Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kell tartani ettől? Van...

Kell tartani ettől? Van ilyenben tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől bölcsibe megy a lányom. Olvasgattam a neten a bölcsikről a városban és 98%-nál ez van írva: "A KSZI bölcsődék fogadják a másként fejlődő, sajátos nevelési igényű gyerekeket, akiket XY bölcsődékben felkészült szakemberek fogadnak." Lányom is ilyen bölcsibe megy. A sajátos nevelési igényű gyerek lehet agresszív, aki bántja a többieket? Tudnak a gondozók figyelni rájuk? Őszintén szólva féltem a gyerekemet mióta ezt olvastam...

Nem rosszindulatból írom, de az olyan gyerekeket, akikkel viselkedési gond van (nem kicsi, hanem tényleg bánt(hat)ják a többit), miért teszik be a többiek közé?

Ebből szokott baj lenni?


2016. máj. 5. 08:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

"Nem rosszindulatból írom," DE, rosszindulatból írod!!!

Miből gondolod, hogy az SNI-s gyerek agresszív? Végtelenül primitíven gondolkodsz! Egyébként még a te gyereked is lehet SNI-s!

2016. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Csak a "sajátos nevelési igényű"-ről jutott eszembe, hogy HA van olyan , aki agresszív, akkor stb stb stb."


Ha nem lenne a bölcsitekben SNI (Sajátos Nevelést Igénylő) gyerek, akkor nem aggódnál??? Akkor nem jutna eszedbe, hogy a normális gyerekek között HA van olyan...?

Pedig pont ugyanannyi az esély az agresszív gyerekekre, mint nem SNI-k között, sőt még több is...


A mi bölcsinkben nincs ilyen gyerek, mégis hoztam már el a fiam, lila foltokkal, háta közepén sebbel, vagy vörös szemmel.

Nem tudom, hogy más gyerek csinálta-e, vagy elesett, de ez előfordul gyerekeknél. (mivel fiam végtelenül nyugodt, és inkább meghátráló típus, nem hiszem, hogy verekedés volt).

mégsem balhézok, pedig a nevelők sem tudták megmondani 1-2 esetben, hogyan keletkezett a sérülés.

Egy gyereket nem lehet burokban tartani.


Szóval ne gyárts elméleteket ok nélkül. Lehet, hogy ha a mi bölcsinkben lenne SNI gyerek, még ennyi sem történne, mert nem lazáskodnák el, hanem tényleg odafigyelnének a gyerekekre. Úgyhogy én inkább örülnék.

2016. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy a Kérdező butaság miatt aggódott, de te, 10-es válaszoló nagyon elvetetted a sulykot. Mi az, hogy az ilyen ne neveljen gyereket??? Gondolkodj már egy kicsit. Nem ő tehet a te sérelmeidről. Nem kellene így nekiesni, én nem érzem egyáltalán a rosszindulatot rajta. Ne haragudj, de te 10-es viszont elég agresszív vagy, nem ártana uralkodnod magadon, ez sem jó példa egy gyereknek.
2016. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted, amit írnak sokan. Te úgy gondolod, hogy egy sni-s gyerek problémás, agresszív, bánt másokat és így tovább. Lehet, hogy van ilyen, de ugyanakkora esélye van annak, hogy egy nem sni-s gyerek löki le a csúszdán, üti meg. De az is előfordulhat, hogy véletlenül löki le egy "normális" gyerek. Ennek is ugyanakkora az eselye, hiszen sietnek, szeleburdik. De te ettől nem félsz, te csak az agresszív, üveges tekintetű, fogyatékos sni-stől félsz. Miért nem nézel utána, hogy mitől lehet valaki sni-s? Sni-s a tolószékes, a beszédfogyatékos, a süket és így tovább. Egyébként nehezen fogsz olyan intézményt találni, ami nem integrált. Nálunk pl a kicsi falusi óvoda is integrált óvoda és már volt is autista, süket stb gyerek. És idejar a fiunk, aki szintén sni-s, mert 2,5 évesen le volt maradva a beszédfejlődése és azért, hogy kaphasson korai fejlesztést ingyen, megadták a státuszt. Szépen a foglalkozások hatására beindult a beszéde, mire oviba került, már behozta a lemaradást sőt, de legközelebb csak fél év múlva mehet a szakértői bizottsághoz, és az ovi is kérte, hogy addig had maradjon a státusz, ne kérjünk soron kívüli vizsgálatot, mert.anyagilag így jobb az ovinak és amugyis a fennmaradásért küzd. Tehát a kép egy kicsit árnyaltabb mint a te feketén-fehér világod.
2016. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk van ilyen kisfiu. O le van maradva,de gyonyoruen fejlodik. Jar hozza fejleszto pedagogus. Es abban a csoportban ahol ilyen gyerek van 14 helyett csak 10en lehetnek.

Nalunk is volt sajnos aki beszolt anyukanak hogy neveletlen a gyerek... a szuloin direkt kiemeltek, hogy legyenek szivesek megertoek lenni.

En kimondottan orulok neki hogy egyutt vannak a tobbi gyerekkel. Egyebkent a gyerekek befogadoak, szamukra ez a normalis ha ezt latjak. Az eloiteleteket mi felnottek "tanitjuk" meg nekik.

2016. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent o nem agressziv, sot meg mernek eskudni ra hogy a lanyom agresszivebb mint o. Ez nem attol fugg hogy valaki sajatos nevelesu igenyu vagy sem.
2016. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk az oviban van egy szellemileg kissé lemaradt kisfiú, aki már 6,5 éves de még kiscsoportos így a lányom csoportjába jár. MÉg soha semmi agresszivitást nem tapasztaltam tőle és nem is tolakodó egyáltalán. Inkább lassúbb, mint a többi, olyan "gyámoltalan". Lányomat volt már hogy valaki ellökte az oviban vagy elesett, dehát ilyen mindig mindenhol történik, mindentől nem lehet megóvni a gyereket.

A bölcsiben viszont minden gyerek átlagos "normális" volt, és ott már előre mondták a gondozónők, hogy ne lepődjünk meg ha úgy megy haza néha a gyerekünk hogy harapásnyomok vannak rajta, mert még kicsik és a gondozónő nem tudja megakadályozni ha hirtelen valamelyik gyerek mondjuk megharapja a másikat. Szóval kérdező, alaptalan ez az aggodalmad amit a kérdésben kiírtál.

2016. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem bírom ki hozzászólás nélkül, pedig nem bírtam már végigolvasni amiket írtatok. A mi bölcsink egy teljesen átlagos bölcsőde egészséges gyerekekkel, a kislányom 21 hónaposan került be, gondozónénik édibédik, stb azt hittem nem lesz semmi baj. Aztán jött egy kb enyémmel egykorú kislány akivel láthatóan már az elején is gondok voltak, az agresszió azóta is rendszeresen visszatér. És lám! Nem történik semmi. Mi többször jöttünk haza harapásokkal, volt karmolás csípés...mostanra ha ilyen van, nem viszem be. Gnéni minden szülőnek magyarázkodik ("ilyenek mindenhol vannak" és hasonlók) Szerencse, hogy megtehetem. Hó végén fogom kiíratni. Tudnék még mesélni, sok múlik a gondozónőn és a vezetésen. Nekünk, magánbölcsi lévén, el ne feledjem leírni, úgy kiosztott ősszel a vezetőnő, hogy köpni-nyelni nem tudtam, azonnal elkezdtem keresni. És a gyerekek egyébként egészségesek! Hallgass a megérzéseidre, kérdezz és ha rossz érzésed van az biztos be fog jönni, inkább lépj. Ha csak szimplán aggódsz, az természetes, én inkább megérdeklődném, mit jelentenek pontosan az általad leírtak a sajátos nevelési igényről és abban gondolkodnék, hogy a gyereknek esetleg meséljek arról, hogy ott mi vár rá, persze csak játékosan. Őszintén remélem segítenek a hozzászólások!
2016. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!