Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél,2 éves gyereketek...

Másfél,2 éves gyereketek mennyi idő alatt szokott be a bölcsibe? Beadnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyetemen csinálom az utolsó félévemet, de egyéni tanrenden, így heti 1-2x kell max bemenni, arra az időre a nagymama akit szeret a gyerek, vállalta hogy vigyázna rá. Plusz heti egy napot dolgozok, akkor meg egy néni lenne vele akit ismerek, és akinek fizetek. Az előző félévet is így csináltuk végig, én szívem szerint még itthon tartanám erre a félévre, és 2 évesen adnám be, mikor megyek dolgozni vissza teljes időben. De a családomtól kapok megjegyzéseket hogy be kéne adnom, és elgondolkodtam, mert a saját korosztályával nem szeret úgy lenni, játszani, csak 3-4 évesekkel meg idősebbekkel, hátha így megszeretné ha beadnám, bár lehet nem.

A másik kérdésem hogy mennyi idő alatt fogja megszokni? Meddig lesz az hogy reggel sírva megy?

Ha arra gondolok hogy be kell adni, már a gyomrom is görcsbe rándul, pedig tudom hogy előbb utóbb be kell, de valamiért nagyon félek. Eddig maximum nagymama vigyázott rá egy napot. Az mennyi idő mire bennem elmúlik ez a rossz érzés, hogy el kell tőle szakadni, nektek hogy volt? Ti is ennyire tragikusnak fogtátok fel? Szeretnénk kb 2 év múlva tesót neki, de már olyanokra gondolok, hogy minek, ha ennyi idő adatik meg velük, és utána megy egész napra máshova és csak reggel-este vagyok vele...Tudom hogy hülyeség.

(a leszólásokat spóroljátok meg, köszi)


2014. júl. 26. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesen muszáj volt beadnom. A szívem szakadt meg érte. Fél év kellett mire nem ordítva hagytam ott. 1 hét bölcsi után 1-2 hét betegség következett. Nyáron itthon voltunk 8 hetet. Rettegtem újra a bölcsitől. Első nap sírdogált egy picit, másnap már semmi. Úgy ment mint aki mindég is oda járt. Az én kisfiam 2 évesen egyáltalán nem volt érett még a társaságra.Ezt egy ismerősöm mondta aki szakember ilyen téren, de nem volt más választásom. 2,5 évesen pedig már érett volt rá. Ha lett volna mama aki vigyáz rá, tuti azt választottuk volna. De a mama vidéken van, egyébként tuti válllalta volna 3 éves koráig. Én nem adnám be. DE ez én vagyok, nem minden gyerek egyforma, van aki simán beszokik minden gond nélkül.
2014. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
első vagyok. Úgy szedték rólam a gyereket a csoport szoba ajtóba, közben azt szajkóztam neki, hogy anya szeret, és jó lesz neked itt játszani. Gyorsan átadtam, minél hamarabb, hogy ne húzzúk sokáig a búcsúzkodást. Aztán ahogy becsukták az ajtót, én is sírtam mint a kisfiam odabent. Hallani, ahogy kiabál, hogy anya-anya. Istenem , a mai napig összeszorul a szívem miatta, pedig már 5 éves. Sz@ar anyának éreztem magam miatta, de az volt bennem, hogy ha nem dolgozom, nem tudok neki megadni mindent, azt amire szüksége van.
2014. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16 hónapos volt a fiam már az első nap tovább maradt volna,nagyon megszerette az első perctől,még egy könnycsepp sem volt,azt hozzáteszem,nem aggódtam és én sem sírtam,tudtam,hogy jó megoldás,muszáj is volt de nem bántam mert nagyon szerette a bölcsit
2014. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!