Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe iratás feltételei?...

Bölcsibe iratás feltételei? Egyedül álló anyuka, ugyanazon a lakcímmel apukával, de ő már nem él velünk.

Figyelt kérdés
Vissza kell mennem dolgozni, mert apuka elhagyott. Gyedem vagyok a babámmal, aki elmúlt fél éves, de nincs meg egy. Miként zajlik egy ilyen beiratás? Olvastam, hogy ha nincs bejelentett munkahelyem, akkor megvonják a Gyedet. Jelentkeztem egy állásra, most előtte szóljak be a bölcsibe, vagy akkor amikor biztosan tudom hogy felvettek. Sajnos a munkahely nem biztos, hogy megvárna. Máshogy nem tudnám megoldani a gyermek felügyeletet. Mivel napi 4 órás munka, így ez lenne számomra tökéletes.

2016. máj. 21. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szólj be a bölcsibe már most, minél előbb tudjanak róla. Könnyen lehet, hogy várólista is van.


Azt nem értem, hogy miért vonnák meg a gyedet, ilyenről én nem tudok. Gyed mellett már lehet dolgozni, a gyerek fél éves kora után.

2016. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először hívd fel a körzeti bölcsit (neten biztos megtalálod) és kérdezd meg, van-e így év közben hely, és ha van, akkor mikor kezdhettek és mikorra kell vinned a munkáltatói igazolást. Minden bölcsi más, van, ahol vesznek be év közben is gyereket, mert van rá kapacitás, van, ahol csak évente 2x. Van, ahol szigorúbbak, van, ahol elnézőbbek a papírozást és határidőket illetően. És van, ahol van "mini" csoport és sajnos olyan is lehet, ahol nincs.

Ha felvennék, valószínűleg ki kell töltened és leadnod majd egy jelentkezési lapot, amire még válaszolnak, aztán be kell menned megbeszélt időpontban beszélgetni a nénikkel "szülőire". Kezdéskor pedig vinned kell 3 napnál nem régebbi igazolást az orvostól, hogy a gyerek közösségbe mehet, és a védőnőtől ki kell kérni a törzslapot. Utána másfél-2 hét a beszoktatás... De mindezeket biztosan el fogják neked részletesen mondani.

2016. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy a legtöbb bölcsiben van nyári szünet, nálunk egész júliusban, úgyhogy valószínűleg csak szeptemberben kezdhetne. Ettől függetlenül jelentkezz mielőbb, ki tudja, mekkora várólista van.
2016. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielőbb jelentkezz a bölcsibe mert esélyes hogy várólista van és még a beszoktatás is pár hét, igy ha felvesznek nem is tudsz azonnal kezdeni, ezzel is számolj.
2016. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Valóban, ha úgy bölcsődés a gyerek, hogy nem dolgozik a szülő, akkor ugrik a gyed. Munka mellett már nem.

Ismerős papíron nem tud bejelenteni a cégébe átmenetileg?

2016. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tud senki átmenetileg bejelnteni. Ezért is aggódom, hogy ha beadom bölcsibe és mégsem vesznek fel.
2016. máj. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!