Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beiratnam bolcsibe de kozbejon...

Beiratnam bolcsibe de kozbejon a kisteso?

Figyelt kérdés
Lanyom jovo szeptembetben kezdene a bolcsit,akkor lesz 2 eves.mar most szeretnek jelentkezni mert mifelenk durva varolistak vannak. Nyilvan fognak kerni munkaltatoi igazolast h megyek vissza dolgozni. Az a kerdesem h mi van akkor ha viszek igazolast, a munkahelyemmel is megbeszelem a visszaterest, de kozben ujra teherbe esek. Kotelesek vagyok jelenteni a bolcsi fele h megsem megyek vissza dolgozni, ha mar beadtam a jelentkezest? Elutasithatnak ilyen esetben?
2016. jún. 27. 14:13
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
77%

Bolcsi függő gondolom. Mi novemberben írattuk be, mert nyár óta nem estem teherbe. Január 1-el felvettek. En mar a beíratásnál mondtam hogy mi a helyzet, a bolcsiben azt mondtak (a vezetőnő) nyugodtan járhat akkor is ha összejön a kisteso (sok gyerek jár ide úgy hogy a kisebbel otthon van anyuka). Csak nekem volt az a keresem hogy akkor én délben elhoznám. A szabimat töltöttem amikor végre pozitívat teszteltem.

Itt munkáltatóit is csak a beszoktatás után kérnek. Sét ha valaki gyeden vagy gyesen van akkor a gyerekorvostól kell igazolást hozni...

Azóta eltelt 7 hónap, a lányom imádja a bolcsit, én mindent el tudok intézni délelőtt.

Nekünk ez így tökéletes. Augusztusban érkezik a kisteso, úgy is nyári szünet van, kicsit együtt leszünk négyen és szeptembertől újra megy délelőtt.

Amúgy én nem akartak csak majd oviba íratni, de neki így sokkal jobb.

Amúgy szerintem szólj a bolcsiben, es kérdezd meg ott hogy működnek a dolgok. Es készülj fel rá hogy itt minden leszel csak jó anya nem... ha ilyen kérdést teszel fel.

2016. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező te nem láttál még picibabákat a játszótéren? Árnyékba tolják őket, nekik még teljesen mindegy hol alszanak. De hiába is mondok akármi, te már eldöntötted, és nem a lányod hanem MAGAD miatt, mert neked így lenne a könnyebb. Csak azt nem értem miért akarsz két gyereket ha foglalkozni nem akarsz kettővel. CSOK-ra gyúrtok? És igen ha nálatok várólisták vannak, akkor a helyeket meg kéne hagyni a dolgozó szülőknek, akiknek nem a kényelme( mint neked) hanem a megélhetése múlik a bölcsin. Ettől mindig kinyílik a bicska a zsebemben, én az ilyen nők miatt nem tudok dolgozni menni, és magyarázzam meg a gyerekemnek hogy neki azért nincs minden nap édesség, mert egy nő, aki otthon van, elvette előlünk a helyet, ezért mi szűkölködünk, pedig a cégnél várnának vissza.
2016. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Eleg szomoru h ilyen helyzetben van az orszag, h tobb eves varolistak vannak a bolcsire. Tenyleg az allamot kene hibaztatni,.nem az otthon levo anyukakat. Igen,teszben a magam erdeke h beadnam es igytobb idom jutna a kicsire,a lakasra,a hazimunkara. Es nem utolso sorbannem lennek egy idegbajos elhasznalt mosogatorongy, ami a nagyobb gyereknek sem hasznalna, ha anyu kimerult es ideges..

Az egyik szomszedunk helyhiany miatt nem tudta beadni a nagyobbat bolcsibe,igy mindket gyerek itthon van. Egesz nap uvoltozik veluk,egy turel.etlen idegbeteg allat,nem bir a nagyobbal. Na en ilyen nem szeretnek lenni..

Amugy meg ugyanugy ahogy nekem lehetosegem van bolcsis ferohely hijan csanat valasztani, ugy egy dolgozo no is megoldhatja igy.anyagi aldozat,nyilvanvalo.de meg kell nezni kinek mi eri meg..

2016. jún. 27. 15:02
 14/46 anonim ***** válasza:
54%

11-es vagyok. Na igazam lett már itt is a szaranyazo 12.-es....

Amúgy nem értem, nyilván akkor veszik be az én lányomat ha van hely, ha nincs nem... ettől meg a másik bolcsiben nem lesz több hely...

Azt meg had döntse el a szülő hogy az o gyerekének mi a jó.

Es az a vicces hogy élőben meg soha senki nem mondta hogy rosszul döntöttem volna, sőt... pedig vagyunk egy páran a játszóterén jóban, és van olyan akinek nem jár bolcsibe van akinek jár a gyereke, soha senki nem kritizálta meg a másikat... Csak itt olvasom mindig ezt... Érdekes...

2016. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%

Oké 10-es, de ebben az esetben a kérdezőnek egyszerűen könnyebb lepasszolni a gyermekét, mint aktívan és értelmesen eltölteni vele az időt.

Kérdező! Most 10 hónapos a babád, és te már most azon agyalsz, hogy hogyan szabadulj meg tőle 1 év múlva?

Nagyon hasonló helyzetben voltam, amikor megfogant a második gyermekem. A kisfiam akkor még csak 13 hónapos volt. Nem tagadom, nekem is eszembe jutott a bölcsi, mert én is aggódtam, hogy bele fogok zakkanni a kétgyermekes létbe. Aggódtam, hogy hogyan fogom tudni kielégíteni egy örökmozgó, energiabomba kétéves igényeit, mozgásigényét egy újszülött mellett. A majdan megszületendő picibaba miatt is aggódtam, hogy hogyan fogol tudni nyugalmat és állandóságot biztosítani Neki a nagyobb gyermek mellett.

De leültem, tisztáztam magamban pár kérdést, a férjemmel átbeszéltem a félelmeimet, és megegyeztünk, hogy a nagyobb rovására ne vágjunk bele a második baba projektbe. Senki nem tartott pisztolyt a fejünkhöz, hogy összehozzuk a kistesót. Akartuk a második babánkat nagyon, imádtuk az elsőszülöttünket és tudtuk, hogy Neki még itthon van a helye az édesanyja mellett. Pedig Ő is extrán társasági baba volt.

Szval ha úgy érzed, hogy csak akkor tudod vállalni a második babát, ha az elsőt lepasszolod, akkor inkább ne tedd! Senki sem kényszerít erre gondolom.

Én azóta is áldom magunkat, hogy nem adtuk be a fiunkat bölcsibe. Es hihetetlen tartalmasan telnek a napjaink. Sokat megyünk, kirándulunk, foglalkozásokra viszem mindkét gyermeket, heti rendszerességgel játszóházazunk. Meg lehet oldani pici babával is. Csak akarni kell. Most múlt 3 éves a fiam, a kislányom másfél, úgy összenőttek, mintha ikrek lennének. Ha te beadod a nagyobbat bölcsibe, ennek a lehetőségétőo fosztod meg. Gondold meg jól!

2016. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
15-os,koszonom a normalis valaszt. Te egy olyan oldalrol kozelited meg a temat ami rogton szimpatikusabb es elgondolkodtatobb mint az elotted szolok akiknek rogton habzik a szaja..
2016. jún. 27. 15:09
 17/46 anonim ***** válasza:
46%
14es, nem tudhatod hogy a hátad mögött mit mondanak rólad. És kérdező igen, mindenkinek lehetősége van csanára? Akkor te miért is akarod államiba adni? Hm? Tényleg érdekel a válasz...Ha már lusta vagy a gyerekeddel lenni, akkor legalább annyit tegyél meg hogy nem a dolgozni vágyó szülő elől veszed el a helyet. És nem nem mindenkinek van lehetősége..tudod, lehet újdonságot mondok, de van aki minimálbérből él.. és nálunk havi 80 ezer a csana...
2016. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
28%

A hátam mögött? Ne magadból indulj ki :)

Amúgy sosem érdekelt hogy a hátam mögött miről beszelnek. De nehéz élképzeni hogy én lennek a téma...

2016. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
75%
Én is járok játszótérre és látom, míg ott van egy anyuka addig megy a pletyi, mindig az a téma aki éppen nincs ott. Úgyhogy nagy eséllyel te is sorra kerültél már párszor, de ezt úgyse fogod megtudni soha.
2016. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
34%

Hát egészségükre. Egyébként nem szoktuk kibeszélni azt aki épp nincs ott...Na mindegy. Amugy meg tanulok is ujra pont azért hogy ne minimál bérért kelljen majd dolgoznom ha visszamegyek a gyerekek után....

Szóval tojok rá ki mit gondol rólam.

2016. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!