedet egy vadidegen helyen azzal az indokkal, hogy felnőttkorában úgyse lesz tőle lelki sérült?

2015. jan. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem keveri őket össze. Illetve minden gyerek más, a legtöbbnek azért jó, ha anyuval együtt ismerkedik a hellyel. Az anya a biztonságot jelenti és ha ő is ott van, akkor talán olyan rossz hely nem lehet...
2015. jan. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na én meg azt a régi rendszert nem szeretném.

Két évig velem van a gyerek minden nap, aztán egyszer csak belököm idegenek közé úgy,hogy "pá jövök"! Nekem is lelkiismeret-furdalásom volt, de akkor meg pláne sz.r anyának érezném magam.


Igaz, amit az utolsó írt,hogy pont azért kell az elején anya, hogy a számára még idegen helyet, gondozónőt biztonságosabban szokja meg. És nyilván,ha ott a szülő, akkor nagyobb biztonságban érzi magát.

Az egy hónapot én is túlzásnak tartom, nálunk két hét a beszoktatás.

2015. jan. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

A mi időnkben... a mi időnkben...úgy utálom az ezzel való példálózást..."az én időmben" amikor egy gyerek kórházba került akkor a szülő nem maradhatott vele ott éjjel-nappal,csak látogatási időre.Eltelt 20-30 év és most meg már bent maradhat a szülő.Ezt is hülyeségnek gondolod? Mert nagyjából majdnem ugyanaz.A gyerekben szorongást vált ki,ha hirtelen megváltozik a környezete,és az anyja nincs vele.

2 hét beszoktatás azt hiszem nem a világ,nem azért találták ki,hogy veled kitoljanak,egyébként a lányom esetében is olyan jól ment,hogy egy hetes lett belőle,mert többre nem volt szükség,de volt olyan szülő is aki azt mondta,neki 3 napja van,mert mennie kell dolgozni.Ő beszoktatta 3 nap alatt.

2015. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Az én időmben én szoktattam be az öcsémet az oviba. Akkor voltam nagycsoportos. Néhány napig az ő csoportjába jártam én is, aztán egy játék alkalmával visszaküldtek a saját csoportomba. Ez 20 éve volt.
2015. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is beszoktattunk oviba (3 éves). Ez annyit jelentett, hogy első napon délig voltunk ketten. Második napon délig volt egyedül, harmadik napon már délutánig, ott is aludt.

Gondolj bele, mekkora változás ez egy gyerek életében, hogy új, idegen közösségbe kerül. Még felnőttnek is stressz. És a többségnek jó, ha amíg megérti, hogy jó kezekben van, addig ismerős arc is vele van.


Ha biztonságban érzi magát a gyerek, nem fogja érdekelni, hogy az anyukája, vagy apukája ottvan-e vele, hanem járja a saját útját.

2015. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nálunk 2 hét volt a beszoktatás bölcsiben,oviban nem is volt .
2015. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!