Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsőde vagy majd csak...

Bölcsőde vagy majd csak óvoda? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Másfélhez közelít a fiam, eredetileg 2 éves korában mentem volna vissza.

Amit viszont nem tudtunk előre, hogy tartós beteg lesz (vese).


A szóba jöhető állami bölcsődéket már feltérképeztem, semmi pozitív. Eleve nem szívesen vennék fel, mert állandó gyógyszert szed és életmentő gyógyszere is van (diazepam).

A másik hogy ismerősök állandóan panaszkodtak, hogy térdig lógó pelusban és kicsípett fenékkel kapták meg a gyereket a nap végén ezekből a bölcsikből, ami nálunk elképzelhetetlen, mert egy ilyen és kórház, mert felfertőződik.


Csana 1 óra távra és 50 ezer.


Ami mégis pro:

Semmi gyerektársasága nincs, lehet jót tenne neki.

Várnának vissza, ha nem megyek, lehet megválnak tőlem. 2 év is sok a szakmámban, nemhogy 3. (Bár tervezek egy továbbképzést, hogy papír is legyen, hogy nem avult el a tudásom, egyébként is próbálok naprakész lenni.)


Kontra:

Ha a csana mellett döntünk, anyagilag nem lenne akkora plusz, amit keresnék. (Az állami az egészsége miatt ugye nem jó.)

Csanában a táv miatt 2 órával többet lenne a gyerek.

Anyagilag kibírnánk egy évet csak a gyessel, ha nem változik negatívan a helyzetünk.

A picinek gyógytorna szükséglete is van, mert megkésett mozgásfejlődésű (összefügg a betegeskedéssel), ezt egyik helyen se tudnák biztosítani, bölcsi után kéne beszúrnunk.


Lassan választ kellene adnom a munkahelyemen.



2016. nov. 10. 08:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

A saját esetünkből kiindulva jó ötlet a bölcsi. A kisfiam nagyon vágyott már gyerek közé, így beírattam. Ott volt 2 hét beszoktatás, ami nekünk elég jól ment. Viszont az oviba nem volt beszoktatás, max első nap pár órát ott lehettél, vagy ebéd után elhozhatod pár napig. Szóval közösségbe szoktatás miatt jobb bölcsivel kezdeni hiszen ott 2 hét van rá, de vannak olyan ovik ahol szintén van beszoktatás, de nálunk nem volt igazán, mondjuk itt minden gyerek volt már bölcsis.

Én úgy tudom, ha gyógyszer kell egy gyereknek akkor be kell adniuk, ez nem olyan eset mintha antibiotikumot szedne és úgy persze betegen nem mehet közösségbe, hanem ez a gyerekednek egy fontos gyógyszer, járj utána, de én úgy tudom be kell adniuk.

Én úgy vettem észre jó hatással volt a gyerekemre a közösség, persze nem csak jót tanul mástól, de beszédben mindenképpen jó volt a közösség, önállóbb lett, pl öltözködés terén és az étkezésben is. A pláne hogy itthon nagyon nem eszik meg akármit, közösségben bármit megeszik amit elé tesznek, sőt sokat is eszik azt mondják az oviban, de a bölcsiben is így volt.

Én jókat tudok mondani a közösségbe járásról

Annyi tény, hogy nem biztos hogy azonnal tudnak pelust csserélni, ilyen volt hogy bizony valaki bekakilt és érezni lehetett..... de ha úgy fogod fel lehet hogy gyorsítja a szobatisztaságra szoktatást, mert a gyereknek is kényelmetlen lesz. Pláne hogy ott látják egymástól a wc használatot, van aki már szobatiszta és így jó hatással lehet a pelusos gyerekekre is. Bölcsibe még nincs akkora elvárás, fegyelem ilyesmi, oviba már megkövetelnek több mindent. Én jó dolognak tartom bölcsivel kezdeni.

Arra készülj fel, hogy a közösségbe járásnál bizony valószínű sokat lesz beteg a kisfiad. Mindent elkapnak egymástól, de ha kimarad a bölcsi, akkor oviba lesz. Nálunk a bölcsibe volt sokat beteg, ezek felsőlégúti dolgok, szóval nem komolyak, de lázzal járt és bizony volt hogy 2 hetet mentem dolgozni aztán 2 hetet nem és folytatódott tovább...... amióta ovis, már sokkal kevesebbet beteg.

2016. nov. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (felfelé pontoztam).


Itt 2 állami van csak, a következő már messzebb esik, mint a csana.

Keresztlányom az egyikbe jár, barátnőm kisfia pedig a másikba, így friss az infó az ellátás színvonaláról.

Persze megnézem majd azért személyesen, rákérdezek a vezetőnél. Az egyiknél van nyílt nap, a másiknál játszócsoport, így meg tudom figyelni.

Lehet, a csanát is megnézzük előre. Időszakos felügyeletre egyébként is kell majd valami, ha továbbképzésre mennék (befogható nagyi nincs).


Egyébként speciális óvodára nem lesz szükségünk. A neurológus szerint mozgásban legkésőbb 3 éves korára biztos utoléri a többieket. Értelmi sérülése nincs. Ha csökken a vesefunkció és neki kell vágnunk a nagyműtétnek, az se indokolja hogy ne járjon normál oviba. Egy vesével is lehet teljes élete. (Még az emelt csp is csak addig jár, amíg megelőző jelleggel antibiotikumon van, onnan hogy nem, már nem tartós beteg. Akkor se, ha egy veséje marad. Reméljük persze, hogy nem kell kivenni és az antibiotikumot is elhagyhatjuk.)

2016. nov. 11. 10:27
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor én azt mondom,hogy járj vele sokat közösségbe,ha van ott lehetöség rá. Nézd meg a bölcsiket is. Ha bármi kétséged van,ne vidd inkább. Nálam a másik ovi volt ilyen,alig vártam,hogy most szeptemberbe kezdhessen a másikba.

Betegségről annyit,hogy lányom bölcsibe elején volt egyszer beteg egy hétvégét és a hét első két napját mradt otthon,meg a bölcsi utolsó hete elött lett beteg,ami kórház volt lázgörcs miatt. Utána az oviba fél évig MINDIG beteg volt,utána két.honapban még két két hetet,azóta semmi.

2016. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!


Tudom,mindent megtesztek gyermeketekért,ami elképzelhető,s a jó böcsikben is,ami elvárható,de egy egészségi problémákkal köszködő gyermekre az áltagnál sokkal több figyelem szükséges.

Otthon is lehet baj vele,de akkor tudod,hogy te mindent megtettél érte,de a bölcsiben ezt nem ellenőrizheted.

Sosem bocsájtod meg önmagadnak,ha gyermekeddel baj esik a hivatásod miatt.


Én azt javaslom,maradj a gyermekeddel annyit,amennyit lehetséges!

2016. dec. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!