Kinga004 kérdése:

Bölcsi 1,5 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Erdekelne azok véleménye,akik hasonló korban bölcsibe adtak a gyermeküket. Nem bantatok meg? Lett hátránya a kicsinek belole? A legtobb helyen azt olvasni,hogy a kicsi szinte csak profitál belole. Igaz ez? A lenyeget tudom: minden gyermek mas es mas.
2015. aug. 4. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem iszonyúan korai. Persze, hogy azzal nyugtatgatják magukat az anyák, hogy profitál a gyerek, de ez nem igaz. Ennyi idősen az anyjára van szüksége, nem ismeretlenekre, és főleg nme más gyerekekre.
2015. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

a gyermek habitusától függ


pl én láttam 11 hónapost, 14 hónapos kislányt is, aki mindenen elsírta magát, folyamatosan az anyja kezében, közelében volt(nyílt napon a szeptemberi kezdés előtt)szerintem nekik igenis korai!


de én meg látom az én 14 hónapos fiamon, hogy pl a játszóbölcsiben el is felejt, simán kimehetek a mosdóba és amikor a gondozók házhoz jöttek egy 10 percre ismerkedni, sírt utánuk, hiányzik neki mások társasága is, ne mindig anyával(rokonaink nincsenek, ill félévente, ha találkoznak) én gyermekemnek speciel kegyetlenül ingerszegény ennyi idősen az élete a bölcsi nélkül, ezért is visze játszóbölcsibe, vagy voltunk úszni, ismerősnél kertben babamedencézni, de ugye ezek nem rendszeres, inkább ritka alkalmak, a játszótéren meg nincs ismerős, vagy ismerős gyerek, társ és ahhoz még kicsi is valahol(nem tud a várba mászni, lipityókázni, a homokot csak eszi, max a hinta van kihasználva..)

2015. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*bocsi, én bőven 1,5 év alattiakról írtam
2015. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
pontosan mit profital belole? nem azert adjak be, akik beadjak, mert ott jobb neki, mint az anyukaja mellett, hanem mert munkaba allnak. a bolcsi szukseges rossz, nem all a gyerek erdekeben, de van ennel rosszabb korulmeny is a gyermeknecelesben, ami kialakulgat penzhiany eseten es a bolcsinel joval karosabb a gyerekre. nejed kell merlegelned es a kisebb rosszat valasztanod
2015. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
de ha látod, hogy eljátszik nélküled is a gyermek, ill szeret másokat, szívesen játszik akár idegenekkel is, szerintem nem törés, sőt, talán szükséges is a közösség, nálunk erre tesz rá egy lapáttal a rokonhiány.
2015. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Az én kislányom 10 hónaposan ment CSana-ba, és profitált belőle, most 2,5 éves nyitott társasági gyerek, aki a csana-ba dolgozni jár, mert a gyerekek mindig szétpakolnak.../ olyan körülményeket biztosítanak neki, amiből profitál, van egy angol nyelvű dadus néni aki miatt már mondokázgat illetve néha válaszolgat angolul is.


Kis csoportról beszélünk, rengeteg odafigyelést kap és nagyon szeret menni.


velem is minőségi időt tölt, és nem szenved hiányt semmiben, a bölcsi nem feltétlen szükséges rossz....


Mérlegeld a helyzeted, illetve a gyerkőc habitusát és úgy dönts ....

2015. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
10 hónaposan... az "szép".
2015. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

én megértem, h a mai világ már nem arra van berendezkedve, hogy az anyák többsége otthon marad 3 évig, de ne legyetek már ennyire gyerekesen álszentek, hogy ennyi ambivalenciát képtelenek legyetek elviselni az életetekben meg a lelketekben. vagy tényleg azért adtátok be a bölcsibe a gyereket (remélem), mert szerintetek ott jobb nekik, mint veletek. ebben az esetben megérteném, hogy így lepontoztatok, de nem hinném hogy így van


10-11-14-18 hónapos gyerekeknek nem oszt nem szoroz a "közösség", mivel alapvetően nem egymással játszanak, hanem egymás mellett egyedül. mint sok kicsi sziget.


4. hozzászóló voltam, ezt is, azt is újra lepontozhatjátok, ha számotokra elégtétel :)))

2015. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
kisfiam kereken 17 hónaposan kezdte a bölcsit, egyáltalán nem voltam meggyőződve róla, hogy ez a leghelyesebb lépés, rettenetes lelkifurdalásom volt, persze nevelői tanácsra ezt igyekeztem előtte nem mutatni, megbánni nem bántam meg, maradhattam volna otthon, de akkor annyira szűkös lett volna a megélhetés, hogy szétevett volna az ideg az állandó anyagi problémák miatt, hátránya konkrétan nem érzem, hogy lenne, most 27 hónapos, az orvostól kezdve a gondozókon át, rokonok, idegen anyukák stb. dicsérik, hogy milyen szépen beszél, mondókázik, illetve annyi mégiscsak hátrány, hogy az év első felében nagyon nagyon sokat volt beteg, ami ugye szinte elkerülhetetlen hozadéka a közösségnek, ebben mindketten nagyon kimerültünk, mindennek a legteteje a júniusi kórházzal végződő szalmonella lett, bár ezt pont nem a bölcsiben szedte össze, a sok betegség miatt sokat hiányzott, volt amikor könnyebben vette, hogy újra menni kellett, volt mikor kevésbé, hirtelen ennyi minden jutott eszembe, ja ami még pozitívum, hogy nagyon szépen megtanult egyedül enni, már a pohárral is kezd bent megbarátkozni - otthon konkrétan kiveri a kezemből :S, ha lenne még kérdésed, írhatsz privátot is nyugodtan
2015. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Az én nagyobbik fiam 21 hónapos volt, amikor a munkahelyemen ultimátumot kaptam: vagy visszamegyek, vagy viszontlátásra.

Eredetileg a 2. szülinapján kezdtem volna a beszoktatást, szóval nem nagy különbségről beszélünk, de minket nagyon megviselt.

Hónapokig betegek voltunk - mindketten.

Sokat hiányzott az első 5 hónapban, én is a munkahelyről, illetve kaptam távoli elérést, hogy otthonról is tudjak dolgozni (aki csinálta már beteg gyerek mellett, az tudja, nem egy leányálom).

Nagyon nehezen szokott be, sokat sírt(unk), ehhez mondjuk kellett az is, hogy nem voltam elégedett a gondozókkal, amit a kicsi nyilván érzett rajtam.

Esténként le sem lehetett robbantani rólam, lefekvésig az ölemben volt, hónapokig.

Én már ezerszer megbántam, hogy nem vártam ki azt a 3-4 hónapot, hosszú időbe telt, mire megszokta a bölcsit (meg soha nem szerette, csak hozzászokott).

Most 4 hónapos az öccse, remélem vele a saját ütemünkben mehet az elválás.

2015. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!