Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire törvényszerű az,...

Mennyire törvényszerű az, hogy ha a gyerek bekerül közösségbe, többet lesz otthon betegség miatt, mint bölcsiben/oviban?

Figyelt kérdés
2 hét múlva kezdi a lányom a bölcsit. Mindenki azzal rémít hogy úgyis sokat leszek itthon vele betegség miatt. Lassan 2 éves, eddig mindösszesen 2x volt beteg télen(megfázás)meg mostnában elkapott valami hasmenéses vírust, kb ennyi. Szóval kimondhatom hogy nem egy betegeskedő gyerek eddig. De számít ez egyáltalán valamit? Lehet a bölcsiben legyengül az immunrendszere? Tehetek e valamit azért hogy ez ne történjen meg? Esetleg plusz votaminok, béres csepp vagy valami?
2017. aug. 25. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt sajnos nem nagyon lehet kivédeni (próbáltam én is a vitaminokat, sok zöldséget, gyümölcsöt adni neki, de nem nagyon használt). Nem biztos, hogy minden gyerek így jár, de a többség -úgy látom- igen. Az én fiam sem volt soha beteges, de ahogy bekerült a bölcsibe mindent összeszedett. A folyamatos felsőlégúti fertőzések összes szövődményét is, 2,5 évesen ki kellett venni az orrmanduláját is... DE! Azóta már ovis, és lekopogom, 1 év alatt talán 3 hetet voltam összesen otthon vele betegség miatt. A bölcsis betegségek után megerősödött az immunrendszere, bár a bárányhimlő is még előttünk áll...

Próbáld te is a vitaminokat, ártani nem ártanak (nekünk a Supradyn Kids jött be.)

2017. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem számít, hogy közösség előtt mennyit volt beteg a gyerek. Az én fiam 5 éves, 2 évesen ment csanába, ma már persze óvodás. Kb. november végétől február végéig ki sem látszunk a betegségekből (az ovistársai detto), pedig nem most kezdett közösségbe járni és 2 éves kora előtt egyszer volt náthás.

Nem törvényszerű hogy sokat lesz beteg a lányod, nyilván lesz majd aki azt írja náluk alig van betegség (természetesen ilyen is van) de az általános a sok betegség. Mi már egyébként kipróbáltunk sok vitamint és immunerősítőt, de nincs csodaszer. Ma már csak C+D vitamint adok és kész.

2017. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem törvényszerű....Közösség előtt is elvétve voltak betegek,amikor közösségbe kerültek akkor szintén. 3 gyerek van,tavalyi év volt az amikor a legtöbbet össz 2,5 hónapot voltam itthon velük betegség miatt, de ebbe benne van az,hogy szépen sorba ment át rajtuk a bárányhimlő (3 hét)
2017. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3,5 évesen kezdte az ovit, bölcsis nem volt. Élete első 3,5 éve alatt kb. kétszer volt beteg. Az ovis csoportjában nem számít betegeskedő kisgyermeknek, de így is otthon töltött néhány hetet. Bár a 2,5 éves kislányom mindent hazahoz a bölcsiből, és persze a kisfiam is elkapja. Szval a fiam nem extrém betegeskedő alkat.

A kislányom annál inkább. Ez volt az első bölcsis éve, havi 2 hetet biztosan otthon töltött. Nem voltak igazén nagy lázas betegségei, viszont annyira taknyolt, hogy sokszor nem volt képem úgy bevinni (azzal az igazi sűrű zöld takonnyal). Én sem örülnék, ha ennyire takonypóc gyerkőcöket bevinnének a szüleik. Úgyhogy maradtak Vele otthon (az esetek többségében én, a férjem szinte soha, a nagymamák alkalmanként).

Nálunk ennyire különböző a két gyermek, pedig mindkettőnek adom lelkiismeretesen a vitaminokat, próbálok vigyázni az egészséges táplálkozásra.

Azt látom a bölcsiben, oviban, hogy a többség sokat betegeskedik, ritka az acélkemény immunrendszer ebben a korban még.

2017. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű,a gyerek immunrendszerének az erősségétől függ. Az én fiam 1-szer volt beteg az egy év alatt,míg bölcsibe járt. Oviban is kb ez volt az arány. Évente 1-2 betegség. A doki meg se ismerte,mindig rácsodálkozott,hogy jé,ő is a betegem!
2017. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 jafnrétti ***** válasza:
Nekem a kicsi most készül bölcsibe, kíváncsi leszek. A nagy, igaz, volt párszor beteg, de azért azt messze nem mondanám, hogy többet volt otthon betegen, mint amennyit bölcsiben volt.
2017. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 4 évesen kezdtem az ovit, nem igazán voltam beteges. A kislányom 2 évesen lett bölcsis, ő rengeteget volt beteg, (pedig mikor elkezdte, még szoptattam). Valószínű az is lehetett az oka, hogy nem lehetett neki rendesen beadni az antibiotikumot, sokszor anyósom maradt vele, amíg beteg volt, és ő letudta annyival a gyógyszeradást, hogy benyomta a gyerek szájába, ő meg kiköpte az egészet. Aztán nekem azt mondta, hogy persze, bevette a gyógyszert, csak egy picit köpött ki. De ugye 2,5 ml-es adagnál a pici, az pont az egész. Emiatt folyton újrafertőződött.
2017. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nalunk ez volt.

Pedig adtam multivitaminokat elotte, jol evo, nem sovany kislany, ovi elott nem volt sokat beteges.

Azt tapasztalom, hogy semmit nem tehetunk, amire fogekony, azt ugyis össze fogja szedni vitamin ide, vagy oda..

2017. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na kérdező, mennyit volt eddig beteg a gyerek? Hogy alakult?
2017. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!