Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Megemlítenétek másnap a...

Megemlítenétek másnap a "gondozónak" hogy szerintetek jogtalanul dorgálja a gyermeket?

Figyelt kérdés

Megesik, hogy a gondozókon felül bent van egy hivatalosan: "technikai dolgozó".

Nem tudom miért, vagy ez mit takar, de néha ő is jelen van pl udvaron és vigyáz a gyerekekre, vagy a csoportszobában, fehér köpenyben, ahogy a gondozók. (talán helyettesít amíg az egyik gondozó kávézik, vagy nem tudom)


Egyik nap arra érkezem, hogy nem tetszését fejezi ki a gyermekemnek, amiért ő nem beszél, sokszor csak ó ő-t "mond"(azt hiszi ezzel imponál), pedig néha mond már pár szót is. kb azt mondta, óóóó, mindig ez az óóó, már úgy idegesít.

nem szóltam semmit rá. (nem is tudom mit kéne mondanom ilyen esetben)


De tegnapi napon, arra megyek be (szintén ez a "gondozó"), hogy nagy hanggal, szigorúan, többször a gyerekemre szól, hogy ne a társa papírjára rajzoljon. Ahogy beléptem, így nekem mondta is, hogy épp dorgálja. Ismét nem szóltam semmit, mert a gyereknek örültem épp, kivittem öltözni, de később, ahogy visszagondoltam rá, a gyerekem előtt nem is volt papír, és amúgy amire itthon nevelem, az az, hogy nem az asztalra rajzolunk, hanem a papírra, szóval a bölcsiben még ügyes is volt, hogy papírra akart rajzolni(itthon a fal is zsírkrétás..), csak épp a társáét látta meg, nem volt éppen kéz alatt a lap, és szerintem a bölcsisek még nem is értik, hogy enyém tied, tehát hogy az a társa papírja, nem az övé...

Dorgálás helyett szerintem adhatott volna lapot inkább a gyerekemnek....! De amúgy is alapvetően miért rosszat képzel egy kisgyerekbe, nem is értem, nem más gyerek károsítása volt a célja, csak csupán ügyesen nem az asztalra rajzolni.


Itthon meséltem a kicsinek erről, hogy láttam milyen ügyesen rajzol, és hogy megdorgálta a "gondozó", de máskor lapot/papírt kell kérni. Amikor azt mondtam ügyes volt, annak megörült, amikor, hogy a gondozó dorgálta, elkomorodott. szóval semmit nem ért az egészből. talán jobb is..


Megemélítsem ezt holnap, vagy amikor találkozok vele?

Mármint csak annyit, hogy a gyerekem előtt papír sem volt és a célja csak annyi volt, hogy tudta, papírra szabad csak rajzolni. Azaz le lehet szállni a gyerekemről.


2016. okt. 3. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Mindenképpen szólnék. Ahogy írtad , adjon papírt a gyereknek és ne dorgálja egy ilyen semmiség miatt.
2016. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem erősen túlreagálod. Semmi baja sem lesz a gyerekednek egy kis fegyelmezéstől, neveléstől. Ellenben a túlzottan megengedő neveléstől igen.

Nem kell mindentől túl óvni, én biztos nem szólnék ezért.

2016. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én nem neki szólnék. Ha jól értem, ő nem kisgyermeknevelő, hanem a segítőjük - pontosan én sem tudom,h mi a helyes szó rá. De vele én nem beszélnék meg ilyen nevelési problémát, nem azért mert lenéze, hanem mert úgy gondolom,h a nevelés, fejlesztés a nevelők feladata. Szóval nekik jelezném,h szerintem nem helyes,h dorgálja, ráadásul ilyenekért.

Nálunk legalábbis ez a segítő hölgy valóban csak technikai dolgokban segít - tálalás, ágyazás - a nevelői feladatokban nem vesz részt.

2016. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem, meg az is lehet, hogy rosszaságból firkált a másik papírjára és teljesen jogosan dorgálta. Ő volt ott az adott pillanatban, így ítélte meg. Te pedig csak bele csöppentél. A gyerekek nem szentek és nem viselkednek mindig jól. Közben egy kis dorgálás nem árt egy gyereknek. A szabályok, határok később biztonságot adnak majd neki. Szerintem nem kell túl reagálni...
2016. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott helyben megkérdeztem volna hogy akkor miért nincs a gyerekem előtt papír? Egyébként felügyeletet biztosíthat, ha nagyon muszáj de a gondozásban nem vehet részt, az ő feladata betolni az ételt, ágyazni stb. Mikor dolgozik a nevelőnő? Ez az igazán érdekes kérdés..
2016. okt. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló típusú anyuka lehetsz, mint én:)


Utólag én sem szólok apróságért, megpróbálom elengedni ezt a rosszul lereagált helyzetet. Valószínűleg nincs sok sütnivalója a nőnek, de a tenni akarás legalább megvan benne.


Szerintem is azt kellett volna mondania, hogy gyere xy kapsz te is egy lapot, ne a másikéra rajzolj.


Nem tett nagyon rosszat szerintem, nem volt igazságtalan, mert más papírjára tényleg nem rajzolunk, csak nem volt esze ahhoz, hogy a te gyerekednek is adjon egyet. Persze nem esett jól a gyereknek, de sajnos ennél súlyosabb dolgok is fogják érni, nem árt, ha felkészül rá, és megtanulja, hogyan érvényesítse az akaratát.


Engem is rettentően zavar, hogy a bölcsiben nem látom, hogy hogyan kezelik a konfliktushelyzeteket, és van egy olyan érzésem is, hogy én máshogy kezelném. De ezzel nem tudok mit kezdeni, ha csak velem lenne kapcsolata a gyereknek, nem lenne életképes felnőttként. Jellemformálóak az igazságtalan helyzetek, a szemétkedések, az elutasítások, mindenféle dolog, ami majd éri. Anyaként a mi dolgunk segíteni ezeket feldolgozni, és nem kiiktatni.


Ügyesen beszéltél vele róla, ennél többet nem tudsz tenni utólag. (Persze ott helyben kellett volna mondani a gyereknek, hogy várj egy picit, xy néni mindjárt ad neked is papírt, arra tudsz rajzolni, hogy a nő is észbekapjon)

2016. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de az állataidra jobban kéne ügyelned. Vagy ha nem állatod hanem gyermeked van akkor neki nem gondozója van, esetleg ha idősek otthonában van akkor talán. Óvodában tessék már a dajka, óvónő, dadus kifejezést használni ha már megtanultad a magyar nyelvet vedd a fáradtságot. A kérdésre válaszolva: Az óvónőnek (vagy gondozónak attól függően ember vagy állat akiről beszélsz) jelezd a kételyeidet és megnyugtató válasz vagy döntés fog születni a gyermeked (vagy állatkád) részére. NYELV használata!!!
2016. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de ki vagy boruélva utolsó..

bölcsödében gondozók vannak.

lehet te állatot nevelsz állati nyelven, de nem ebből kéne kiindulni..

2016. okt. 8. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó.. ha már hülye vagy, legalább ne reklámozd. Szerinted a "Kisgyermekgondozó- nevelő" az állatkertben dolgozik?
2016. okt. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!