Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beadnátok bölcsibe?

Beadnátok bölcsibe?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 hónapos a kisfiam. Veszélyeztetett terhes lettem, bár nem érzem magam rosszul. Másfél éves korától gondolkozunk, hogy beadjuk -e bölcsibe 8-12-ig.

Ami miatt jó lenne:

Én el tudnék járni vizsgálatokra.

A teljesen nyitott méhszájam miatt pihennem kéne.

A kisfiam egyre jobban igényli más gyerekek társaságát, úgy látjuk, már unja itthon a csak velem/velünk levést.

Szerintem nagyon jót tenne neki a közösségbe kerülés, első gyerek, én pedig hajlamos vagyok többet pátyolgatni, mint kéne.


Ami miatt félek:

Még csak másfél éves lesz akkor, egy kicsit fiatal.

Mivel nem megyek vissza dolgozni, itthon lehetne nyugodtan, nem lepasszolni akarom.


Esetleg arra is gondoltam, hogy kipróbáljuk és ha nem szereti, akkor egyszerűen kiveszem.

Egyetlen idős, beteg nagymama van, rá nem lehet hagyni.


2015. dec. 9. 19:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
én nem adnám be.
2015. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Én nem adnám be, folyton beteg lenne és az még nagyobb megterhelés neked, ha ápolni kell minden hónapban 3 hetet. Inkább akár fizetett segítséget vennék igénybe.
2015. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Mi beirattuk a lanyomat mert nem akart jonni a kisteso. Mar mindent elintéztem, amunkahelywmwn is hogy megyek vissza. Es most ugy nez ki hogy 6 hetes terhes vagyok. :). Mi megbeszéltük a férjemmel hogy mostmar megy. Mondjuk o akkor tölti a kettőt amikor kezdi. És én is csak delig szoktatom be. Igy délelőtt jatszik egy nagyot nekem van idom mindent megcsinálni otthon, vizsgálatokra jarni es én el kezdem tanulni is . És itthon alszik a nyugalomban es delutan csak az őve vagyok :).
2015. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2015. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Én beadnám, az a 4 óra nem sok idő.
2015. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem adnám be. Úgyis csak 8-12-ig lenne, + el kéne vinni és hozni, ez szerintem nem olyan nagy segítség, plusz az elején úgyis állandóan beteg lesz, amivel téged is megfertőzhet, neked meg ez nem lenne jó terhesen... 1,5 évesnek nincs szüksége még feltétlen közösségre.

Szóval egyértelműen nem.

2015. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Nalunk minden gyerekunk jart bolcsibe ahol mi elunk szokas

6 hanapos kortol mar fogadjak oket

De terhesseg miatt nem adnam be csak akkor ha dolgoznom kell

2015. dec. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azon én is gondolkodtam, hogy mi lesz, ha állandóan beteg lesz, meg még én is elkapom. Mondjuk emiatt is gondoltam, hogy még most beoltatom bárányhimlő ellen (igaz, az csak egy a sok közül). Meg később, ha már meglesz a pici, akkor sem jó, ha közösségből hazahozza.

Mikortól igénylik szerintetek a közösséget?

Tényleg azt látom, hogy itthon unatkozik, ha babaklubba megyünk, vagy játszótéren kint voltak múltkor az ovisok, akkor hátra sem néz, megy be a gyerekekhez és beáll játszani. Viszont ilyenkor tudja, hogy ott vagyok, nyilván biztonságban érzi magát.

2015. dec. 9. 19:58
 9/23 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem csak a terhesség miatt (bár eléggé rám ijesztettek, hogy pihennem kéne).

Igen, az is egy ok, de a legfontosabb, hogy neki mi válna a javára.

Bár ha ennyien azt írjátok, hogy még pici hozzá és nem való még bölcsibe, akkor valószínűleg az ő érdekét nem fogja szolgálni és akkor valóban csak a terhesség marad ok ként, ami számomra is egyértelmű, hogy csak azért nem adom be.

2015. dec. 9. 20:04
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem adnám be. Több érv szól ellene, mint mellette.
2015. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!