Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kismamák, Anyukák, Apukák, ti...

Kismamák, Anyukák, Apukák, ti melyik lehetőséggel élnétek inkább?

Figyelt kérdés
Ha lenne a munkahelyeteken gyermekmegőrző (családbarát munkahely), vagy ha a lakóhelyetek közelében lenne egy családi bölcsőde/napközi? Leginkább azokhoz szólna a kérdésem, akik pl kisvárosban, vagy falun laknak, de a közeli nagyvárosba járnak/járnának dolgozni. Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol!

2016. febr. 7. 19:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló dilemmában vagyunk mi is, a fiam az ovit, a kislányom a bölcsit kezdi ősztől.

A munkahelyem közvetlen szomszédságában van egy ovi-bölcsi. Tehát beadnám mindkettejüket, és 5 perc múlva már az íróasztalomnál ülnék egy forró teával a kezemben. Vonzó a dolog, ráadásul valóban nagyon jó érzés lenne, hogy tudnám, hogy a közelemben vannak, azonnal ott teremhetek, ha bármi baj van.

Az ellenérv viszont az, hogy igencsak messze lakunk a munkahelyemtől. Minden reggel és délután átcühölni a gyerekeket a városon biztosan nagyon fárasztó lenne Nekik. Ha az oviban vagy a bölcsiben valamelyikük megbetegszik, a beteg gyereket kell áthúznom az egész városon. Ellenben ha a házunkhoz közelibe járnának, addig le tudnák Őket fektetni, amíg értük érek. Viszont akkor legalább 1 órát várnának rám betegen, mire értük érek.

Járhatnék autóval, akkor sokkal kényelmesebben eljutnánk a távolabbi oviba, bölcsibe, de az brutál sok üzemanyag. Ráadásul elég korán kellene keltenem Őket, ha 8-ra be akarnék érni dolgozni.

És meg egy ellenérv; ha hirtelen adódna valami olyan meló, amit nem hagyhatok abba fél 5-kor (akkor járna le a munkaidőm), ki menne ele értük, ki vinné Őket haza? A férjemnek nincs jogsija, anyukám ugrana, de a város másik végében dolgozik. Szval nagy dilemma. De akkor is hajlok afelé, hogy a munkahelyközeli ovit, bölcsit válasszuk.

2016. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Munkahelyi. Nálunk szerintem indokolt is lenne (pedagógiai szakszolgálatnál dolgozom), nagyon sok kisgyerekes dolgozik nálunk, csak az elmúlt évben 9 baba született, de nagyon sokaknak van picit nagyobb gyereke is. De hát na, a klik nem arról híres, hogy a dolgozóiért ilyesmit megtenne :D

Amúgy tök jó lenne egy munkahelyi bölcsi. Igaz, én városon belül dolgozom, de külvárosban lakunk, a munkahelyem meg a város másik végén van. Ha négyig dolgozom, akkor négy után pár perccel már el is hozhatnám a gyereket, nem fél ötre esnék be érte. Ráadásul, ha a városban van intéznivalónk, akkor azt rögtön munka után megtehetnénk, nem kéne előbb elmenni érte fél óra buszozással, aztán visszabuszozni fél órát, aztán ismét haza fél órát.

Na mindegy, most még annyira nem érint, a kicsi még nem született meg, a nagy meg már iskolás, de ha ilyen feltételek lennének, akkor lehet, hogy hamarabb is visszamennék dolgozni. Így inkább maradok itthon addig, amíg tudok, mert bár dolgozni szeretek, ez az őrült rohanás, ami munka után van, kb. úgy hiányzik, mint púp a hátamra.

2016. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Elsőre én is a munkahelyit gondolom, de azért alaposan érdemes átrágni, mik lehetnek azok a helyzetek, amikor jobb a nem mhelyi bölcsi: pl. mi van, ha megszűnik a mhelyed? ha beteg? van-e nagyi, vagy más segítséged, aki elhozza, ha te nem tudod? én is hallottam, h családi napközit jóval könnyebb alapítani, kevesebb engedély, feltétel van amiknek meg kell felelni, szal elég alapos átgondolást igényel.
2016. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy a lakhelyhez közelit választanám, mert nem vezetek, és nem szívesen rángatnám a reggeli-délutáni csúcsforgalomban a vonaton és a metrón a két kisgyereket. Ha vezetnék, nekem is jobb lenne a munkahelyi.
2016. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Egyébként nálam nem az a dilemma, hogy hová vigyem a gyereket, én nyitni szeretnék egyet, és nem tudom eldönteni, melyikre lenne nagyobb kereslet (egyébként dajka vagyok, szóval nem ilyen "3napos csanabizim" van:)) mivel nálam nincs ilyen probléma(nagyon közel van a lakóhelyünkhöz az ovi), ezért vagyok kíváncsi, hogy ki melyiket választaná. Nagyön szeretnék még válaszokat!:)
2016. febr. 10. 09:18
 16/21 anonim ***** válasza:
A munkahelyit választanám, ha lenne ilyen lehetőség.
2016. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
én is a munkahelyit és akkor nincs az, hogy nincs aki elhozza a bölcsiből a gyereket.
2016. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

*habár ez csak a szülőnek lenne praktikus ha a m.helyen van a gyermek, a gyermeknek szerintem nem tenne jót.

a kínai boltokban is látom, hogy 5 éves forma gyerek jóformán egész nap dolgozik a pultban..(szedegeti a csipogókat, stb)

2016. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Félre értesz, nem konkrétan a munkahelyen lenne a gyerek, hanem azon belül (vagy a közvetlen közelében) lenne egy bölcsi, és ott.
2016. febr. 12. 07:03
 20/21 bithorlo ***** válasza:
18-as, vicces is lenne, hogy a kis töpörtyűk munkavédelmi bakancsban, sisakban rohangálnának a szalag melett. 😉
2016. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!