Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki összefoglalná nekem,...

Valaki összefoglalná nekem, hogy egy egyedülálló anyukának milyen plusz juttatások járnak? (pl. állítólag ingyen étkezés bölcsiben, meg amit az államtól lehet igényelni, ilyesmikre gondolok)

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal az emelt családin kívül semmi mással nem kapsz többet mintha a férjeddel nevelnéd.
2015. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló édesanya vagyok, sokszor, sok ilyen kérdésnél válaszoltam már.


Egyedülálló anyaként igényelhetsz a MÁK-tól olyan családi pótlékot, mely a hagyományos 12.200 Ft helyett 13.700 Ft (tehát havi 1.500 Ft-tal több)- nyomtatvány letölthető a MÁK honlapjáról, postai úton beküldhető, max. 2 hónapra visszamenőleg lehet érvényesíteni, amennyiben a feltételek már akkor is fennálltak.


Ezen túlmenően NINCS egyéb támogatás csak a családi állapotunk okán és ez ÍGY HELYES.

Az, hogy egyedül élek nem jelenti feltétlenül azt sem én, sem más esetében, hogy anyagilag rá is szorulunk az állami/önkormányzati támogatásokra.


Ami egyes egyedül számít, az az EGY FŐRE JUTÓ jövedelmed. Vagyis az összes bevételedet (munkabér, tartásdíj, emeltebb összegű csládi pótlék, esetleges segélyek, táppénz stb.) kell elosztani azoknak a számával, akik ebből a pénzből élnek egy háztartásban (praktikusab te és a gyermeke(i)d.

Amennyiben van élettársad a válás után, akkor nem vagy egyedülálló!


Ha az egy főre jutó jövedelmed nagy általánosságban a kb. 39/40 eFt/főt meghaladja, akkor nem nagyon vagy jogosult semmire sem. Esetleg érdemes lenne a településed önkormányzatának helyi szociális tárgyú rendeletét áttanulmányoznod, mert településenként más-más a segélyezési határ (általánosságban azért ennél nem sokkal nagyobb), esetleg jogosult lehetsz valamilyen eseti támogatásra pl.


Mennyi a mostani jövedelmed, mi az az élethelyzeted, amiről úgy gondolod, hogy segítségre van szükséged vagy valami járna neked?


(ingyenes étkezés a gyermek védelembe vételével is járhat, itt is a jövedelem számít).


Sokat tudnának neked segíteni a lakhelyeden működő családsegítő szolgálatnál és ráadásul ingyenesen is. Általában ezeken a helyeken vannak olyan nyomtatványok (kitöltésben is segítenek!), amelyekkel ott helyben lehet támogatást igényelni, illetve az itt dolgozó szociális munkások ismerhetik a különböző segélyszervezeteket is (pl. máltaiak, vöröskereszt stb.)


Ha leírod a konkrét élethelyzetedet, talán konkrétabban tudok segíteni.

2015. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi erre voltam kivancsi! Nekem se fordult meg a fejembe h egy egyedulallo szulonek tobb jar, de egy anyuka osszehordott minden hulyeseget..de mar tiszta minden
2015. febr. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!