Bölcsi vagy sem?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. Oriasi dilemmában vagyok. Van egy 23 hónapos kilanyom. Nyár eleje ota próbálkozunk a kistesoval. Mivel kis kor különbséget szerettunk volna be sem irattuk bölcsibe. Viszont a sors ugy hozta hogy nem akart összejönni a masodik baba. Igy elintézzük a bolcsit ,a munkahelyemen szoltam hogy vissza megyek. Januar elejen kezdené. És nem reg kiderult hogy 5 hetes terhes vagyok. Nagy az öröm de nem tudjuk eldönteni a férjemmel hogy most mi legyen a bolcsivel. Mar most problemák voltak a tethesseggel, barnazas, ugyelet, stb.. Felek ha nem adjuk be es tortenik valami akkor nem fogjak visszavenni. Amikor kezdi meg 12 hetes sem leszek. Hatha volt valaki hasonlo helyzetben. Ti mit tennetek? Ő biztos élvezné. Remelem érhető volt a kerdes. Koszonom aki válaszol.
2015. dec. 18. 13:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk.Tegnap voltam 12 hetes UH-on.

12. hét előtt nem akartam felborítani a már jó ideje betervezett menetrendet miszerint 2évesen márciustól kezdjük a bölcsit.


Mi már áprilisban megkértük a bölcsibe a helyet,augusztusra jóvá is hagyták még úgy is, hogy előre jeleztem : nem 2015 szeptemberben, hanem 2016 márciusban kezdenénk, mikor betöltjük a 2. évet.

Aztán október végén kiderült hogy jön a kistesó. Egyenlőre tegnap annyit sikerült elintéznem a munkahelyen, hogy február 1.-től kezdjek, viszont nem tudom mi legyen a bölcsivel, így beszoktathatom-e az államiba,vagy sem, mert ha kiderül hogy terhes vagyok, akkor onnantól hogy nem dolgozok nem járna a bölcsi, nem de?

Viszont július 1.-re vagyok kiírva és hivatalosan február 1.-től kezdek szóval akár hogy is nézzük fél évet dolgozni fogok.


Az hogy bölcsi legyen-e nem kérdés.

Nünük már a 3. babánk van útón és nagyon jól tudom hogy mi mivel jár ( 19 hó van az első 2 babám között) egy 2 év körüli gyereknek igen is szüksége van hasonló korú társaságra, szocializációra teljesen lényegtelen hogy bölcsi vagy mindenféle ide-oda elmenős program pl.: játszótér, baba-mama klub, ringató, kerekítő...stb. Egy sima bevásárlásál is be tudnak nyelni mindent, és így is van rendjén, mert ettől fejlődik az immunrendszerük.

Ha megtehetitek igen is kell és jó dolog a bölcsi mert az legalább megszokott állandó szocializációja lenne a gyereknek. Ha rászántátok magatokat, akkor pedig ne kúrtítsatok a dolgon. Én nem tartom jó megoldásnak a fél napos bölcsit mert ügye viszed regel majd ebédre mész érte, az ebédjét megkapja utána megy a többi aludni és ő vele mi lesz - mész érte 1. vagy bealszik a kocsiban/babkocsiban hazaérve felkel nem alszik már vissza, vagy annyira felspanolja anya érkezése, hogy azért nem fog aludni márpedig az alvás 5-6 éves korig nagyon fontos napközben legalább 1-2 óra. Így legkorábban ébredésre mennék érte a helyedben. Elképzelhető hogy lesznek apróbb zökkenések a beszoktatásnál alvás illetőleg is, de jobban jár a gyermek ha mielőbb megszokja mert később az oviban sem lesz könnyű menet a bent alvás.


Nálunk nem kérdés a bölcsi viszont az a kérdés hogy maszek vagy állami intézmény legyen. Mert attól tartok hogy az államiból egy idő után kitennék, és felesleges traumát nem szeretnék okozni ezzel a gyereknek... Azt meg nem akarom, hogy beszokunk aztán jár több mint fél évet és az új beíratkozási rend szerint szeptemberben elküldjenek minket... Viszont a maszek intézmény heti színten akár 20.000Ft-ot is jelentene - és ha már amúgy is van helyünk államiba és amúgy is hivatalosan is munkába állok, akkor miért vennék ki feleslgesen annyi pénzt a családi kasszából hetente?! Soha senki nem jótékonykodot velem sem, én miért tenném ezt a családom megcsonkításával együtt?


Nem hinném, hogy nagyon szembetűnő lenne a terhességem, legalábbis külalakra biztosan nem, mert az előző 2.-t is simán láthatatlan volt 20-24. hétig (szélesebb a csípőm, meg kissé molettebb alkat vagyok, kb 24.hétig sima ruhákban jártam, utána jöttek a terhes gatyák), max a testbeszédem lenne árulkodó. Másfelől nem kívánom senki elől sem letagadni hisz a 12. hét betöltését követően azonnal mentem is a munkahelyemre és tudattam a fejleményeket a főnökömmel is. Viszont ha nem kérdeznek rá, akkor nem mondanám el kezdéskor, viszont ha rákérdeznek akkor nem tagadnám le - viszont kíváncsi lennék hogy ebben az esetben hogyan járnának el...

2015. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó. Én méga beíratasnal mondtam hogy barmikor terhes lehetek a masodik babával, es csak azert iratjuk be mert eddig nem jott össze. Erre azt mondtak hogy ha esetleg addig összejön akkor sincs baj. A gyerekorvostol kell kerni papirt hogy indokolja a bolcsit. Szoval itt siman beveszik ugy is ha valaki otthon van. En nem tudok terhesen dolgozni mert olyan munkát végzek amit nem lehet. Ugyhogy csak papíron megyek vissza,es kiveszem a szabiaimat. Egyebkent a bolcsiben is azt mondtak hogy neki jobb ha egész napra szokik be. De én azt nem szeretnem ha otthon vagyok.
2015. dec. 25. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!