Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketeknél miben nyilvánu...

A gyereketeknél miben nyilvánult meg a dackorszak majd' 2 évesen? A bölcsi erősítette vagy inkább közömbösítette ezt?

Figyelt kérdés

A lányom 21 hónapos. Az, hogy "nem", minden "nem" csak a legalja. Dacol, kiabál (visít), nem figyel rám, levegőnek néz, csapkod (ezt hál'istennek ritkán), dobálja a játékait. Már nem kér, hanem üvölt: aaanyaaa innniiiii, mintha átállították volna odabent az alaphangerőt és olyan erőszakosan követelőzik, hogy égnek áll a hajam.

Ezek a "tünetek" lehetnek a 3 hete elkezdett bölcsi hatásai is? Mert az kiabálós, dobálós, túlpörgött korszaka igazából azóta kezdődött, de nekem viszont úgy tűnik, szeret bölcsibe járni, reggel áll az ajtóban és indulni akar.


2011. szept. 30. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
100%, h a bölcsi teszi ezt. Ettől függetlenül szeretheti a bölcsit, csak megtanul minden rosszat valamint lehet, h haragszik rád, amiért otthagyod. De ezt majd csak a türelem és következetesség oldja meg.
2011. szept. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nálunk a bölcsi abszolút felerősítette: kiabál, türelmetlen, megsértődik, indenre nemet mond, dobálja a játékait.

Ne aggódj, lassan elmúlik ez is:-)

2011. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Inez.R. ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz: Türelem és következetesség.

Nálunk is volt bölcsi- korszak, de a dac- korszak kimaradt. Ha nagyon sok a feszültség a kisgyerekben, akkor sír, esetleg hisztit csinál. Ha sír, az nem baj. Nem kell rászólni hogy "ne sírj". Én ölbe vettem a kisfiamat és hagytam, hogy kisírdogálja a feszültséget magából. Utána eltereltem a figyelmét egy sétával, egy játékkal, egy mesével, bármivel.

A figyelem elterelése a hisztinél is nagyon hatásos.

:)

Később nálunk a kiskamaszkorban sem volt dac- korszak, és a kamaszkorban sem. Mindig meg tudtunk beszélni mindent.

:)

2011. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom ovit kezdte, megerősíthetem, hogy azóta nagyon nehéz vele, egyrészt gondolom a felgyülemlett feszültség (nagyon visszahúzódó, így otthon adja ki magából, amit ott nem mer), másrészt amit ott lát, hall a többi gyerektől (persze ezzel nem a többi gyerekről van negatív véleményem, hanem minden csoportban vannak hangadóbb gyerekek, akik esetleg olyan dolgokat csinálnak, amit el tud lesni az enyém pl.rugdosás, harapás stb.)
2011. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért,de ez most komoly??? A bölcsitől rosszabb lesz?? Már igy is földhöz vágja magát, visit és hihetetlen hisztis.. ennél még lehet rosszabb?? Na neeee!!

Az én lányom is 21 hónapos és most 1 hete kezdtük a bölcsit. Nálunk az alap hiszti tünetek azok amiket leirtál,talán a játékdobálás elmarad. Már pincérnek érzem magam.. tényleg csak a csettintés hiányzik amikor "kér" valamit.

Bocsánat, hogy válaszolni nem tudtam,de amikor elolvastam a kérdést és a rá adott válaszokat, hát mit ne mondjak kicsit kibuktam,hogy lehet ez még rosszabb is.

2011. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

el kell keserítselek, lesz még rosszabb:) az én lányom eléggé önálló és nyitott tipus, nincs gondja a beilelszkedéssel, mindig is aktívabb, elevenebb volt a kortársainál, de most már nem eleven, hanem rossz. Illetve nem is rossz, hanem rosszalkodik, tudatosan. Régen is csinált hülyeségeket, de azért, mert még nem tudta, mit kell csinálni, vagy kísérletezett, vagy feszegette a határokat, de azokat könnyű volt kezelni. Most viszont már nagyon is jól tudja, hol vannak a határok és szándékosan lépi át őket. Nem csak hisztizik, hanem tudja, mit szeretne győzni akar.

Minden este megbeszéljük a férjemmel, hogy mi volt a mai "menü", és akkor már röhögök rajta meg tök büszke vagyok, hogy mennyire okos és hogy kiáll magáért, és imádom, mert egy csomószor jön oda napközben, megölel, mondja, hogy "szeret anya", de este felé (meg kb. egy órán át, mikor elhozom a bölcsiből), teljesen kezelhetetlen.

2011. szept. 30. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Azert meg van remeny nem kell megijedni. Kisfiam is ennyi idos es meg eletemben nem lattam hisztizni pedig bolcsis. Sem a boclsibe sem itthon nem hisztizik semmiert amit nem kap meg. Tovabball es kesz. Neha legorbul a szaja es duzzogva elvonul. Persze nem jelenti azt, hogy nem is fog hisztizni soha (ilyen tudom, hogy nincs) csak annyit szerettem volna irni, hogy nallunk se jobb de se rosszabb nem lett a bolcsi miatt a helyzet. Ugyhogy fel a fejjel.
2011. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Ezeken, amit leírtatok, nálunk inkább segített a bölcsi. Viszont meg kell mondjam, szerintem ennek még köze nincs a dackorszakhoz. Majd amikor már arra is hisztizik, amit nem is mondtál, vagy nemet mondd arra, amit ő talált ki fél perccel előtte...vagy mikor fogalmad nincs, épp miért ordít, és képes elnyűglődni reggeltől estig.
2011. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!