Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsisekkel miket lehet...

Bölcsisekkel miket lehet játszani az udvaron? (Lent) 15/L

Figyelt kérdés
Bölcsibe vagyok az osztályommal gyakorlaton és szeretném lenyűgözni a bölcsis néniket (nem tudom hogy hívjam őket ahogy az osztály társaim sem). A fogócskán és bújócskán kívül tud valaki olyan játékokat amit eszközök nélkül együtt játszhatnak a 2-3éves gyerekek? :)

2015. jún. 18. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Körjátékok, mondókás torna


Egyébként milyen gyakorlat ez 15 évesen egy bölcsiben?

2015. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

nálunk is pont vannak gyakorlaton :)

az a baj, hogy tök felesleges nagy dolgokra gondolni. kicsik még, igazán minden csak pár percig köti le őket, aztán meg az a nyűgjük, hogy nem mehetnek amerre akarnak :)

bújócskázni képtelenség velük, de persze meg lehet próbálni :) fogócska meg nem jó ötlet, mert hajlamosak fejreállni ha kergetik őket, azzal meg nem fogod lenyűgözni se a gondozónőket, se a szülőket :)


én rajzolni szoktam velük kint, akár aszfaltkrétával, akár zsírkrétával. csak figyeld őket nehogy megkóstolják. készíthetsz só-liszt gyurmát, azt is nagyon szeretik a kicsik és nem okoz gondot ha belekóstolnak.

kitalálhatsz a homokozóban is játékokat, pl. építsetek várat, formákat csináljatok amit lapáttal szétrombolnak... tényleg ne gondolj nagy dolgokra, minél egyszerűbb, annál jobb!

én sokszor játszom velük olyat is, hogy körbeülünk és megbeszéljük kinek mi a kedvence... pl. játék, fagyi, süti, leves, szín... már persze aki tud beszélni :)


ja és azt ne felejtsd el, hogy 2 évesek nem játszanak együtt csak egymás mellett :) az már az ovisoknál lesz hogy simán közös játékra tudod invitálni őket :)

2015. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisgyermeknevelo a hivatalos nevük, amúgy meg nyilván bemutatkoztok egymásnak és megkerdezed, hogyan szolithatod.
2015. jún. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sem bújócskázni, sem fogócskázni nem tudnak. :)

Az aszfaltkréta jó ötlet, meg az id, ha építessz nekik a homokozóban. Ha van olyan játék, amibe beleülhetnek (pl dömper), akkor tolhatod őket, azt is szeretik. Ha van csúszda, vigyázol rájuk csúszdázás közben.

2015. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ugyan már, azért ennyire bonyolult dolgokat még a 3 évesek sem tudnak, amit itt néhányan írtak. :)

Lehet velük mondókázni, egyszerű játékokat hozzákötni (pl. sétálunk, sétálunk). Esetleges szerepjátékot is meg lehet próbálni.

2015. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!