Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális állami bölcsödében...

Normális állami bölcsödében hogy csak pár szót mondanak a gyerekről és ha nem kérdez rá az ember, akkor annyit sem?

Figyelt kérdés
csak az evés, alvás, pelenka a téma, max 3 mondat és viszlát lehet menni..
2016. ápr. 13. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában majdnem egyszerre érkeznek a szülők, így az egyik gondozó a kiadással van elfoglalva, a másik meg figyel a gyerekekre. Valahol érthető, hogy ott nincs idejük, lehetőségük hosszan beszélgetni.
2016. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak pár szó, főleg, ha nem az ő gondozója adja át. Legtöbbször ez a "Minden rendben volt" mondat.


Viszont kéthavonta van a füzetében 2-3 oldalas jellemzés az elmúlt időszakról, a gyerek fejlődéséről, stb. Nektek ilyen nincs?

2016. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

egyrészt, nem az ő gondozója honnan a bánatból tudná, hogy mi volt a gyerekeddel? másrészt a "minden rendben volt" miért nem elég ha rendszeresen kapsz 2-3 oldalnyi jellemzést? ha gond van szólnak, ha evett-ivott-aludt-kakált-játszott, akkor meg miért kéne ódákat zengeni a gyerekedről? :)

arról nem is beszélve, hogy gondolom az már nem tetszene, ha a gondozónőtök hátat fordítana 10 percre a gyerekednek míg pistike anyukájának ömleng pistikéről, nyilván ezt a te kedvedért se teheti meg pistikével


(én magán bölcsiben vagyok gondozónő, ott se tudok minden nap 20 percet ömlengeni a gyerekről ha "minden rendben volt" )

2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olyankor szoktam kérdezni, amikor nincs ott másik szülő, ergo kicsit jobban "ráér" a gondozó - és látom, hogy éppen nem hisztizik egyik gyerek sem, nem kell pelenkázni/biliztetni, tehát nem úsznak a munkával. Ilyenkor nagyon készségesen beszélnek róla bővebben, tudok olyat is kérdezni, amihez ők értenek jobban (fejlődése, stb).
2016. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló!


Miért mérgelődsz a válaszomon? Írtam én egy szóval is, hogy nekem ez nem megfelelő?

Csak válaszoltam a feltett kérdésre, hogy állami bölcsikben hogyan működnek ezek.

Hidd el, teljesen elégedett vagyok mind a bölcsivel, mind az ott dolgozókkal. Mindegyik kedves, mind foglalkozik a kicsivel, ma pl. nem az ő gondozója fonta be a lány haját, ezt sem említette csak a kislányom, mert nem olyan fontos, de visszamentem, és megköszöntem, mikor megtudtam.

Pont ez a lényeg: a "minden rendben volt" azt jelenti, hogy teljesen normálisan zajlott a nap.

2016. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok. jajj dehogy mérgelődöm :D viszont elnéztem, azt hittem azt is kérdező írta :)

de amúgy az nagyon jó, hogy így leírnak mindent, vissza is tudod olvasni, látod a gyerek fejlődését, szerintem ez sokkal használhatóbb mint ha minden nap beszámolnék, hogy milyen állagút kakált és hány mondatot mondott ;)

2016. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi szinten ennél többre nem kell számítani. Ha részletesen szeretnél a gyerek ottani viselkedéséről, fejlődéséről hallani, akkor kérj külön, személyes találkozót a gondozónőjétől, amikor ráér veled beszélni. De amúgy napi jelleggel bőven elég, ha annyit elmond, hogy evett-e, aludt-e rendesen. Ha valami gond lett volna, azt úgyis mondaná.
2016. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!