Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődei képesség felmérésr...

A bölcsődei képesség felmérésről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik a bölcsikben a képességfelmérés? Mennyire vonják bele a szülőt ezekbe a mérésekbe? Amennyiben találnak eltérést/lemaradást a felmérők felveszik e a kapcsolatot a szülőkkel? Amennyiben fejlesztés szükséges elmondják e a szülőknek, hogy mit és hogyan szeretnének fejleszteni? (illetve belevonják e őket?) Készül e fejlesztési napló? Amennyiben van fejlesztési napló a szülő megnézheti?

2016. ápr. 24. 20:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Te melyik országban élsz?
2016. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Magyarország. Miért?
2016. ápr. 25. 07:54
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem meg a feleségem gondozónő. Még csak gyanakodniuk se szabad, ha mégis, akkor is csak titokban. :) Meg se szagolhatják a szülőt, nemhogy ilyen jellegű diagnózisokat állítsanak fel a gyerekéről. Ha nyílvánvalóan komoly probléma van, akkor is csak mindenféle kerülőúton jelezhetik, leginkább a felettesüknek, aki intézkedik belátása szerint. Amikor a gyerekről írnak a füzetbe, még ott is nagyon meg kell gondolniuk, hogy mit és hogyan írnak. A gondozónők nagyobbik részének megfelelő képesítése sincs arra, hogy ilyesmit csináljon. Amúgy ha tartalmasan és szakmailag helyesen foglalkoznak a gyerekkel, akkor az fejlődik, de célzott fejlesztés valóban nincs. Nem is lehet, amikor (jó esetben) két ember lát el 16 gyereket.
2016. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország. Miért?"


Ez esetben végképp nem értem a problémádat. Magyarországon NINCS olyan szabály, hogy hányszor kell vinned a gyereket bölcsibe, nem készítenek felmérést a gyerekedről, nem fejlesztik a gyereket.

Maximum még azt tudom elképzelni, hogy valamilyen speciális, sérült kisgyerekekre szakosodott intézménybe járatod a gyereket. De nem, akkor sem értem a kérdés miértjét.

2016. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kerestem, de nem találtam szabályt arra hogy hányszor kell ott legyen a bölcsibe a gyerek. Ezek szerint nincs, köszönöm a választ.

Sima állami bölcsibe jár, ismerőseim mind dicsérték ezért is választottam ezt a bölcsit.

Abban viszont tévedsz, hogy nem mérik fel illetve nem próbálják meg fejleszteni. Valószínűleg nemrég került ez bevezetésre.

Az egyik ismerősömnek a fia is ide jár, ő csak 3 éves kor után kezdett el beszélni. Ezt a kisfiút is felmérték, próbálták fejleszteni. Viszont nem haladtak semerre a fejlesztéssel. A gondozónőknek azt mondta, hogy biztos elhanyagolja a gyerekét az anyja azért nem halad semerre. Egyébként soha nem találkozott az anyuka a fejlesztővel. Nekem az lenne az ésszerű, hogy ha valami eltérést találnak jelezzék a szülőnek és együtt üljenek le megbeszélni a továbbiakat és nem a gondozónőkkel üzengetni.

Sajnos a bölcsi vezetőjének is hasonló a mentalitása (hogy ők tudják mi a baj és hogyan kell ezen segíteni). A szülő nem ért hozzá, itt vannak a szakemberek akik tudják mi a teendő.

2016. ápr. 25. 09:46
 16/18 Katicka29 ***** válasza:
Szerintem te a fejlődési naplóra gondolsz. Abban van leírva, h a gyermek mennyit fejlődik 3 hónap alatt. Amit te írsz, az Mo-n egy bölcsődében sincs. Beszélj újra a gyermeked nevelőjével, mert lehet, h félre értettél vmit. Ha nem oldódik meg a dolog, keresd fel az központi bölcsőde vezetőjét, vagy az önkormányzaton érdeklődj
2016. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az állami bölcsiben fejpénzt kapnak a gyerekek után, de csak akkor ha bennt van. Tehát ha elhozod, nekik kevesebb pénz jár. Mondjuk így gondjuk sincs vele, de ha már felvették számolnak ezzel az összeggel. Ezt soha nem fogják neked elmondani. Inkább mindenféle indokkal próbálnak rávenni, hogy tartsd bennt a gyereket. Gondolom valahonnan megsejtették, hogy kivizsgáltatod a gyereket és kaptak az alkalmon. Legtöbb helyen ezért kérik, hogy legalább délig legyen ott a gyerek.
2016. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utána jártam a dogoknak, beszéltem a gondozónővel és a vezetővel. A gyerekeket különböző fejlesztők megnézik és jelzik a gondozónőknek ha valaki másabb mint a többi. Egy logopédus van aki hetente egyszer játékszerűen foglalkozik a gyerekekkel.

Most is mondták, hogy a gyerekem más de már nem a neurológiát erőltetik. Hanem azt, hogy járjak utána miért másabb az én gyerekem mint a többi. Most olyasmiket mondtak ami tényleg jellemző a gyerekemre. Az azelőtti megfigyelésükben nem ismertem a gyerekemre, de most igen.

2016. ápr. 28. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!