Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ilyen esetben mit tennétek?

Ilyen esetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

A gyereknek elkezdett enyhén folyni az orra, néha köhécselt. Korábban fogzásnál volt ilyen, de nem vagyunk orvosok, ezért megmutattuk a háziorvosának. Alaposan megvizsgálta, mondta, hogy semmi baja, a foga okozza. Tünetenyhítőként kenjük az ínyét, de a türelmes várakozáson kívül mást úgyse tudunk csinálni. Ha kibújtak az őrlők, elmúlik.


Így orvosi papírral visszavittük egy nappal később. Délután már szemforgatva, szemrehányóan mondták, hogy hát szegény gyerek hogy köhögött és az orra is folyik, no meg nyűgös. Tehát erősen éreztették, hogy minek vittük be. Elmondtuk, hogy nem poénból adta az orvos a papírt, nem beteg, nem fertőz. A köhögés meg a túlzott nyáltermelés miatt van, csorog a torkára - szintén az orvos szerint.


2016. júl. 7. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon tudjátok tartani én kivenném pár napra, de ha dolgoztok akkor mondjátok meg hogy az orvos szerint nem fertőző.
2016. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Akkor most nézd a masikmoldalrol: a gondozono nem orvos. Ő azt látja, hogy a gyerek köhög, folyik az orra -életemben nem hallottam amúgy meg ilyen tüneteket fogzasnal amúgy - ergo a gyerek nem egészséges. Orvosi igazolást simán lehet szerezni, ha olyan az orvos. A többi szülő megy a gyerekert, látja hogy a tied beteg, nyilván megkerdezi, miért nem marad vele otth k n a szülő. ...
2016. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Mekkora gonddal elnek a gondozonok...sajnalom, kerdezo.:/ okodabbak az orvosnal, fura, hogy megse lettek azok, vajon hogyhogy. lesz meg ilyen meglepi az oktatasi rendszerben is...
2016. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha mégsem fogzastol lenne, a mi orvosunk addig nem javasolja hogy kivegyem, míg nem lázasodik..

Mert én pont forditva voltam.masik gyerek is köhögött ki akartam venni az én gyermekem(akkor még azt hittem ez csak orvosi igazolással megy mint az iskolában...) erre közli a doki hogy határozottan indokolatlan hogy otthon tartanám, mehet a bölcsibe, akkor hozza ha lázas.

2016. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel korábban is nagyobb "fogzási rohamnál" (több fog jött egyszerre) hasonló tüneteket produkált, erre gyanakodtunk. De nincs eü végzettségünk, ezért a biztonság kedvéért elvittük orvoshoz. Alaposan megnézte; torok, nyirokcsomók, fül, tüdőhallgatózás, meztelenül végigtaperolás, szájban fogak kitapintása.

Tényleg épphogy egy testüregmotozás maradt ki. Ezek után mondta, hogy nem beteg, de legalább 3 foga jön egyszerre és ezek a kísérőtünetek.

2016. júl. 7. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Bezzeg ha más gyerekét hallanál csúnyán köhögni taknyosan, akkor meg azért menne itt a balhé, hogy hogy meri az a felelőtlen anya betegen bölcsibe vinni.
2016. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk amúgy volt hasonló. A gyerekem időnként bepirosodott, valadekozo szemmel ébredt, mintha kötőhártya gyulladás lenne. Mindig elvittuk orvoshoz, sosem volt semmi baja. Mindig megkaptuk az egészséges igazolást is. Ennek ellenére a gondozonok kérték, hogy ha tudjuk, aznap tartsuk otthon a gyereket, ugyanis amikor egy ilyen után bevettek, kivétel nélkül minden szülő megjegyzést tett a "súlyosan fertozo" gyerekre és volt olyan is, aki a bölcsőde vezetohoz fordult.
2016. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!