Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Családi napköziben szólnál...

Családi napköziben szólnál ilyenért? Mi a megoldás, ha nem eszi meg az ebédet és változik a viselkedése?

Figyelt kérdés

Az első kérdést egy apróságra értem. Nem nagy dolog, nem is tudom, hogy szót érdemel-e:

Lányomnak a bölcsibe jobb fajta pelust szoktam vinni, mert ott ritkábban cserélik. Hetente több alkalommal fordul elő, hogy a legolcsóbb rossz minőségű pelus van rajta. Én itthonra sem veszek olyat, ami alapból gyűrött és össze van állva gombócokba a bélés benne. Az első néhány alkalommal nem érdekelt, gondoltam véletlenül elcserélték. De ez már rendszeres és fogalmam sincs, kire adják az ő pelenkáját.


Második dolog: még nincs másfél éves. Itthon ha fájt a foga, vagy rossz napja volt, akkor ebédre is tejitalt kapott. De ezen kívül csak reggel és este. Nagyon szépen ette a főtt ételt, gyümölcsöt, szendvicset, stb.

A bölcsiben mostanában 2-3 alkalommal adnak neki tejitalt, mert nem eszi az ebédet. Én kifizetem a havi étkezést, plusz sokba kerül a tápszer is. Finomat főznek, ott készítik. Egyáltalán nem menzás! Párszor vittem neki ebédre olyat, amit én készítettem, de azt sem kérte ott.


Harmadik dolog: Van bent egy kislány, akinek az anyukája ott dolgozik. Iszonyú sokat hisztizik, a földhöz is csapja magát, üvölt. Aztán az anyukájától megkapja amit akart, csak hogy abbahagyja. A gyerekemen észre vettem, hogy itthon bepróbálkozik a látottakkal. Olyan hisztit levágott, hogy csak néztem :) Nem csinált ilyeneket eddig. Ha itthon nem hagyom, akkor ugye bent nem tanulja el újra és újra?


Van tapasztalat, ötlet ezekkel kapcsolatban?



2015. márc. 9. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkáért mindenképpen szólnék. Azért viszed, hogy ráadják. Ennyi erővel szedjenek peluspénzt, és vegyenek 1 félét, amit minden gyerekre adnak. Ha viszel, akkor az legyen a gyerekeden.


Az étkezéshez nem tudok szólni, miért teszi ezt.


A hisztiről meg az a véleményem, hogy ha anyaként így reagál a gyerekére, akkor bennem megkérdőjelezné, hogy biztos jó szakember? mármint nem tudja, hogyan kell megfelelően kezelni ezeket a szituációkat, akkor biztosan jó helyen van ott a gyerekem?


Az én fiam áprilisban lesz 2 éves, és most megy majd csanába. Én úgy gondolom, hogy ha fizetek érte, akkor megfelelő legyen az ellátás, mert több csana is van, mindegyiknek jól jön a bevétel...

2015. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

A pelenkáért szólnék, adják rá azt amit viszek. Nálunk mindenki pelenkás zacsiján rajta a neve, így tudjak kié fogyott el, melyik szülőnek kell szólni.


Àltalaban a bölcsiben ha eszik a gyerek eszik, ha nem eszi meg az ebédet éhesen fekszik le, s majd eszik uzsonnát, nem kap mást helyette ebédre, igy megtanulja vagy eszik, vagy éhes marad!

Vagy szólsz ne adjanak neki akkor ebédet helyett mást, hanem eszik, vagy hagyod így ha sajnálod hogy éhen fekszik le. Újdonság neki a közösség, hoy nem vagy ott, idegenek vannak, lehet így sztrájkol...


Az meg hogy el tanulja a hisztit természetes!

Mindenhol vannak hisztis gyerekek, sima állami oviban, bölcsiben is, nem is egy egy csoportban. Nem szabad ráhagyni, s megtanulja elő ezt nem szabad. Nem kell vele foglalkozni, át kell rajta nézni. Ez életkori sajátosság is egyben. Hogy fejezze ki azt ha nem akar aludni. Nem tudja azt mondani nem akarok aludni! Te sem alszok ha nem vagy álmos csak azért mert a férjed azt mondja aludj! Nemz mondasz! Déva gyerek mondhat neked Nemet!? Pedig ő is szabad akaratú ember!

2015. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az összes környéken lévő bölcsi közül messze ez a legjobb és nem is szeretném máshová vinni a gyerekemet! A két kisgyermek-gondozó szuper, fősulit végeztek és látszik rajtuk, hogy szívvel-lélekkel csinálják. Tényleg "szakértők" :) A leírtakon kívül semmi rosszat nem tudok írni!

A fent említett anyuka pedig papírmunkát végez, nem a gyerekekkel van, csak néha-néha megy be. Ő a tulajdonos, tehát ő biztos marad :D

2015. márc. 9. 12:04
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

persze, hogy szóljál. sajátodnak viszed a pelenkát, nem másnak, a tiedre adják rá...


ha fáj a foga, nem tudsz mit tenni, nem fog enni.


nem gondolom, hogy ujjal kéne mutogatni egy másik gyerekre mert a tied is hisztizik. igen, minden gyerek hisztizik, aki látott ilyet és az is aki nem. ezt nem eltanulja, hanem egy fejlődési lépcsőfok... nyilván nem szabad hagyni. majd a dackorszak közepén meg jusson eszedbe, hogy mit írtál a kislányról :D

2015. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ott is van mindenkinek pelusos kosárka, krémmel, törlőkendővel. Rajta van a neve és a jele. Ezért nem értem.
2015. márc. 9. 12:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

csanában dolgozként


1: mi akkor adunk más pelenkát a gyerekekre, ha elfogy az övé és elfelejtünk szólni a szülőnek, hogy hozzon, ha ilyen probléma nem lehet, akkor szólj nyugodtan, nálunk vére szólóan vannak a polcon, a nagyobbak már maguk hozzák a saját pelenkájukat, mert tudják melyik sor melyik fajta sz övék :)


2: nem tehet arról a gondozó ha nem eszi meg a gyerek az ebédet, se bölcsiben, se oviban, se iskolában nincs olyan, hogy visszakéred az árát, vagy elcsomagoltatod, hisz megfőzték az ő adagját is, ki is merték neki, biztos vagyok benne, hogy legalább pár kanállal meg is próbálnak adni neki, most mégis őszintén mit várnál ezzel kapcsolatban?


3: egyet értek az elsővel ez gondozónői hiba, hisz nekünk az a célunk jó esetben, hogy erről leszoktassuk a gyerekeket, nem pedig hogy engedünk is a végén és ezzel a többi gyerek azt látja hogy így el tudják érni a céljukat... ha te otthon következetes vagy, tudni fogja, hogy hiába csinálja neked, úgysem ér el vele semmit... de azért megjegyezném finoman a gondozónőnek, hogy ennek nem örülsz :)

2015. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A nagyobb gyerekem nem volt bölcsis... köszi ismerem a dackorszakot ;)
2015. márc. 9. 12:11
 8/16 anonim ***** válasza:
*névre
2015. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva azt várnám, hogy segítsenek enni a gyereknek! 20 hetes kortól vállalják a babák gondozását. Úgy gondolom, hogy ebben az is benne van, hogy ha valaki még nem tud egyedül kanállal enni, akkor segítenek! Azokat a dolgokat megeszi, amit kézzel is meg tud fogni. Én szóltam az elején, beszoktatáson. A pénzt nem várom vissza, nem is azért írtam.
2015. márc. 9. 12:24
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

"A bölcsiben mostanában 2-3 alkalommal adnak neki tejitalt, mert nem eszi az ebédet. Én kifizetem a havi étkezést, plusz sokba kerül a tápszer is."


- mostanában, tehát volt 2-3 alkalom amikor nem ebédelt, mint írtad van olyan, hogy otthon se eszik

- következő mondatod már anyagiasságra vonatkozik

- mivel csak pár alkalomról van szó, én biztos vagyok benne, hogy megpróbálják etetni, de ha nem kéri (amit te vittél azt se ette meg) mégis mit csináljanak vele?:) lefogni nem foghatják le és tömhetik meg :)

2015. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!