Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tinik, fiatal felnőttek,...

Tinik, fiatal felnőttek, szülők! Titeket mi akasztana ki ezekből? (lent)

Figyelt kérdés

És hány éves korában engednétek meg a lányotoknak az alábbiakat?

Hajfestés

Körömfestés/műköröm

Sminkelés

Divatos vagy feltűnő ruhák hordása


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 15. 08:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Hajat kb 13 éves korom óta festetek(először csak a természetes árnyalatok, aztán piros , lila, mostmár jó ideje csak a szőke van), műkörmöm (ami csak gél lakk volt , nem épített) 14-15 éves koromban volt, sminkelni is kb. 13 éves koromban kezdtem (akkor elég bénán , mostmàr annyira belejöttem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni) .

Divatos ruhákat sosem hordtam , mindig megvolt a saját ízlésem , azt vettem fel ami épp tetszett. De "felnőttes ruhát" (nemtudom mit értesz felnőttes alatt, mondjuk egyberuhát, csönadrágot, magassarkút vagy letisztultabb felsőket akkor vettem fel amikr hangulatom volt hozzá, bár az nem volt sűrűn.

Anyukám nem örült a hajfestésnek, de bele ment , mostanra már megszokta . Körmöst ő ajánlotta , sminkelésbe meg ruhába nem szólt bele . Úgy volt vele, hogy az én testem.

18/l

2015. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Én tiniként válaszolok :)

Hajfestés olyan 15 éves kortól mehet,persze nem feltűnő színekkel

12 évesen kezdtem festeni a körmöm :) 14 éves kortól szerintem lehet műköröm nyárra :)

Sminkelést szintén 14 éves kortól engedném meg,ha nagyon akarná :) akkor is csak szempillaspirált+tust/szemceruzát

Korrektort és púdert ha problémás a bőre,11 éves kortól :) Én 11 éves korom óta is csak korrektor és púdert használok,mert nem túl szép a bőröm.

Feltűnő ruhák alatt nem tudom mit értesz :) Riba*cosat nem engednék :)

2015. aug. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Nekem fiaim vannak, no de akkor elképzelek egy lányt.


Általános iskola 8. osztálya utáni nyáron kipróbálhatná a hajszínezőt, de a tartós festéket nem.


A körömlakkokat kipróbálhatná előbb is, már felsőben, de csak otthon vagy barátnői körében. Ha elmegyünk valahová, le kell mosni. A sminkelésre ugyanez vonatkozik. Műkörömről szó sem lehet 18 éves koráig.


Kimenős sminket szintén nyolcadik után viselhet, de csak halvány szemceruzát, esetleg spirált, szájfényt, és nagyon jó minőségűeket. Egyéb termékeket és ennél erősebb make up-ot velem együtt próbálgathat otthon, szórakozásból. Aztán megbeszéljük, mi szép és mi való neki (meg nekem).


Mindig divatos ruhákat vennék neki, korának megfelelőeket természetesen! Lehet csinos úgy is, hogy nem akar idő előtt felnőttnek látszani.

2015. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Hajfestés,smink 14-15-töl,műköröm,feltűnő ruhàk 16-tól.De szerintem ugysem lehet ebbe nagyon beleszólni.Nekem még csak 5 éves a lànyom,nem tudom mi lesz 10 év múlva. 30/N
2015. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
15 évesen volt először festve a hajam (előtte nem is akartam), sminkelni kb 13 éves koromtól, kormom nem emlékszem de talán 12-13 az is. Mukorom nem tudom, 18 alatt nem találtam ki magamnak de 16 évesen lett piercingem, szerintem mukorom ellen se lettek volna anyáék. Ruhákból a feltűnőt nem szerettem, anya viszont nem szólt bele az öltözködésembe. De nem hordtam feltűnő holmit igazából.
2015. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyik sem akasztana ki, mindet csinálom. A hajamat 15 évesen kezdtem el festeni, barnáról barnásvörösre, műkörmöm sosem volt, de 14 éves korom óta majdnem mindig sötét színű (gimiben nem foglalakoztak már vele, előtte a suliban lemosatták volna). Kb 13 éves korom óta sminkelek. A ruháimat már kb 10 éves korom óta magamnak választom, de amíg általánosba jártam nem mindent engedtek, utána sem azért nem volt tiltás mert hagyták hogy elkrvuljak, hanem mert suliváltáskor nagyon megváltoztam, a személyiségem és a stílusom is, és nem akartam olyan ruhát hordani ami nem tetszett anyáméknak. 17l
2015. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

Hajfestést olyan 14 éves kortól, nekem 14 évesen volt szőke melír, aztán fél év múlva barnára festve (barna a hajam)

Suliban nem nagyon örülnek a kék-zöld körmöknek, de otthonra, vagy nyáron akár 11 évesen is festheti.

Kövezzetek meg, de nem engedném sminkelni addig amíg túl nem jut a kamaszkori pattanásokon. Azokat nem kéne elfedni, mert sose fog kitisztulni a bőre... Inkább vennék neki tonikot, bőrradírt, és vinném kozmetikushoz. Én is ezekkel vészeltem át a pattanásokat. Szemceruzát, szájfényt, tust, ilyesmiket, meg alkalmakra púdert használhatna, de ne kenje az egész arcát minden nap.

Divatos ruhákat úgy születésétől kezdve adnék rá szívesen, annyi hogy a korának megfelelően nézzen ki, és az alkalomnak megfelelően. Suliba sehány évesen ne menjen túl lenge ruhában.

2015. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
62%
Én 14-től engednék mindent
2015. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudom hogy miért kéne az ilyenekbe beleszólni de bizonyos kor alatt nevetségesek.
2015. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
74%

Hello! Én tiniként válaszolok! (Megpróbálom elképzelni azt, hogy már van egy lányom)

Hajfestés: nem is tudom... Nekem nem jön be. Az úgy oké lenne, olyan 12-13 éves korban, a kimosható hajszinezőt kipróbálná, mondjuk nyáron, de nem hiszem hogy engedném neki azt, hogy befesse a haját.

Körömfestés: én olyan 8-9 éves lehettem, amikor anyukám huga, kifestette a körmömet, emlékszem halvány rózsaszínnel (️) azóta minden nyáron kifestem a körmömet. Tavaly próbáltam ki, egy fekete és egy kék színű lakkot, de addig, csak átlátszóval, vagy nagyon halvány színekkel próbálkoztam. Szóval, azt hiszem, hogy ezt olyan 9-10 éves korától engedném neki, persze csak nyáron és havány színekkel. Műkörmöt viszont semmiképpen sem, addig amig be nem töltötte a 17, 18.-ik életévét!

Sminkelés: ha csúnya lenne az arca, akkor 12-13 éves korában, megengednék neki egy kis korrektort, de egyébként csak gimiben engedném neki, azt hogy sminkelhesse magát. (Vagy ha nagyon akarja, akkor max. szempillaspirál és egy kis szájfény)

Divatos, vagy feltünő ruhák hordása: attól függ, hogy mennyire feltünő. Divatos ruhákban járhatna, hisz' nincs abban semmi rossz, viszont a feltünő ruháknál, már nem lennék olyan biztos, hogy megengedném neki, 15-16 éves koráig. Viszont hamarabb, ha például, egy térd feletti szoknyát szeretne fevenni, akkor előtte mindenképp megnézném hogy milyen rövid a darab, vagy hogy tud-e benne viselkedni.


Egyébként, sok tini/szülő el sem bírja képzelni, hogy mi folyik Amerikában ( nemrég költöztünk ide), az osztálytársaim, (12-13 évesek) már simán festik a hajukat (ez főleg az ázsiai fiúkra jellemző), a smink az náluk kötelező, simán kinéznek 15-nek. Én meg ott vagyok közöttük úgy, hogy nem sminkelem magam, a hajamat nem festem, nem viselkedem úgy, ahogyan ők. Szerintem kinézek mellettük, egy 10 évesnek. Viszont azon nagyon meglepődtem, hogy egyáltalán nem cigarettàznak, isznak a fiatalok (18 alatt), otthon gyakran láttam 14-15 évesek cigizni, itt viszont még nem, holott már majdnem fél éve itt élünk.

2015. aug. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!