Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért mondja, hogy másik...

Djudit kérdése:

Miért mondja, hogy másik oviba vigyem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hete kezdte az óvodát, beszoktatós, bölcsi nem volt. Emiatt még nem szokott gyerektársasághoz, nem nyit a gyerekek felé, de az óvonénivel, dadával jól elvan, és résztvesz a közös programokban, nem sír ott. Viszont 1 hete azt mondja nekem, hogy őt másik oviba vigyem, és sír reggel, hogy nem akar ebbe az oviba menni. DE nem tudom belőle kiszedni, hogy miért lenne más a másik ovi. Valószínűnek tartom, hogy csak azért mondja, mert látja, hogy ezzel nálam betalál, és elkedzek agyalni, izgulni, hogy mi a baj ezzel az ovival. Nagyon jó az ovi elvileg, 20 gyerek egy csoportban, 1 óvonéni, 2-3 dada, sok-sok foglalkozás... Amióta ott alszik azóta nagyon nem akar menni.

Keveset mesél itthon az oviról, csak kijátszuk, macinak mond pár dolgot... Túl aggódom ugye? Ti mivel segítettétek a kibeszélést?



2014. szept. 11. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan ovira gondol, ahol te is ott lehetsz, vagy ahol nem kell aludni. Nyugi! Meg fogja szokni. Dicsérd mindig, hogy milyen ügyes óvodás nagyfiú!
2014. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kérdező. Nálunk a szülői értekezleten az óvónénik külön kiemelték, hogy az ovikezdéstől számított 2-3. héten elő fog jönni a gyerekben egy olyan megnyilvánulás, hogy ő nem akar majd menni. Valószínűleg ti mostanság érkeztetek meg ehhez a ponthoz. Amikor a gyermek rájön, hogy az óvoda már nem csak ideiglenes játszótér, hanem állandó kötelezettség, és emiatt ők már nem akarnak majd mindig menni.

Nem kell aggódni, elmúlik majd, és akkor ismét akar oviba járni, majd ismét nem. Ez velünk is így van. Nekünk sincs mindig kedvünk dolgozni menni.

2014. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy nem nyit a gyerekek felé, ahogy írtad. Talán volt valami kis konfliktus, vagy olyan helyzet, amit nem tudott jól értelmezni, és azt gondolja, másik oviban más gyerekek vannak. Az én fiam egy konkrét gyerek miatt mondta ezt nekem egyszer. Ne aggódj. Magyarázd el neki, hogy minden ovi ilyen, mindenhol vannak gyerekek, óvónénik, csak ez még jobb ovi, mint a többi.
2014. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon okos a megérzésed, miszerint azért mondja ezt, mert látja, hogy "betalál".

Mikor az én tündibündi kis babám (így visszagondolva annak látom) beszoktatós volt, otthon az imádott Duplo állataival szoktunk bölcsiset játszani (2 év 7 hós volt ekkor), az egyik állat volt a Marcsi néni, a másik a Bence, a harmadik a Réka satöbbi, meg persze voltak anyukák, akik nap végén mindig hazavitték a gyerekeket. Így derült ki a számomra, hogy ő hogyan éli meg a bölit. Persze ugyezt meg lehet tenni bábokkal vagy plüssökkel vagy bármivel. Ha a gyerek is szívesen belemegy.

2014. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!