Kinga004 kérdése:

Bölcsi 1,5 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Erdekelne azok véleménye,akik hasonló korban bölcsibe adtak a gyermeküket. Nem bantatok meg? Lett hátránya a kicsinek belole? A legtobb helyen azt olvasni,hogy a kicsi szinte csak profitál belole. Igaz ez? A lenyeget tudom: minden gyermek mas es mas.
2015. aug. 4. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen gyerekenként változó, de túlzásnak tartom azt a nézetet, hogy MINDEN gyereknek 2-3 éves koráig várnia kellene a közösséggel.


Ez még a kommunista ideológia maradványa nálunk. A világ döntő többségében max. 1 évesen közösségbe mennek a gyerekek. Valahogy mégsem látom, hogy Magyarországon olyan hűde közösségi, vidám embereket nevelne ez az elv.


Azt szerintem a szülő jó esetben látja a gyerekén, hogy milyen habitusú és mennyi idősen alkalmas már arra, hogy közösségbe kerüljön. Ez lehet egy éves kor körül is, de lehet 3 éves is.

A "gyereknek az anyja mellett a helye" dologra meg: és ahol az apa is gyeden van? Ott borul az egyensúly, vagy az miként fér bele az ideológiába?

Anya vagyok, de ezt a túlzott kisajátítást a férfiak nevében is sértőnek érzem.

2015. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
19 hónapossan kezdte a csanát, nem azért mert dolgoznom kellett menni, hanem azért mert igen is ő igényelte a társaságot. Igaz nem jár minden nap, de 10-13napot egy hónapban ott van. 3 hónapja kezdtük, eddig csak pozitívuma volt, nagyon szereti, alig lehet haza rángatni délután mikor megyek érte, reggel is rohan be egyedül. Valaki írta, hogy nem játszanak együtt, nálunk ez sem igaz. 2 kis barátja van, akikkel egész nap játszanak, egymás mellett alszanak, esznek. Az is igaz, hogy ő eleve társasági lény, gondolom azért mert első perctől kezdve sokat volt idegenek között. Én úgy álltam hozzá, mivel nem volt muszáj beadnom, hogyha nem tetszik neki akkor várunk még fél évet, igy nem kényszerként fogtuk fel.
2015. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkettőnknek jót tett.Épp kezdte a dackorszakot és már mindenért visított.De nem emiatt mentem vissza dolgozni hanem mert kellett.Ő mondjuk már sokat unatkozott mert születése óta imádja a társaságot.Egész nap a játszótéren kellett lenni én éreztem hogy kevés vagyok.Hiába mondókázás, fejlesztő játékok, együtt csinálunk mindent.

Most apukája viszi reggel én hajnalban megyek és fél 4re ott vagyok érte s este 9ig együtt vagyunk.

Amit a bölcsinek köszönhetek: nappali szobatisztaság, nem maszatol étellel-itallal, és a beszéde is beindult.

Nem mondom hogy nem volt rossz nekem az elején, gyereken nem vettem észre.Annyit hozzá tennék hogy ő mindent hamarabb csinált mint kellett volna lehet hamarabb érett volt rá.Ki tudja?Nekünk jól sült el eddig.Aztán 20 év múlva kiderül.De az biztos ha szereted és kimutatod és vannak határai akkor nagyon nem ronthatod el.

2015. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Koszonom Nektek a válaszaitokat,van min törni a fejemet. Koszi!
2015. aug. 6. 21:01
 15/16 anonim ***** válasza:

Én 11 hónaposan adtam a fiam bölcsibe, mert az apja már nem akart vele tovább otthon maradni. Én 5 hónapos kora óta dolgozom.

Szereti a bölcsit. Jól eljátszik. Sokat volt beteg az elején. Gondolom, ovikezdésnél ugyanez lett volna, csak később.

Nem mondom, hogy kifejezetten profitál belőle, hogy bölcsis, de ez van. Rossznak sem tartom. Otthon is játszott, bölcsiben is játszik. Ott is nagyon kedvesek vele.

2015. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Legalább egy évig még otthon maradnék vele. Abból sokkal többet profitál egy gyerek, mint a bölcsiből.
2015. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!