Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Vajon a gyerek érzi hogy a...

Vajon a gyerek érzi hogy a gondozok gyengébb képességűnek tartják?

Figyelt kérdés

Mivel enyhe testtartáshiba miatt én minden követ megmozgatok(tekintve hogy sem neurologus, sem ortopedus nem tartja indokoltnak)ettől függetlenül vittem tovább szakértő bizottságra is a dolgot ahol végre alapozottnak találták mozgásfejlesztésre kiírni.így gyogytornára járunk és pl tsmt fizetős fejlesztésre is hordom.

Ebből kifolyólag valahogy ugy rögzült a gondozoknak a gyerek mintha mentalisan lemaradott lenne es folyamatosan hibáit keresik és azokkal stresszelnek.

A szakértőknél rákérdeztem az észrevételeikre és abszolut indokolatlannak tartják.

De nem győzöm a gyereket védeni.pl azt állitják nem pakol el, igy megkértem előttük a gyereket, vigye a babát a babákhoz, labdát is a helyére, mindent végrehajt..

Szóval túlspilázzák a dolgokat.


Nos.ezeket fájo szìvvel, de próbálom lenyelni tőlük, hiába beszélek velük, valahogy megrögzötté vált a negativ véleményük a gyerekemről.


Mai nap ott voltak a szülők igy fényképeztem, figyeltem a gyereket.nem egyszer mosolygott gobdozóra viszontreakcio nelkül(ok, sok dolguk volt)de alig van normalis fénykép, a gyerek nem vidám. Ok van ez igy. DE! Ezután elmentünk játszótérre, és sorozatban tudtam nevetős, kacagós, boldog képeket csinálni a gyerekről....

Es itt gondolkodtam el, hogy vajon neki a bölcsi stressz igazábol...?érezheti a gondozok es a szülő közti ellentétet?a gondozók mentalitását?


2016. máj. 5. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Szakmailag nagyon nem állnak a helyzet magaslatán.


Nálunk nagyon tárgyilagosak a gyerekek fejlődését illetően. Múltkor például rákérdeztem, hogy szakmailag mit gondolnak, hogy a napokban lesz 2 éves és még csak szavakat mond. Mosolyogva mondták, hogy a Gauss görbének nem a közepén van, inkább kicsit oldalt, de teljesen a normális tartományban. Illetve a mozgásfejlődése gyorsabb volt az átlagnál, ilyenkor a beszédfejlődés lehet kicsit lassabb. De ne aggódjak, mert pár hónap alatt egész mondatokat fog mondani.


Vagy van egy 3 éves kisfiú, akinél én is láttam a beszoktatásnál, hogy eléggé hirtelen, kissé agresszív. Egyszer szóba került, akkor is nagyon kedvesen beszéltek róla, tárgyilagosan annyit mondtak, hogy ő vehemensebb, ezért jobban figyelnek rá, de rengeteget fejlődött már. Tehát a pozitívumokat emelik ki minden gyereknél és ők maguk mondták, hogy soha nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket, a szülők se tegyék ezt.


Emiatt én a helyedben keresnék egy másik bölcsődét, kompetensebb gondozókkal.

2016. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vedd ki. Legalább 15 kérdést tettél fel már erről.
2016. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugy látom hogy te csinálsz a bolhából elefántot mindenböl ami a gyerekeddel kapcsolatos , és bár nem a kérdésedre válaszolok ezzel a szülöi "tulféltéssel" nagy eséllyel el fogod érni hogy önbizalomhiányos kicsi idegcsomó lesz a gyerekböl akit tényleg okkal hordhatsz gyerekpszichiáterhez

ld.: addig cipelem ide-oda amig valaki el nem ismeri hogy baj van vele ( a kis tartáshiba neki csak igy jön le, és igy is rögzödik az élmény ) , mentegetem mindenki elött "odahivtam hogy pakoljon el " (gondolom el is magyaráztad a gondozóknak hogy nincs is benne semmi hiba, nála az fog megmaradni hogy igenis gond van vele )

2016. máj. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!