Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben vagy csanában van...

Bölcsiben vagy csanában van 2szer alvós csoport? Vagy mielőtt vinném át kell szervezni a napját 1 alvásra?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődők hogy megy ez? Kb 2-3 hónap múlva kezdenek heti par napot dolgozni. Most 9 hós a fiam, még kétszer alszik napközben.

Esetleg kezdjem naponta par perccel eltolni a délelőtti alvasat? Varjak, hátha magátol átáll?


Ti h


2016. okt. 12. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Ti hogy csinálnátok/ csinaltatok?

Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat! :-)


(Elküldte előbb...)

2016. okt. 12. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk(állami bölcsi)aludhatnak ugyan a kicsik délelőtt is, de közben a nagyobbak mellettük játszanak(sírnak, nevetnek, zajonganak), nincs elkülönítés.

ahogy megfigyltem, a kicsik kb végigsírják a napot alvás helyett, míg bele nem rázódnak a napi egy, azaz ebéd utáni alvásba.

(a gondozók szerint amúgy nekik az a tapasztalatuk, hogy aki de alszik, az ebéd után nem fog, szóval nem is motiváltak altatni...)

2016. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a bölcsiben aki nagyon pici volt vagy igényelte, aludt délelőtt is. A gyerkőcnek kell megszokni a hangzavart, mert nem tud csendben maradni a többi. Normál esetben van minicsoport a bölcsiben, ahova az ilyen kicsiket összerakják.
2016. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*a válasz lemaradt. lehet jót tesz a bölcsi napirendhez szoktatni előtte, de én a délelőtti alvást nem hagynám ki, csak mert az én gyerekem sem aludhat délelőtt bent, de ezért ki is van merülve, mert az ebéd utáni alvás meg neki kevés, így hétvégente 3-4 órákat kialszik itthon ebéd után.

Szóval bele rázódnak ugyan, de attól még nem lesz kipihent, ha nem alszik annyi órát nappal, mint a kettő (de és du)együtt.

2016. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor beszoktatáson voltunk, egy kicsi fiú volt. Ő simán aludt reggel, délelőtt, délután.
2016. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

akkor egyenlőre hagyom, nem zavarom meg a saját kis rendszerét! Aztán egyeztetek a bölcsivel, náluk hogy van. (A kisfiam biztos nem tudna zajban aludni).

2016. okt. 12. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz rá. Mikor mi kezdtük 13 hónaposan akkor még volt hogy nem bírta ki délig a kisfiam és egyik nap aludt kétszer másik nap csak egyszer. Megoldották a bölcsiben, ill. mi csanába járunk, hogy elvitték és letették aludni ha elfáradt és őt külön megetették mikor ébredt. Aztán idővel úgy is átáll az egy alvásra. Szerintem ne told neki, 2-3 hónap még nagyon sok idő, lehet addigra ő is átáll magától.
2016. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Jo végre pozitívat is hallani!!
2016. okt. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!