Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Túlpörgött gyerek, mit csinálj...

Túlpörgött gyerek, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

Tegnap is 5 körül értünk haza a bölcsődéből. Ha nem másfél éves lenne, erősen gyanakodtam volna, hogy extasy-t osztogattak neki. Be volt pörögve, vigyorgott, rohangált, dobálta magát az ágyon (félszaltónak is elment). Próbáltuk altatni, esze ágában se volt.

Reggel felkelt, evett, aztán sírás. Gyanús volt, hogy fáradt, letettük, aludt 10-ig, úgyhogy jó későn értünk be vele a bölcsődébe.


Mondták ma a gondozók, hogy napközben nem aludt, mert mire nagy nehezen elaltatták volna, már kelt fel a többi gyerek.


Általában nappal 2-3 órát alszik, éjjel kb. 11-et. Most ez a napközbeni alvás maradt ki. Ahogy ma hazaértünk, kapott enni-inni, aztán letettük. Már egy órája hallgattuk a bulit a szobájából, ami végül sírásba csapott át. Kihoztam, az égvilágon semmi baja, ahogy meglátott, már hangos nevetés. Elmagyaráztam neki, hogy ilyenkor már mindenki alszik, a macik is, meg az összes plüss, én is látványosan ásítoztam.

Most megint letettem, átmenetileg csend van, de előfordult már, hogy taktikai szünetet tartott az újabb műsor előtt.

Hogyan vegyük rá, hogy ilyen esetben aludjon egy kicsit? Az éjszakai alvás kevés és félek, hogy reggel megint annyira fáradt lesz, hogy nem tudjuk időben kivakarni az ágyból.


A bölcsődét amúgy szereti, örömmel jár. Szerintem bőven el is fárad a sok futkározás, inger, játék miatt.


2015. dec. 8. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Akármennyire is felpörgött én már 5-kor vagy azután nem tenném le aludni,mert az éjszakai alvás kárára lesz. Ha 10-ig aludt reggel,nem is csoda, hogy nem tudott a többiekkel aludni ebéd után.

A helyedben kihúznám bölcsi után 7-ig 8-ig, akkor altatnám csak. Az én 2 évesem ha alszik délután 4 után is, akkor már este ksőn alszik el, borul a napirend.

2015. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire sok energiája van akkor kikéne iktatni a nappali alvást.
2015. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak van igaza.

Kihúzhatjátok akár 8-9-ig az alvást. Akkor valószínű "időben" fog ébredni reggel.

Másfél évesnél még kell a nappali alvás, sőt az még elég sokáig kell.

Illetve, ha így felpörög, kicsit foglalkozz vele, nézegessetek könyvet, dobáljon formabedobóba (meg amiket szeret), aztán előkészülés fürdésre, fürdés, játék a vízben stb. előtte/utána egy kis mese (ha már nézeted), majd nem tudom, hogy altatod, de ne csak betedd a kiságyba, bújjatok össze, simogasd, énekelj neki, vagy az esti tej/ital ivása közben fogd a kezét, simogasd.

Szóval próbáld meg ellazítani, megnyugtatni alvás előtt. :)

2015. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna visszaaltatni reggel. Ilyenkor kibírja délig, és helyreáll a rend. Aludt volna egy nagyot a bölcsibe délbe.

ÉS du. sem tettem volna le amikor hazaérek.

Nem is tudom, hogy várod el, hogy ha 10 ig alszik délelőtt, akkor aludjon délbe, vagy ha délután aludt volna, akkor aludjon éjjel, időben feküdjön le este..

2015. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Reggel sírt (vagy fog lehetett, vagy fáradtság, én az utóbbira tippelek), az apja meg annyira bepánikolt tőle, hogy letette aludni. Én arra szavaztam volna, hogy inkább némi nyugtatás után így is vigye be, aztán majd elterelődik bent a figyelme, vagy már a kocsiban.


Amúgy nem sírós típus, azért volt furcsa a reggeli jelenet.

Most nem aludt, sőt, amikor kihoztam, rohangált, letépte a zokniját, felvett egy másikat, utána azt is letépte, megint másik. Felmászott a kanapéra, lemászott, hempergett... mint akinek rakéta van a fenekében.

Olvastam mesét - ezt kéri is, odahozza a könyvet -, aztán nagy birkózás, kergetőzés árán ráhúztam az éjszakai body-t (mintha egy polipot próbálnék egy hálós zsacsiba tenni, hogy egy karja se lógjon ki...), nagy nehezen bezsákoltam. Előtte pár percet Skype-on a nagyszüleivel is "beszélt". Ők nagyon "álmosak voltak", dörzsölték a szemüket, ásítoztak, mesélték, hogy hogyan fognak aludni, stb. Még az összekuporodott kutyához is odavitték a laptopot, hogy tessék, ő is alszik.


Az ágyból elkezdett kiabálni. Nem az a kétségbeesett kiabálás, hanem a "hahó, jöjjön valaki játszani!" típusú. Ekkor a bébiőrön keresztül határozottan mondtam, hogy vége a bulinak, feküdjön le és aludjon. Szerintem annyira meglepődött az "isteni hangon", hogy elhallgatott és talán végre alszik. Be szoktam menni, de most inkább nem akartam a megjelenésemmel még inkább bepörgetni.


Ha reggel megint sírás lesz, szerintem most inkább bevisszük a bölcsődébe, aztán valahogy kihúzza délig. Ha nem, akkor a gondozók úgyis észreveszik és leteszik akár korábban is.

2015. dec. 8. 19:52
 6/9 A kérdező kommentje:

Tegnap egyébként aránylag időben elaludt este. Fél nyolc körül sikerült letenni. Ezért is csodálkoztam, hogy reggel olyan fáradt volt. Ráadásul tegnap két órát aludt a bölcsődében is.

Ma maradt ki a nappali alvása.

2015. dec. 8. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, a stílusod...behaltam a röhögéstől :D

Az én fiam is másfél éves. Ő is hajlamos túlpörögni. Tényleg ne altasd vissza reggel, kibírja szerintem délig. Az enyém is van, hogy felkel 6-kor reggel, 8-kor már simán aludna is egyet, de nem szoktam hagyni. Kimegyünk, sétálunk stb. Ezt már egy ideje csinálom vele, eddig bevált. Így legalább egy fix dolog van a napjainkban, az az, hogy pontban fél 12-kor megy aludni és fél 3-kor kel.

2015. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónapos, és többször előfordult már (és fog is...), hogy az esti altatáskor egyszercsak lemászik az ágyról és megy.... Ha többszöri visszatétel után is reménytlennek látom a helyzetet, akkor fel a bundazsák és kiviszem sétálni. (Volt, hogy este 11-kor!) 15-20 perces friss levegő után szépen elalszik.
2015. dec. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Friss levegő jó ötlet lenne, ha itt a kedves szomszédok nem PET palackkal és vizes fával fűtenének. Ha este kimegyünk, olyan, mintha Auschwitzban zuhanyoznánk.


Reggel most - bár még nem kávéztam, nagyon élénken ugráltam körülötte, mondtam, hogy juhúúú, megyünk bölcsődébe, de jóóó lesz. A jelek szerint hatott, mert átragadt rá a lelkesedés és most nem akart visszaaludni.


Akkor volt nyihogás, amikor az apja öltözött fel elsőként (ő melegedjen be a kabátba, ne a gyerek) és azt hitte, hogy itthon marad :) Talán most lesz már alvás bent. Fél nyolctól reggel hétig aludt, akkor is magától kelt fel. Bízom a legjobbakban és köszönöm a tanácsokat!

2015. dec. 9. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!