Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Poz. , neg. Tapasztalatok...

Poz. , neg. Tapasztalatok beszoktatásnál? Vagy csak engem visz a sírba?

Figyelt kérdés

bent a tízórait(ha gyümölcs) egy az egyben elutasítja a gyerekem, úgy, hogy előtte nem is reggelizett csak tejitalt itthon, de itthon viszont megenne egy egész almát, körtét, banánt is pépként, vagy gyümölcsléként.

ott a pohárból ivással nem halad, nem is figyelnek rájuk, hogy a gyerekek kérnek még, mindenkinek kicsit öntenek egy minipohárba, míg az én gyerekem 2 dl-t is lehúzna...


délelőtt már hulla fáradtak, a kisebbeket teszik csak le aludni, akik vagy elalszanak, vagy sírnak tovább


majd'1 órán át fagyasztják őket az udvaron(mini betonplacc) ebéd előtt


ebédnél megint pár korty vizet ihatnak csak és kifújt


ebéd után a ti gyermeketek elalszik, ha mellette bőg másik három?

nektek ilyen tapasztalataitok van?


én úgy érzem magam egy -egy ilyen félnapos beszoktatás után, hogy kimerültem és gyomoridegem van


2015. nov. 25. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nehéz, ha járatni akarod, alkalmazkodni kell, neki és neked is.

Adj neki otthon is darabos gyümit, gondolom a bölcsiben is így kapják, azért nem kell neki, mert otthon pépesen kapja.

Az ivást lehet jelezni, hogy adjanak többet, vagy többször.

1 órán át fagyasztják őket-kell meleg ruha és nem fognak megfagyni. Te otthon nem viszed ki a kicsit ha hideg van?

Altatás nincs, nem is lenne rá kapacitásuk a gondozóknak. Vagy megtanul egyedül, adott esetben zajban elaludni, vagy nem alszik és nyűgi lesz :(

2015. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát tudod, nagyjából ez a bölcsi.

Illetve nem feltétlenül mindenben, de nagyjából. Az fiam is államiba járt, 13-16-an voltak két gondozónővel. Ez a 22-es csapdája,hogy mivel még kicsik több odafigyelést igényelnének, viszont két gondozónő nem tud annyit nyújtani minden gyereknek, mintha anyával lenne otthon. Csúnya dolog, de megszokja.

A beszoktatás pedig szerintem majdnem minden anyának egy horror. Nekem is az volt, pedig baromi jó csoportba járt, nagyon jó gondozónőkkel. De én is kicsinek láttam még, féltem,hogy nem fogja megszokni,hogy itt vannak már bizonyos szokások, amik nem csak hozzá,hanem a csoporthoz alkalmazkodnak stb. Aztán persze megszokta. Meg én is. Amikor láttam,hogy neki jó, én is megnyugodtam. Durván 3 hónap után már imádott járni.

2015. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Még annyit, hogy nálunk két hét a beszoktatás. Az első hét nagyon jó volt, aztán a 2. beszoktatós hét előtt beteg lett természetesen, így egy hét kimaradt. Na, amikor mentünk vissza, akkor jött a sírás. Reggelente ő bent sírt, én meg kint. Aztán a legjobbkor jöttek ki a gondozók családlátogatásra, még egyből első héten, mert én már fontolgattam,hogy kiveszem, a munkám meg megoldom vhogy. Mondták,hogy nyugodtan lopózzak reggelente vissza, azután,hogy beadtam kb. 20 perccel. Mondták,hogy vidám játszik. Megtettem másnap. Tényleg így volt. Volt, hogy belopóztam ebédkor és láttam,hogy az én elvileg rossz evő fiam, szinte zabál. :) A reggeli indulások meg úgy oldódtak meg,hogy egyik reggel rosszul lettem nagyon és mondta az apja,hogy ő egyedül viszi. Addig ketten vittük minden reggel. Nála alig volt valami kis hüppögés,míg nálam óriási krokodilkönnyek, nyakbakapaszkodás stb. Akkor jöttünk rá, hogy ez kizárólag nekem szól. Innentől kezdve az első hónapban minden reggel apa vitte. Neki alig volt műsor! :) Egy hónap elteltével meg már nekem sem.
2015. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és még ez is. a krokodilkönnyek. erre sem készültem még fel.

egyelőre fennakadtam azon, hogy nem eszik gyümölcsöt és nem iszik folyadékot. itthon próbáltam vele a darabos gyümit, hát kicsúszik a kezéből, azért nem eszi kézzel. kenyérhéjat, babakekszet azt igen, de tízóraira nem az van.


aztán az anyamentes idők köv héten, én megbeszéltem a gondozókkal, hogy tovább is tudok szoktatni mint 2 hét, fel fogom rá hívni ismét a figyelmüket, hátha sikerül humánusabbra a dolog

2015. nov. 25. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van pár dolog ami nem tetszik nálatok és a te hozzáállásod sem a legjobb, valljuk be :)

igen, a gyümölcsöt egészben kapják, lévén nem babák. bár nem írtad, hogy mennyi idős a gyereked, nekem 2 éveseim vannak most, 18 hónapos volt eddig a legfiatalabb gyerekem és neki sem volt gond a darabos gyümölcs. ha már elég nagy, akkor inkább dac. ha kicsúszik a kezéből, akkor majd újra megfogja. valahogy meg kell tanulnia, az oviban se fogják neki turmixolni és mondjuk egy 2 év körüli gyereknél nem is normális.

mi pár hete nem adunk a gyerekeknek 10 órait, mert nagyon lassan esznek (ugye csak pár hete, 2 hónapja járnak. nálunk f10kor van reggeli, így kihagyjuk a gyümit és f12-kor ebédelünk. viszont ebéd után megkapják a gyümölcsöt :)

ezen az ivás dolgon meglepődtem, mi kb 1 decit töltünk és igyekszünk nagyon szigorúak lenni :) tehát az az alap, hogy addig nem állhatnak fel míg meg nem itták, de persze ha valamelyik gyerek 10 perce bürüccsöl, akkor nem kínozzuk :D

minden nap 1 órát vagyunk kint most, hogy hideg van. nem fagyasztjuk őket, a szülők időjárásnak megfelelő öltözetben hozzák a gyereket, ma pl. hideg volt így mindegyikre ráadtam még plusz egy kardigánt is, mert nyilván más, hogy autóval berobognak a bölcsiben meg más, hogy mi kint játszunk egy órát :) és kell a gyereknek, te nem viszed ki őt novembertől márciusig, vagy miért bosszant ennyire, hogy a friss levegőn van?

ebéd után van nálunk csak alvás, viszont senki sem sír :)

mindenkinek segítek elaludni aki igényli, van akit simogatok, van akire ráteszem a kezem, van akit meg kell puszilgatni... :)


én nagyon nem vagyok híve a beszoktatásnak. szerencsére a kolléganőm is így vélekedik róla, ezért nálunk nincs és nagyon be is jött ez a módszer. első nap bejönnek anyával kicsit körülnézni, ismerkedni, másnap anya otthagyja a kicsit és fokozatosan emeljük az időt. héten is van beszoktatósom, ma már bent aludt... és nem sír :)

az a tapasztalatom, hogy ezzel, hogy anya 1-2 hétig ott van, megszokja a gyerek és még nehezebb lesz az elválás. nálunk azt szokja meg, hogy ez egy anya mentes terület, ha jön, akkor ő is hazamegy, így nincs probléma. egyébként saját gyerekemmel is ez a tapasztalatom, nála sem volt beszoktatás és soha nem sírt.

persze mindenki másképp csinálja, de a helyedben nem nyújtanám 2 hétnél hosszabbra. ha nem vagy kész erre akkor gondolkodj más megoldáson, de ha ezt kell most tenned akkor meg ne nehezítsd meg neki, lássa rajtad, hogy ez egy jó dolog, legyél te is boldog vele, így neki is könnyebb lesz!

2015. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerkőcöd hogy még nem evett darabos gyümölcsöt, zöldséget?

Ne húzd a beszoktatást, mert attól nem lesz könnyebb, már a két hét is sok. Mert így azt szokja meg a gyerek, hogy új helyen van, de anyával, és mint tudjuk bárhol jó, ha ott van anya, de itt pont a te hiányodat kell megtanulnia.

2015. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!