Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Apa viheti a gyermeket beszoka...

Apa viheti a gyermeket beszokatásra, ha én dolgozok? Mennyi idő kb a beszokás?

Figyelt kérdés
Felvázolnám a helyzetet. 20 hónapos a kislányom, felvették a bölcsibe. Párom másfél éve dolgozik és most nekem is lenne lehetőségem dolgozni (ami nagyon jó lenne a kicsink érdekében is, hiszen GYES-en vagyok). Holnap kell bemennem ugyan ahhoz a céghez, ahol párom van. Ő 3 műszakos, én csak délelőttös lennék. Valószínű szeptember elsejével kezdenék, aznap lenne a beszokatás első napja is. Ebben a helyzetben párom is beszokathatja? A szívem szakad meg, de azt is tudom, hogy még egyszer nem lesz lehetőségem a közelben munkát találni (kivéve a közmunkát, de abból nem kérek). Természetesen ha beszokott én hoznám minden nap haza. Illetve kb mennyi idő a beszokatás? Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, de számomra ez nagy dilemma és nem ismerem a rendszert.

2015. aug. 17. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
2 hét a beszoktatás hivatalosan, de valójában 4 hét v több is kell a gyerekléleknek
2015. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

2 hét?! huha... mi kulfoldon élunk itt 2 délután volt -2-szer 2 orahossza.

és általában a babysitterek mennek a gyerekekkel..nem is a szulok, mivel azok dolgoznak. 3 gyereket "szoktattam" igy be, egyik sem sirt. 10-15 honaposak voltak. a fiam meg 17 honapos, nem volt semmi gond.

2015. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk csak jövőre esedékes, de nálunk is a férjem fog beszoktatni, mert én hajnalban megyek majd dolgozni hogy délután tudjak menni a gyerekért. (Férjemnél ez nem megoldható, segítségünk meg nincs.)

Szerintem simán beszoktathat bármelyik szülő, ugyanolyan jogaik vannak. Biztos van még ezer ilyen eset, amikor apa szoktat be, pl. azért adják bölcsibe, mert anya kórházba került vagy valamelyik gyereknek előfordulhat h nincs is anyja csak apja stb....

Lehet az én férjemnek még könnyebben is fog menni, mert szigorúbb mint én:)

2015. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért döntöttünk ìgy, mert nem kezdhetek szabival új munkahely révén, de apát elengedik, ez a szerencsénk. Csak nem akartam, hogy rosszat gondoljanak a gondozók emiatt. Későbbb nem kezdhetek, mert pillanatok alatt találnak mást, aki kezdeni tud elsején. Nem szeretném elszalasztani a lehetőséget, lenne hova tenni a fizetésem.
2015. aug. 17. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Igen.

Hisz a párod is szülő, nem????

Mi felváltva szoktatjuk be a fiunkat. Aki épp szabadnapos, az viszi.

Gyerekfüggő, hogy mennyi a beszoktatás. Van, amelyiknek elég 2-3 nap, van, amelyiknek a 2 hét is kevés. Ezt neked kell tudnod, te ismered a gyereked. Hivatalosan 2 hét. De ezt elmondták, nem?

Fiam is most megy bölcsibe, de volt szülői, amin elmondtak mindent részletesen, illetve azt is, hogy a kérdésekkel hova fordulhatunk. Nálatok nem?

2015. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekünk nem volt még szülői. Telefonáltak, hogy felvették a kicsit. Másnap bementem megbeszélésre, megkaptam a listát, mit kell vinni(tisztasági csomag, iratok stb) illetve egy csomó papìrt, amit ki kell tölteni. Megadta a kezdés napját és ennyi. Persze, együtt élünk, ergó közös a felügyeleti jog, csak új a szitu első baba révén :)
2015. aug. 17. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze.Akár nagyszülő is.

2 hét szokott lenni.

2015. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat! Megvolt ma az állásinterjú és fel is vettek szeptember elsejével.Üröm az örömben, hogy ez nem a mi közös élményünk lesz hercegnőmmel, de nem egyedi eset leszünk. Párommal rugalmasabbak nyilván,a munka kell. Így jött ki, de vígasztal, hogy minden nap én megyek érte :)
2015. aug. 18. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a férjem szoktatott be. Nálunk azt mondták, bárki beszoktathat, csak az a lényeg, hogy ugyanaz az ember legyen végig. Volt olyan, ahol a bébiszitter szoktatott be, volt, akit a nagyi.

Kettő hét volt nálunk is a beszoktatás, de hallottam, hogy angliában max két nap, különben extra pénzt kell fizetni...

Anno a lányomnál az oviba is két hét volt, most hallottam a kollégámtól, hogy 3-szor fél nappal elintézik. Változik a világ és intézményenként is változnak a szabályok.

2015. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!