Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos hajnalban megébred....

Djudit kérdése:

16 hónapos hajnalban megébred. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Nem csak véleménynek, tapasztalatnak is nagyon örülök :)

Kisfiam fél9-9 között alszik el este. 3 hónapja szoktattam le az éjjeli és hajnali cicizésről. Újabban ha fel is sír éjjel, könnyen visszaalszik cumival. ...de pár hete 4 és 6 között megébred, és van, hogy 2 órát kell szeretgetni, ringatni, mire visszaalszik. 6-kor kap tápszert, annál hamarabb nem, mert nem akarom, hogy ismét visszaszokjon a hajnali evésre. Ha 6 után nem alszik vissza könnyen, akkor már nem küzdünk. Ma is fél5-kor ébredt, de nem vettem ki az ágyból csak szeretgettem, simogattam, ha sírt (nem könnyel, inkább csak "hisztisen"), megszeretgettem, visszafektettem. Ez tartott 6-ig, akkor elaludt, 7-ig, és akkor megkapta a tápszert.

Most nem tudom mi legyen. Adjunk neki hamarabb tápszert, ha megébred, hogy ne legyen ez a hajnali ébrenlét? Csak akkor rászokik ismét a hajnali evésre. Vagy hagyjuk el a reggeli tápszert végleg, hogy ne várja, ha megébred?

Imádom, a legjobbat akarom neki, de most nem tudom eldönteni, hogy mitől aludna jobban.Ráadásul nekünk se könnyű hajnalban ringatni. Anyukák! Tapasztaltatok hasonlót? Mi lett a vége?



2012. okt. 1. 09:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfeljtettem megírni, hogy este is, nappal is cumival alszik el a kiságyában, miközben simogatjuk és mondókázunk. (hajnalban is ezt próbáltam most, ennek lett a vége az üvöltés, és a 2 órás ébrenlét)
2012. okt. 1. 09:35
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem könnyű helyzet:(.

A kérdés szerintem az, hogy mi a jobb. Ha megébred és kap tápszert, viszont visszaalszik és kialusszátok magatokat, vagy ha nem alszotok. Én az elsőre szavazok:).

Miért baj ha hajnalban eszik? (sok szopós kicsi is eszik hajnalban, önmagában attól, hogy tápszer kap a babád, ez nem kell, hogy másképp legyen:) ) Ezt nem kötözködésből kérdezem:), hanem azért mert ha "csak" azért nem szeretnél adni neki mert mások ezt mondják, akkor azzal ne foglalkozz. Ha Nektek az a jobb, hogy eszik hajnalban, majd kipihenve ébredtek, akkor úgy kell csinálni:).

2012. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 15 hós és nálunk is állandó a hajnali evés. Már én is nagyon fáradt vagyok, havi 1 éjszaka van, amikor kibírja reggelig. Én viszont sírni nem hagyom, ha szüksége van rá megkapja. Mondjuk ő megeszi és azonnal visszaalszik. Megeszik 2-2,5 dl tejet, nyilván szüksége van rá, különben csak belenyalna. Nálunk ha ne hajlandó visszaaludni, akkor valami baj s van. Péntek hajnalban 3 és fél órát voltunk ébren, aznap a nappali alvás is csak fél óra volt, szegénykémnek nyilván fájt a torka, utána pedig betaknyosodott. Ráadásul most jönek az őrlőfogai, az is megkínozza. Alig várom, hogy kinn legyen az összes foga, addig nem számítok átaludt éjszakára...
2012. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sírni nem tudom én sem hagyni, ott vagyok mellette simogatom, beszélek hozzá...Az a baj, hogy nem mindig alszik vissza tápszerrel sem. Szóval ha adok, ha nem is amiatt ébred, akkor rászoktatom, de az is lehet, hogy anélkül meg biztos nem alszik vissza...

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Örülnék még jó soknak :)

2012. okt. 1. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy ne beszélj hozzá, csak simogasd, biztosítsd érintéssel, hogy ott vagy, ha beszélsz hozzá, akkor miért is aludna vissza, hiszen "már aAnya is ébren van, miért is aludnék mikor buli van":).
2012. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Este mikor eszik utoljära?Az en länyom 15 honapos es este mär nem fogadja el a täpszert igy viszont ö is hajnalban kelt 3-4körül mert ehes volt!Most ugy csinälom hogy du 4körül van uzsonna este 7kor vacsora amit mindig jol eszik aztän fürdes alväs legkesöbb 8 kor!Ha ejszaka megebred(ami ritka) vizet iszik!igy alszik reggel 6 ig akkor kap täpot es azzal meg vissza alszik kb 7-8 ig!
2012. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez az étrendünk:

reggel 6-kor kb. 150 ml tápszer

8 körül reggeli: tejpép, joghurt kb. 100 ml, vagy vajas kenyér,felvágott...

10-kor gyümölcs (van, hogy egy egész üveg, meg vagdosok is fel neki, hogy csipegethessen)

12-kor kb. 150 g főzelék + amit mi eszünk majdnem ennyi

16-kor: túró+gyülömcs+babakeksz (kb. 150-200 g)

19-kor vacsora: kb. 100 g főzelék+ amit mi eszünk (hús, rántotta, melegszendvics)

fél9-kor: 240 ml tápszer

Ez kevés lenne? Néha nagyon nehéz etetni, mert nem akar a fenekén megmaradni, és szórakoztatni kell, hogy ne meneküljön, de ha leköti valami, akkor nagyon szépen eszik. Korszak vagy a foga, nem tudom...

2012. okt. 1. 21:01
 8/9 Disi ***** válasza:
Szerintem nagyon jól eszik a kisfiad. Én sem mondom rossz étvágyúnak a kislányom, de messze nem eszik ennyit. Most meg főleg, mert bújnak ki az őrlőfogai... alig eszik pár falatot, pedig a kedvenceit kínálom. Ilyenkor csak a tejcsi jó. De mikor normálisan eszik, akkor is kel éjszaka. Nem tudom mikor lesz vége. Én azért szerencsés vagyok, mert kaja után befordul és alszik tovább.
2012. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már második reggel megkapta a tápszert ahogy ébredt, és vissza is aludt még 1 órára. Nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés volt, de könnyebb a kedvében járni, mint szigorúnak lenni, főleg, ha az utóbbinak nem biztos, hogy lenne értelme.
2012. okt. 3. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!