Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi ez a munkalazaság a bölcsik...

Mi ez a munkalazaság a bölcsikben?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva. Dolgozó ember lévén adtam be a gyereket a bölcsibe és napi szinten szembesülök a kedves ott dolgozók hozzáállásával e téren. Ha 7-re viszem a gyereket, már húzzák a szájukat, hogy nem tudnak reggelizni, ha időnként bent marad fél ötig, akkor meg azért, hogy milyen késő van. A nyitvatartás reggel 6-tól, este 6-ig van! Én meg délutánozom időszakosan, a férjem meg nem ér oda 3-ra, csak fél 5 körül.

A karácsonyi szünetet már 20-tól el akarták kezdeni, próbáltak lebeszélni minden szülőt, hogy ne hozza a gyerekét. Nálunk meg ez nem így működik. Annyi szabim nincs egy évben, hogy a gondozók igényeit kielégítse. Arról nem is beszélve, hogy minden második héten van valami, amikor is korábban kell menni, vagy hazavinni a gyereket, ami nekem és a férjemnek is elkéreszkedésből, későbbi ledolgozásból áll.

Máshol is ez így működik? Ti mit tennétek?


2016. dec. 21. 10:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem csak erre felé van ilyen. Az oviban állandóan megbeszélést tartanak, vagy egész nap nem vihetem a gyereket vagy csak fél napra. Téli szünet is korábban kezdődött, én még javában dolgoztam. Bölcsiben nem tetszik nekik, hogy fél7re visszük a kislányt (7re járunk dolgozni) pedig 6-tól van bölcsi, pénteken próbálkoznak, hogy nem-e tudnánk előbb menni mint 4 óra mert szívesen hazamennének korábban...

Az óvodában és a bölcsődében is azt hiszik, hogy poénból hordom a gyerekeket, el sem tudják képzelni, hogy azért járnak mert talán dolgozik a szülő. És nekem is tól-ig van a munkaidőm ahogy nekik, talán kifogják bírni.

2017. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!