Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Minden nap hazakuldik a...

Minden nap hazakuldik a kisfiut a gondozonok mert lazas, de semmi baja. Mit tegyunk?

Figyelt kérdés

Testverem kisfiat allando jelleggel kuldik haza a bolcsibol mar egy honapja folyamatosan.

Hivjak fel delelott a munkahelyen, hogy menjenek be erte mert 37.8 fokos a hoje.

Eddig mindig be is mentek, elvittek orvoshoz, de az orvos szerint semmi baja nincsen. Masnap mindig kuldi vissza a bolcsodebe mert egeszseges.

Es tenyleg!! Nem kohog, nem bagyadt, semmi...

A gyermek orvos is kivan mar akadva, hogy milyen indokkal zavarjak haza a kisfiut amikor makk egeszseges.

Ma is.. felhivtak tesomat hogy 38 fokos a pici laza, menjenek erte.

Anyu mar kiakadt es tesom helyett bement.

Elkert egy lazmerot, es 36.3 !!! volt a hoje!!

Hazudnak a gondozonok??

Ez nem jatek mert tesomat kirughatjak a munkahelyerol az allando elmaszkalasok miatt mar..

Batyam szerint azert banhatnak igy veluk mert, mivel annyira keveset keresnek, ezert nekik nem kell a teritesi dinat fizetniuk a bolcsibe.

Ez lehetseges???

Hova, kihez lehet ezzel fordulni?

Semmi baja a gyereknek....

19/L


2015. dec. 3. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsöde vezetöjéhez elsö lépésben (az orvos igazolását mellékelve, hoyg a gyerek nem volt lázas), ha öö nem tesz semmit, akkor a felettes szervhez kell fordulni.
2015. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsöde vezetőjéhez kellene fordulni. Lehet, hogy amiatt küldik haza, amit írtál. De az is lehet, hogy egyszerűen nem szeretik, vagy nem bírnak vele. Bármi is az ok, ez nagyon durva! Erősen el gondolkodnék, hogy másik bölcsibe vigyem.
2015. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem ők az egyetlenek akiknek nem kell térítési dijat fizetni, szóval nem gondolom hogy ez lenne az ok.

Balhé helyett először beszéljenek a gondozókkal, pl hogy mérnek lázat.

És egy röpke történet: én magam nem jártam bölcsibe, mikor oviba kerültem szintén ez volt, minden nap láz, de utána otthon semmi gond, doki se talált semmit. Hetek teltek el, mire elmondtam, hogy utálom az ovit és ezért minden nap lázasra bőgtem magam, de az ovónők állítólag csak leültettek egy székre, hogy én már megint sírok. Átvittek másik oviba ahova imádtam járni még 4 évig.

2015. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj nincs masik bolcsi...

Ami van az is 20 km-rel odebb

2015. dec. 3. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsöde vezetőjéhez kell fordulni ha nem történik semmi akkor a polgármesterhez! Viszont én átvinném másik bölcsödébe ha lehet,mert ha ez az ügy megoldódik találnak más indokot amiért hazaküldik.
2015. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy az anya és a gondozók között van valamilyen feszültség, amit így "vernek le rajta", vagy a másik verzió, hogy a gyerek nem érzi jól magát és pszichésen produkál lázat.


Gyerekkoromban egy korábbi eset miatt amúgy egészségesen bent tartottak megfigyelésre pár napig a kórházban. Első este felugrott a lázam 38 fölé. Láttam a lázmérőt, rosszul is éreztem magam, tényleg lázam volt. Ezt ismételgettem 1-2 napig. Aztán könyörögtem anyáméknak, hogy vigyenek haza, mert nagyon nem érzem jól magam ott.

Anyámnak valami azt súgta, hogy pszichoszomatikus láz lesz. Pont az érkezésükkor vették ki a lázmérőt a hónom alól, 38 felett ismét. Anyámék aláírták a papírt, hogy saját felelősségre elvisznek.

15 perccel később értünk haza, láznak nyoma sem volt és vissza se tért. Tényleg pszichés alapon produkáltam lázat.


Esetleg ezt az eshetőséget is gondoljátok végig, tényleg létezik ilyen.

2015. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy lehetőség: egy időben a lányomat is gyakran hazaküldték ezzel, neki se volt baja. Egyszer feltűnt, hogy elég meleg van bent, ő meg hideghez van szoktatva, tehát túl volt öltöztetve. Megbeszéltem a gondozókkal, hogy próbáljuk ki, hogy a többi gyerekhez képest egy réteggel kevesebb van rajta - itthon 20 fok van, ott meg szerintem 25-26.

És tényleg, túl volt melegedve, amint lejjebb vetkőztették, megoldotta magát a helyzet.

2015. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán minek méregetik naponta a lázát, ha nem bágyadt, nem köhög, nem fáj semmije? vagy ott ez napi rutin? röhej! Elhiszem, hogy ki vagytok akadva! Egy ilyen picinek már maga a lázmérés is stressz, ha sír, ellenkezik, simán lehet melegebb... én a vezetővel beszélnék, hogy fejezzék ezt be, hisz orvos is igazol benneteket! Ami már előttem is írtak, az a meleg- - nálunk az oviban iszonyat hőség van, erre felhívtak nem rég, hogy 37,1 a kislány hője.... hát mondom klassz, és mi a gond? ez hol láz? és közben hallottam, hogy sír a háttérben, mert megijedt a lázméréskor... mivel eü.ben dolgozom, így nem mertek vitatkozni, mondtam, hogy tegyék le aludni a többiekkel, s ébredésre ott leszünk... persze semmi sem volt, rohant elénk, s nem is lett beteg... nem tudom miért vesszőfutásuk ez a lázmérés...
2015. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha mentesek a térítési díj alól,akkor azt az állam fizeti helyettük,ez szerintem nem lehet ok. Szerintem is lehet bent meleg vam,ő meg túl van öltöztetve.
2015. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!