Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi itthon maradás mellett...

Bölcsi itthon maradás mellett lehetséges pár órára?

Figyelt kérdés

Kislányom örökmozgó, sajnos egy kicsi panelban lakunk, ahol ketten vagyunk, mert Párom állandóan dolgozik. Sokat járunk ki a szabadba, gyerekek közé, nagyon élvezi, nagyon jól elvan. Azonban amikor itthon vagyunk, látom, hogy unja magát, nem találja fel magát, amíg én főzök, takarítok, stb, és sajnos nem tudom állandóan kivinni a levegőre.

Az egyik ötletünk az volt, hogy beadjuk bölcsibe, csak nem tudom, hogy lehetséges e az mellett, hogy én nem megyek vissza dolgozni, mert nem lerázni akarom a kislányomat, hanem kicsit gyerekek között tudni, hogy szokja is és ott biztosan ellenne, mert amúgy nagyon barátkozós. Reggel levinném és alvás előtt elhoznám.

Mégegyszer mondom, a gyerek érdekeit szem előtt tartva gondoltunk erre, nem azért mert henyélni akarnék itthon. A délutánt csak vele szeretném tölteni.

Van ilyen bölcsöde, ahol beveszik így is a gyerkőcöket vagy ezt el is felejthetem és gondolkodjak más megoldáson?

Köszönettel egy 18 hós kislány anyukája.



2015. márc. 23. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

nem... a bölcsi a dolgozó szülőknek van, az adójukból tartják fenn, nagyon ritka ha felvesznek olyan gyereket akinek nem dolgozik mindkét szülője mert sok a gyerek, kevés a férőhely, nem tehetik meg!


csana viszont erre van, hasonló mint a bölcsi... :)

2015. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kerestem Várpalotán, de sajnos nem találtam.
2015. márc. 23. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bölcsibe csak úgy veszik be a gyereket, ha anyuka visz munkáltatói igazolást.

Én vagy megnéznék egy családi napközit, vagy keresnék neki gyerekprogramokat (pl. Ringató, Kerekítő).

2015. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia, az én kisfiam 20 hónapos, és most kezdte a bölcsit.

Mondjuk én augusztustól megyek vissza dolgozni, de addig is szokja a közösséget, és ami a lényeg, neki is nagyon-nagyon jót tesz, egy kis örökmozgó, itthon már csak unatkozott mellettem, a bölcsibe bekerülve szinte kivirult, jól érzi magát a gyerektársaságban. Itthon is már csak akkor volt jó neki, ha egész nap mentünk valahova, a 4 fal közt már minden baja volt.

Nézz szét a környékeden, vannak már családi napközik is, bölcsödék, ha van férőhely, felvesznek akkor is ha az anyuka otthon van, nekik nem kell magyarázkodni. Ha meg nincs férőhely, nézel máshol lehetőséget.

2015. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk felveszik (kisváros), így is a bölcsibe ha van hely.

Viszont nálunk van egy olyan megoldás is, hogy az ovi működtet egy családi napközit is. Ugyanazok a gondozók óvónők vannak, mint az oviban, csak ez az ovi melletti családi házból lett kialakítva. Az enyém oda jár (szintén csak délelőttre), 2 csoport van 7 fővel. Én sem dolgozom, mert a kisebbel vagyok itthon. Az ára sem eget rengető (ha egész hónapban minden nap van reggeltől egészen alvásig - egyébként akkor viszed amikor akarod - akkor is max 15ezret szoktunk fizetni). Egyébként óránként kell érte fizetni + az ebéd.

2015. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!