Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most miért kell fizetnem?

Most miért kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Még tavaly megigényeltem a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, ami idén október 19-én jàr le.Agusztusban újra megigényeltem,hogy ne legyen kiesés.Agusztus 31-én a bölcsöde is kiàlitotta a papirt arról,hogy megkaptam a tàmogatàst.Most mégis mennem kell holnap csekkért de nem tudom miért,holnap amikor elvileg 15-én kell befizetni a gondozàsi(plusz étkezési díjakat).Ez valami plusz pénz lehet?Apàmnak,aki màr egy hónapja elhunyt még nincsen meg a halotti kivonata,így jogilag még olyan lenne mintha élne,hugom felköltözött hozzàm 2 hete,de csalàdit még nem kaphat amig nem lesz meg a kivonat,meg csak jövő héten fog kezdeni a munkahelyén.Nyilvàn amikor ezek megvannak és meghaladja az egy főre eső jövedelem hatàrt akkor azt jelenti fogom.Szerintetek mi lehet a gond?Ha valami gond lenne az önkormànyzat küldene papírt elötte,nem?Budapest XI.kerületében lakom.Ha valaki elmagyaràznà,hogy mi lehet ez azt megköszönöm.
2016. okt. 13. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az apadnak és a hugodnak ehhez semmi köze.

A bölcsődébe menj be és mutasd be az általuk kiallitott papírt arról, hogy nem kell fizetned.

2016. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mièrt nincs meg apád halotti anyakönyve? Egy óra alatt megcsinálják.
2016. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a napidíjat kell fizetni, arra nem érvényes a kedvezmény. A bölcsi nem kötelező, azért van napidíj, 150 Ft körül.
2016. okt. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Végül csak egy adminisztrációs hiba miatt volt az egész.A bölcsőde a rendszerükben nem vezette át az újra igényelt támogatást. #2 itt, 30 nap vagy több lett volna, a temetkezési vállalkozó hölgy mondta anno egy hónapja..meg a kórházban szükségesnek tartották a boncolást, amiatt is később lesz meg a kivonat, meg mi a vállalkozót kértük fel ezen papírok beszerzésére, mert így is rengeteg elintézni való volt, pl. táppénz lezárás a munkahelyen stb.
2016. okt. 14. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!