Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikre kell figyelni a bölcsöde...

Mikre kell figyelni a bölcsöde megválasztásánál? (pl fejlesztő szakemberek is legyenek, stb) vagy inkább óvodaválasztásnál kell inkább körültekintőbbnek lenni?

Figyelt kérdés

hallottam pl olyat, hogy valamelyik kicsinek fejlesztést, vagy speciális foglalkozttást írtak elő, az inézetben meg nem is foglalkoztak vele külön, állítólagosan szakember híjján, viszont mégis vesznek fel olyan gyerekeket..NSI, vagy ilyesmivel jelölik.


meg olyat is hallottam, hogy valamelyik óvoda nemigen viszi sehova a gyerkeket,még akkor sem, amikor önormányzat által támogatott progiról van szó..


vagy bölcsiválasztásnál nem kell "izguljak"?


2015. febr. 14. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:

nem bölcsiben szó sincs ilyenekről. csúnyán fogalmazva a bölcsi csak gyerekmegörző. ott eleve nem viszik programokra, nincs foglalkozás, fejlesztés meg főleg nincs.

azt nézd, hogy van-e hely és a gondozónő lelkiismeretes legyen!

2015. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy csak állami vagy magán helyen is gondolkodtok-e. Nekem fontos volt, hogy ne csak gyerekmegőrzés legyen, legyenek tematikus foglalkozások nagyon sok kreatív dologgal,vigyék őket kis kirándulásokra is. Fejlesztő szakemberrel nem foglalkoztam, mindig kapunk visszajelzést a gyerekről, ha szólnának hogy valamilyen terület esetleg problémásabb, azt külön megoldanánk.
2015. febr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

gondolkodom a családi napközin is,de az max napi 4 ill 8 órás, tehát ha 4 ill 8 órában dolgoznék, pont nem tudom hozni-vinni, pert az min plusz 1 óra lenne..

nálun a 4 órás 28 ezer, a 8 órás 45 ezer havonta, nem tudom az önkorányzat támogat e ebben, ha az egy főre jutó eléri a fltételeit, olyan kevés.

2015. febr. 15. 07:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Szeritnem bölcsinél még nem ennyire kell figyelni. Itt még nem viszik őket sehová, kicsik hozzá. Az afejlesztő ember akikről írsz akkor kell ha pl autista a gyereked, mert akkor ott helyben van vele foglalkozás nem kell külön elutazni valahová még bölcsi után. Nézd a bölcsi nem kötelező, tehát itt még nincs min izgulni :) Persze legyen jó a kaja, egészséges, de szeritnem ez országos előírás úgyis. Legyen közel a lakhelyhez, mert mikor rohansz dolgozni hidd el nem lesz mindegy, mondjuk ha kocsival mész akkor mindegy.
2015. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A támogatásokról nem tudok nyilatkozni. Szerintem kérdezgess körbe és menj el a bölcsikbe, családi napközikbe szétnézni, beszélni a vezetővel. Ott nagyon sok kérdésedre választ kapsz majd, nálunk pl. az egész napos sem nyolc órás, mert negyed 8-tól már lehet vinni a kicsiket. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy 8 órán át miket csinálnak bent a gyerekek, hogy nevelik őket, milyen körülmények között, mennyien vannak, stb. Ne fogd fel csak gyerekmegőrzőként nulla foglalkozással, sajnos ma több helyen is ez megy, a szülők meg azt hiszik, ez a normális.
2015. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én csak ara figyeltem legyen helye a lányomnak a bölcsiben de legyenek kedvesek ,barátságosak a góndózónők ez fontos szerintem .
2015. febr. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem hogy kis létszámú csoportok legyenek, közel legyen, tiszta, rendezett, biztonságos (ne mehessen be csak úgy vki) Szerencsére ezeknek megfelelt nagyon szereti a gondozónőket.
2015. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

és bölcsibe adás előtt nem is altattátok már el ringatva, vagy magatok mellett, hogy szokja?


feltérképezve a bölcsiket 2 tud szóba jönni

egyikben sok a kisebbség...

másik 40-50 percre van..(mindegy, hogy gyalog, vagy busszal, mert 2 buszos lenne a dolog, kocsi nincs)

2015. febr. 27. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
én nem ringatam soha és a saját ágyába alszik pici korátol .
2015. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én sem ringatom soha, leteszem az ágyra és alszik
2015. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!