Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beiratnam bolcsibe de kozbejon...

Beiratnam bolcsibe de kozbejon a kisteso?

Figyelt kérdés
Lanyom jovo szeptembetben kezdene a bolcsit,akkor lesz 2 eves.mar most szeretnek jelentkezni mert mifelenk durva varolistak vannak. Nyilvan fognak kerni munkaltatoi igazolast h megyek vissza dolgozni. Az a kerdesem h mi van akkor ha viszek igazolast, a munkahelyemmel is megbeszelem a visszaterest, de kozben ujra teherbe esek. Kotelesek vagyok jelenteni a bolcsi fele h megsem megyek vissza dolgozni, ha mar beadtam a jelentkezest? Elutasithatnak ilyen esetben?
2016. jún. 27. 14:13
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudhatod milyen lesz 2 évesen. Ha dolgozni mész nyilván szükséges rossz, hogy beadod, de ha összejön közbe a következő baba tudsz mérlegelni. Én sok olyan anyukát ismerek, akik beadták bölcsibe a nagyobbat. Nem kiegyensúlyozottabvak, mint, akik otthon vannak kettővel. A nagy hazaviszi a betegségeket és folyton beteg a kicsi is. A nagy meg úgy érzi, hogy lepasszolták, mikor a kicsivel otthon van anyuka.
2016. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
18%
Urrristen ennyi rosszindulatú embert egy helyen...komolyan mondom. Légyszi ne Ti döntsétek már el, hogy a kérdezőnek, hogy jobb. Mindenki a saját boldogulását helyezi előtérbe. Ti akik azt mondjátok, hogy más elől veszi el a helyet, ti esetleg végigkérdezitek még a többi jelentkezőt, hogy milyen anyagi körülmények miatt mennek vissza dolgozni? Mert lehet, hogy Te meg egy olyan elől veszed el a helyet, akinek sokkal jobban szüksége lenne arra, hogy visszaálljon dolgozni... Pl. itt a kedves 12-es válaszoló...micsoda indoklás, "hogy a gyerek ezért nem kap mindennap édességet", mert más elveszi a helyet. Hát akkor inkább vegye is el más a helyet, azért, mert közösségbe szeret lenni a gyereke, mint te, hogy azért kell a plusz pénz, hogy édességgel tömd a gyereket, mert addig is csendbe van nem??? Ugye, hogy minden csak megközelítés kérdése.... El lehetne gondolkodni ezeken. Ritka sanyarú életetek lehet, ha mindenki felett csak így ítélkeztek...
2016. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
32%
22es nem vagy normális. Plusz édességgel? Te sose adsz édességet a gyerekednek? Végignézed hogy a gyereked sírva könyörög egy szelet csokiért, de nem tudod megvenni neki, merthogy az ilyenek miatt, mint a kérdező, örülsz ha ételre és rezsire és a rokkantnyugdíjas férjed gyógyszereire futja, mert nem tudsz visszamenni dolgozni?
2016. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
75%
83%-os, kívánom neked hogy kerülj olyan helyzetbe mint mi, hogy a te kereseted jelentse azt hogy a gyerekednek meg tudj venni fontos dolgokat, de ne tudj visszamenni dolgozni, mert nincs hely az óvodában/bölcsődében. Majd akkor írj ide, ha megtudod milyen végignézni a férjed haldoklását, felélni az összes tartalékodat a kezelésekre, és a kilátástalanságot, hogy az ilyenek, mint a kérdező, inkább beadja államiba, mikor megfizethetné a csanát. Mi se voltunk rossz helyzetben, nem a semmire vállaltunk gyereket mielőtt valaki ezzel jönne, de a külföldi kezelések, és az a pénz, ami az orvosok zsebébe ment hogy emberszámba vegyenek minket, milliókat vitt el. Ehhez jön még a fiam fejlesztése, mivel hypoxiásan született.
2016. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Es az ember a mai vilagban kinek az erdekeit nezze? A sajatjat v masoket?.....
2016. jún. 27. 18:54
 26/46 anonim ***** válasza:
81%

gondozónő vagyok, imádom a gyerekeket, nekem is van :)

de komolyan nem értem, hogy miért hiszik azt anyukák, hogy a bölcsi az olyan jó hely a gyerekeknek! dolgoztam államiban és most magánban.

az állami nem egy vidám dolog, futószalag van, a gyerekek nem is szocializálódnak, hiszen nem is egymással játszanak, foglalkozás nincs, viszont a folyamatos napirend miatt épp csak rájuk nincs idő.

reggeli, pelenkacsere (gondold el 12 gyereknél! nem 2 perc...), olvasok egy mesét, majd jön a 10órai, megmosakszunk, átöltözünk és kimegyünk az udvarra. ezek mind annyi idő, hogy sokszor előfordul, hogy csak 20 percet tudunk kint lenni! jó, ilyen szép időben nyilván kint 10 óraizunk, de ugyanannyi idő a peluscserék futószalagon és ha 12ből 8 szülőnek extra igényei vannak, akkor bizony hozzá jön még az a sok sok perc.

ezután ebéd, pelus, alvás, pelus, uzsi és már mennek is haza a gyerekek.

most magán, a szülők közel 100E-t fizetnek kb. ezért, csak itt beiktatunk egy foglalkozást délelőtt és vannak programok, havi 1x-2x kimegyünk a bölcsiből. de azt azért leírom, hogy ezt mind úgy, hogy itt kevesebbet alszanak a gyerekek, csak f3ig engedhetjük, államiban negyed 4-kor keltettem!


ha az én véleményemet kérdezné valaki, akkor én azt tanácsolnám, hogy ha anyának nehéz 2 kicsivel, akkor inkább heti 2-3 délelőtt csana. sőt még az is belefér, hogy ott aludjon a gyerek ebéd után, hiszen azt az időt úgy se aktívan tölti. bölcsibe csak akkor adnám ha muszáj lenne visszamennem dolgozni.


gondold majd át, ha úgy alakul, mondjuk természetesen ha nem állsz munkába akkor be se tudod adni és nem kérdés, de írod is, hogy nálatok nagyon sok a jelentkező. őszintén, így lenne képed beállítani a pár hetes babáddal délután a nagyért? szerintem meglincselne a több anya aki igazságharcost játszik

2016. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
68%

24-és én őszintén sajnálom ami veletek történt de akkor nem értem hogy a miért nem veszik fel a bölcsibe a gyereked. Ha van munkahelyed gondolom beirattad raszorulo vagy. Ha ekkora tul jelentkezés van egyszerűen nem tudom el képzelni hogy a te gyereked helyett egy olyat vesznek fel akinek otthon van az anyukája.

Egyébként ennyi erővel arra is haragudhatsz aki úgy megy vissza dolgozni hogy nem szorulnak rá az ő fizetesere.

Egyébként meg ha valakire haragudni akarsz akkor inkább haragudj a bölcsire, az ő dolguk felvenni a gyerekeket. Attól nektek nem lesz jobb ha én kiveszem a lányomat a bölcsibol...ezt értsd meg.

2016. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
86%
24es vagyok.. itt várólista van, nem kivételeznek, azt veszik fel akinek a gyerek előbb van a listán. És ha ez olyan gyerek akinek otthon van az anyja, akkor bizony ő kerül be. Már voltam az önkormányzatnál, a bölcsődében de mindenhol csak a vállukat vonogatták hogy nem tudnak mit tenni. A csoportban most is vannak többen akiknek otthon van az anyja, csak ők előbb jelentkeztek. A betegség hirtelen jött, én szerettem volna otthon maradni vele míg lehet, így nem is rakattam várólistára évekkel ezelőtt, ezért esélytelen hogy bekerüljön. Csak ez az egy bölcsi van, és így is teltházzal dolgoznak.
2016. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
39%

26. érdekes nálunk az állami bölcsiben rengeteg foglalkozás van, mindig adják haza amiket bent csinál. Egész délelőtt kint vannak az udvaron, ott is tizoraiznak.Múlt héten pancsoltak. Fényképeket szoktak róluk készíteni és elküldik egy email címre.

Az meg hogy nem játszanak együtt... ezer helyen olvastam már de úgy látszik itt kivételes gyerekek vannak mert a jatszoteren is egymással játszanak. Sőt volt hogy megleglestem a bölcsi udvarán és ott sem egyedúl játszott. Mesél a barátairól....Két és fél éves.

A mi gondozónoink pont hogy azt mondták hogy ne vegyem ki azért mert terhes lettem. Higyem el hogy jól érzi magát.

Sajnálom hogy máshol ez nem így működik

de én 100% osan meg vagyok velük elégedve...

2016. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
36%
jó, kérdező, igazad van, miért is nézzük a másik érdekét. Majd téged is ki fognak rúgni, mikor a két gyerekkel otthon kell maradnod mert sokat betegek, és jön helyetted egy gyerektelen, hisz a cégnek is a saját érdekeit kell nézni nem igaz? Vagy ha a gyerekedet veszély fenyegeti mert pl kiszalad a kocsi elé, inkább hagyják hogy baja essen, hisz senkinek nem érdeke a te gyereked miatt lesérülni vagy meghalni igaz? Valamint a nagyszülők se vigyázzanak sose a gyerekedre, hisz nem az ő érdekük vele lenni,és még hosszan sorolhatnám.
2016. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!