Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ebben az esetben ingyenes az...

Ebben az esetben ingyenes az étkezés a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Férjem adókedvezménnyel 130 ezret hoz haza, én besorolási bér alapján 110-et vittem haza, de gyakorlatilag mivel jutalék is volt meg túlóra, de időnként kasszahiány miatt levonás, volt hogy 180 vagy 100 nettót vittem haza. Emellett ugye családi pótlékot kapunk 1 gyerekre.

Így van amikor meghaladja a 89ezer/főt a bevételünk, máskor nem éri el.


2016. márc. 6. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyest is szàmold bele. És ugy màr meghaladja,kisàmoltam a besorolàsi béred alapjàn és 92 ezerre jön ki az egy főre juto igy. Egyebkent én ugy tudom besorolàsi bér szerint kell szamolni, mivel a tobbi nem fix.
2016. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szabály: Melyik hónap jövedelmét kell figyelembe venni?

Rendszeres jövedelem esetén a nyilatkozat benyújtását megelőző 1 hónapban kapott összeggel kell számolni. (Pl. 2015. augusztusában benyújtott kérelem esetén a júliusi nettó jövedelemmel.)

Nem rendszeres jövedelem, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a nyilatkozat benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt kapott összeg egy havi átlagát kell figyelembe venni.


A GYES-t, ha jár még bele számolni, de egyáltalán nem biztos, hogy jár még neki attól, hogy bölcsis a gyerek.

A kislányom októberben töltötte a 3-at, még bölcsis. :)

2016. márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!