Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 15 ker-be költözünk és szeretn...

15 ker-be költözünk és szeretném oda bölcsődébe beíratni. Milyenek az ottani bölcsik?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik részére?
2016. júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok. Mennyi idős a kicsi? csak mert én is gondolkodom a bölcsin.
2016. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kerületi lakos vagyok, a Rákospalotai kertes részen (M3 újpest felőli része).


Anno én az ÖSSZES kerületi bölcsi végigjártam és mégsem kerületibe írattuk be végül a kicsit.

Az én véleményem természetesen csak egy, szubjektív is:


A Fő utcait (főpostánál, templomnál) felújították 1-2 éve, nagyon szép tetszetős, nekem ott a dolgozók hozzáállásával volt bajom (nem mozdul meg, ha nem muszáj, ül a kisasztal mellett, a gyerekek meg oldják meg...)- jelenleg is azok dolgoznak ozz a szép épületben, akik a korábbi lepusztultban.


Az Arany János utcainál (szakrendelő közelében a 25 busz egyik megállójánál, talán Beller Imre utca) azt tapasztaltunk ottjártunkkor és a rendszeres séták stb. alkalmával ahogy odaláttunk, hogy nagyon sok dolgozó bandában dohányzik. A vezető korrekt, kedves, a gyermekek döntő többsége az ún. szociálisan hátrányos, 0 térítési díjat fizető, felvételnél a (szociális) körülményeinél fogva előnyt élvező társadalmi rétegből került ki (én konkrétan rákérdeztem, hogy hány gyerek van egy csoportban és hány az, ami méltányosság alapján kap térítési díj kedvezményt- ez egy jó szűrő...)- ezt az intézményt úgy tudom, hogy összevonták, a gyerekek a Fő utcaiba vannak irányítva.


Szakmailag nekem a Nádastó utcai tetszett a legjobban (ez a bölcsi egyébként a kerületi főbölcsőde is), itt a tárgyi feltételek kicsit (na jó, nagyon!) lepusztultak, viszont a dolgozók kedvesnek, emberségesnek tűntek, az udvaron sem feküdtek neki, hanem a gyerekek között voltak stb.

Nekünk ez egyébként viszonylag messze lett volna (újpalotai oldal, a Vásárcsarnokkal szemben)

A gondozónők, dadusok emberségesek, kedvesnek tűntek, nekem a vezető volt kicsit mézes-mázos, sunyiskodó, de a gyerek úgysem találkozott volna vele, ha odakerültünk volna (jó esetben a szülő sem sokat).


Ugyancsak a sorban még a pozitívabbak közé tartozott a Mézeskalács téri bölcsi, a tárgyi körülmények itt is elég témisztően voltak (rozsdás, folyó csap, lepattogzott fal stb.)


Azt tudod ugye, hogy a kerületünk pont egy olyan kerület, ahol van szociális rendelet arra, hogy az étkezésen felül van ún. gondozási díj (személyi térítési díj) az egy főre jutó nettó jövedelem alapján (bér, családi, segély stb. is ide tartozik). 150 eFt/főig sávos (talán 8 sáv van), a legmagasabbat fizettük volna, az kb. ilyen 25-30 eFt/hó lett volna, az étkezés nagyjából havi 10 eFt körül lett volna (egyesített intézmények ezek mindenhol ugyanazok az árak és ugyanaz a központi konyha is)

Kb. 30 eFt/fő alatt van a méltányossági szint (nem kell fizetni semmit), felette sávosan, max. a 25/30 eFt-ig, ahogy írtam.


Érdemes szerintem a lakóhely közeli felé sétálni, ha betekintesz az udvarra délelőtt-délután, akkor is azért le lehet szűrni dolgokat, akár a gyerekeket figyelve, akár a dolgozókat. Mindenhová oda lehet telefonálni, időpontot kérni, szétnézni, kérdéseket feltenni.

Fontos: ha szeretnél bekerülni, akkor jelentkezni kell (igen, minden bölcsibe külön-külön), kapsz egy sorszámot, majd érdeklődni.

Ha dolgozó szülők vagytok, azért nem esélytelen.


A kerületi magánbölcsik/családi napközik közül a Mazsolában voltunk (Hubay Jenő tér után a Sződliget utcában)- nagyon határozottan lebeszélnélek róla, de el kell menni, meg kell nézni.

Nekem nem volt szimpatikus a vezető, a hozzáállása, a marketing mögött nem pont az a valós szolgáltatás lett volna, 2* is elmentünk pedig.


A Beller Imre utcában (az Illyés Gyula útnál, az önkormányzat magasságában kb.) van a Jégmadár családi napközi- ott egyszer nyáron voltunk 1 hetet.

Azóta már tulajdonosváltás történt állítólag és a Mazsolás tulajdonos vette meg állítólag.

Itt szépek a körülmények, az étkezés nekem nem tetszett (ebédet hozatták, a több kisétkezést ott kotyvasztották).


Árban mindkettő középkategóriás a magánintézmények között- de valahogy az volt a benyomásom, hogy nem szívesen adtak szerződésmintát, nagy szemekkel néztek rám, mikor kérdeztem a számlára vagy átutalással lehet-e fizetni... szóval érted. Nekem ez nem szimpatikus. Ha kifizetek egy csomó pénzt egy szolgáltatásért, akkor elvárom a meghirdetett minőséget, korrektséget, átláthatóságot (amiben pl. az állami bölcsik tagadhatalanul jobbak)


Ahol viszont ugyancsak nyáron 1-2 hetet töltött a gyermekem és messzemenőkig meg voltunk elégedve az a Habos Kakaó (ugyancsak újpalotai rész, az Adria utca magasságában a kertes részen, az intézmény maga is egy szép kertes ház), a dolgozók lelkesek, kedvesek, az étkezés jó volt, a vezető is kedves, korrekt.


A szomszédos kerületekből még az újpesti Chinoin Vadgesztenye ovi-bölcsi intézményt (Ősz utca) nem ajánlom, de nagyon nem, bár most a város van tele a "természetesen nevelünk" reklámkampányukkal.


Barátnőm kislánya járt az újpesti szakrendelő mögötti angol-magyar montessoris ovi-bölcsibe- viszonylag rövid ideig, ott is jellemzően a dolgozók hozzáállásával, szemléletével és a gazdálkodással volt gondja.


Perzse mindenkinek más fontos, kerületrészt nem írtál, így azért nehéz.

Szerintem érdemes a környéken élőktől, játszótéren stb. kérdezgetni és nem sajnálni az időt végigjárni az intézményeket (na nem ilyenkor nyáron, amikor sok összevonás van, mert az nem nyújtana valós, igazságos képet!)

2016. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Sződliget utcában Morzsa van nem Mazsola. Szuper hely 3,5 éve jár oda a fiam.

Államiból ismerőseim szerint a Kavicsos jó.

2016. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-ka! Köszönöm a részletes tájékoztatást. Tegnap megnézteünk 3 bölcsit abból 1-et bezártak az Arany J utcait, Wesselényit és a Konytyfa utcait. Egyik sem volt szimpatikus,a Wesselényi nagyon lepukkant mintha a 40-es évekbe csöppentem volna bele. Ma Újpesten megnéztünk két állami bölcsit mindekttő nagyon szimpi volt. Sajnos kerületi lakcimmel kell rendelkezni ,de ezt megtudjuk oldani és nem probléma hogy más kerületbe fog járni mert kocsival közlekedünk. Köszönöm a hasznos válaszokat.
2016. júl. 8. 11:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként azt gondolom,hogy ha valaki dohányzik az az ő magánügye és nem bent a gyerekek között dohányzik. Sajnos a bölcsődék épületének kivül-belüli elhanyagoltsága az önkormányzatot minősíti mert nem fordít kellő figyelmet a korszrűsítésre felújjításokra. A csoportok tárgyi feltételére meg a vezetőnek kell odafigyelnie a szakmai munkára úgyszintén.
2016. júl. 8. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!