Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nekem szokatlan csak ez a...

Nekem szokatlan csak ez a kommunikációs stílus?

Figyelt kérdés

Az teljesen rendben van, hogy a gyereknek, vagy a gyerek előtt doktor néni, X néni/bácsi egy felnőtt. A gondozónőket neki is XY néniként említjük. Két hölgy van, az egyik még nekem is "néni", mert bőven anyukám lehetne, nyugdíjkorhatár környékén jár.

A másik viszont 10 évvel fiatalabb nálam, vele tegeződünk is. Legyen ő Réka.


Nemrég betelefonáltam reggel, hogy lebetegedett a gyerek és pár napig nem tud menni. Egy számomra ismeretlen hölgy vette fel, bemutatkoztam, elmondtam, hogy melyik gyerekről van szó és miért hívom. Ő erre úgy reagált, hogy "Rendben, szólok Réka néninek."

Elvileg itt két felnőtt beszélt egymással, de nekem is Réka néniként hivatkozott arra a gondozónőre, aki a "néniségtől" felnőtt szemmel még eléggé messze van :)


2016. febr. 23. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miken fenn nem akadsz. Egyébként a gyerekek miatt lehet hogy úgy van neki megszokva.
2016. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, aki pedagógus, illetve gyerekekkel foglalkozik, az néni lesz. Én már huszonéves koromban lettem néni, amikor tanítani kezdtem. Ez szakmai "ártalom". :)

Én is a mai napig nénizem a lányom volt óvónőit, fejlesztőit, azokat is, akik nálam fiatalabbak.

2016. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is megszokás. a nővérem pl. a gyerek előtt ugye nénizte a 20 felettieket. aztán egyszer nekem is (28 vagyok, ő 32) mondta, hogy nézd, annak a néninek jó a kabátja. :)) volt vagy 22 éves a csaj:))
2016. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan bölcsi, ovi, ahol így szokás, mindenkit néninek hívnak, hogy így szokják a gyerekek is... Olyan mint amikor a szülők anyának-apának szólítják egymást ( ami számomra speciel furább, mint ez, sokkal). De miért akadsz fent ilyeneken?
2016. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérd el Réka számát, és akkor nem kell "nénizni", ha közvetlen őt hívod.


(én sosem hívom a bölcsi központi számát, mindig csak a fiam gondozónőjét)

2016. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös: Biztos nagyon örül a gondozónő, hogy őt hívogatják a szülők. Azért van a központi szám, hogy oda szóljanak be, ha valami van.
2016. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyerekek előtt így szólítják, emlegetik, szerintem egyszerűen csak a megszokás szólt belőle, semmi több.
2016. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben nem volt "nénizés".

Volt Dóri, Ági, Anikó, Orsi, Rózsa, stb... így kérték a szülőktől, így kérték a gyerekektől is.

ennek ellenére pl nem állt rá a számra, hogy a gyerekem idős gondozónőjét simán keresztnevén szólítsam, tehát néniztem.

AZ oviban óvónénik vannak. Kati néni, Marika néni, Ági néni, Éva néni stb... Ha beszélünk róluk, akkor mindig "néni". ha ÉN beszélek hozzájuk, akkor már nem nénizem, de van szülő, aki igen (Pedig az egyik óvónénink fiatalabb mint némely szülő idősebb gyereke)

2016. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"5-ös: Biztos nagyon örül a gondozónő, hogy őt hívogatják a szülők. Azért van a központi szám, hogy oda szóljanak be, ha valami van."


alapvető volt, hogy bölcsiben is, oviban is megkaptuk a gondozónők, óvónők számát. kérték, ha bármi gond van, nekik szóljunk, a központi számot csak akkor hívjuk, ha őket nem tudjuk elérni, és sürgős (kaja lemondása miatt pl)

2016. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem központi számot hívtam, hanem a lányom csoportjának a mobilját. Ez elvileg a két gondozónő valamelyikénél van (akinek épp van szabad keze). Nem tudom, hogy aki felvette, ki volt, gondolom a szomszéd csoportból ugorhatott be segíteni, vagy fene tudja.


A privát számukat nem kérem el, de tudtommal nem is lehet náluk a saját mobiljuk munkaidő alatt.

2016. febr. 23. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!