Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fél éves bölcsődéssel tapaszta...

Fél éves bölcsődéssel tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Megszakad a szívem,de sajnos nincs más választásom,váratlan helyzet.

Hogy viselte a baba? Nem kötődött kevésbé hozzád? Ennyi időssel egész nap foglalkoznak ott? Minden tapasztalat,észrevétel érdekel, hogy tudjam mire számítsak. :(



2017. máj. 12. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Édesanyám most ment nyugdíjba és 20 évig dolgozott előtte bölcsődében.

Nem sok ilyen pici baba volt de azért akadt egy egy mindig.

Teljesen külön volt a többiektől az elején, hisz többet aludt és teljesen másra van szüksége. Külön helységben aludt és folyamatosan volt mellette gondozónő. A csoportban egy elkerített részre vitték ki napközben, hogy azért a többi gyerekkel is legyen. Persze az étkezés is külön volt vele.

Régebben nem volt korhatár és volt egyszer 2 hónaposuk is, de azért az elég problémás volt.

Mindegyik gyerek jól fejlődött, aranyosak voltak.

(Sokat jártam hozzá amikor még általános sulis voltam, mert nem messze volt az iskola meg hát én is oda jártam bölcsibe és imádtam is, jobban mint az ovit)

Tudom nehéz lesz az elválás, de így is szuper lesz a gyereknek. Általában hamarabb beszélnek és hamarabb szobatiszták is. De persze ez egyénfüggő.

2017. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Kulfoldon elunk itt 3 ho mennek vissza a nok dolgozni.

Minden gyerekunk bolcsodes volt.

Szerettek gyorsan szocializalodtak nyitott talpraesett gyerekek.

Egy evig szoptattam oket es lejet tejet vittek a bolcsibe.

Semmi kotodesi problema nem volt sot sokkal szofogadobak voltak mint otthonulo anyuka gyerekei.

Ill hamar napirendet megszoktak hamar beszeltek.

2017. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És azt hogy mikor eszik tápszert vagy gyümölcsöt,tejpépet abba van beleszólásom?Tízóraira már mindig gyümölcsöt eszik.Figyelembe veszik vagy eldöntik ők, hogy mikor mit kap?
2017. máj. 12. 09:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődtél már, hogy beveszik-e a babádat? Mert ugyan törvényileg van rá szabály, hogy mikortól mehet, de nem minden bölcsiben van rá lehetőség, van, ahol csak egy-másfél éves kortól vagy ha már jár.. stb.

Ha igen, szerintem a többi kérdésedet is helyben vagy legalább telefonon kellene feltenned, hogy biztos információt kapj, mert nagyon mások lehetnek egyes bölcsődék szokásai (pl. nyitvatartás, nyári szünet, levegőztetés, mit kell vinni... stb.).

2017. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajat otthoni etrendjet tartottak de ez teljesen megegyezett a bolcsodeivel.

Anyatejet vittem azt kapta ill gyumolcs stb stb

2017. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de remélem szerencséd lesz.

Én a héten voltam beíratni a kisfiamat ,hogy JÖVŐ MÁRCIUSTÓL menjen,és közölték,hogy várólista van.Azt hiszem ha szerencsém lesz épp felveszik mikor már tényleg muszáj.

2017. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom 15 hónaposan kezdte, de voltak elég kicsik is.

Szerintem intézmény- és fenntartófüggő, de nálunk külön étrend van babáknak és a totyogósoknak. Az ÁNTSZ elég szigorúan szabályozza.


Amikor beszoktattuk, néha rám is jutott a kajából (ő akkor bébikaját kapott még). Amit lenyalogattam magamról, az alapján én is simán befizetnék oda ebédre.


A vezetővel beszélj mindenképp, az egész bölcsőde szellemisége rajta szokott múlni.

Nálunk a babák extra figyelmet kaptak, többet aludtak és többet voltak kézben, mint a már járni tudó totyogók. Illetve az idősebbek felügyelettel besegítettek a kicsiknek (odahozták a ruhájukat, ha nagyobb volt, cipőt adtak rá, stb.)


De ismét kiemelném, hogy tapasztalatom alapján a vezető nézetei a dominánsak és ezek befolyásolják leginkább a bölcsőde napi szintű, gyakorlati működését.

2017. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha fővárosi, különösen pesti vagy, akkor konkrét bölcsődét tudok ajánlani. Mi nagyon elégedettek vagyunk vele, szinte sajnálom, hogy már oviba kell mennie. Nagyon jó intézmény, jó csapat.
2017. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos kor fölött (!) veszi be a bölcsőde a gyereket. A gyerekek sok mindent megszoknak, rugalmasak. Az emberi faj társas lény, nem arra van genetikailag kódolva, hogy évekig egy ember (anya) nevelgesse teljesen egyedül. Mindig is közösségben élt az ember, a gyerekek is közösségben nevelkedtek.

Az a fontos, hogy állandó legyen a gondozónő, akihez kötődni tud, emellett otthon minőségi időt tudjál vele tölteni.

Ha már erre kényszerülsz, hogy 1 éves kor alatt add be, akkor nagyon meg kell nézni a bölcsit. Legyenek lehetőleg kevesen egy csoportba.

Kis létszámú csoport mellett, szerető gondozónővel és jó családi háttérrel nem tartom valószínűnek a sérülést (lelki értelemben).

2017. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az egyetlen lehetőség, akkor ez lesz a legjobb mindkettőtöknek. Munka kell, pénz kell, nyilván ezért mész vissza. A babádnak is kell mit ennie, stb. Rendezd le magamban, hogy azt teszed, amit tenned kell, ettől még lehetsz szuper anya. Lehet, hogy valaki 8 évig otthon van, de a legrosszabb anya a világon, és lehet, hogy valaki csak reggel meg délután van a gyermekével de az MINŐSÉGI IDŐ, és szuper anya. A kötődés kialakulása, megtartása összefüggésben lehet azzal, hogy mennyi időt tölt az anya a gyerekével, de ennél még sokkal jobban számít az, hogy az az idő, amit együtt töltenek hogyan telik... Szeretetben vagy frusztráltan? TV-t nézve, vagy játszótéren tapicskolva.... Ne legyen bűntudatod, mert a döntésed nem csak neked fontos, de a babádnak is, ha a megélhetésetek múlik rajta. 2 ismerősöm is van akik 25-30 évesek most, és szintén fél évesen bölcsibe mentek anya munkája miatt, mert egyedül nevelte őket, és imádják egymást az anyukájukkal. Nem múlt rajta semmi, mert tudták, hogy nem volt választás, és nem jókedvéből mentek ilyen hamar bölcsibe.
2017. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!