Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ez minden bölcsiben így megy?

Ez minden bölcsiben így megy?

Figyelt kérdés

Nálunk 10 nap a beszoktatás. 1 nap 1 órát lehetünk ott, 2nap másfelet és így tovább. Csak az ötödik nap hagyhatom ott 5-10 percre.

Egy kicsit lassunak tartom ezt a tempót, főleg hogy látom a gyerek teljesen jól érzi magát.

Melyik a jobb? ha fokozatosan szoktatjuk be, vagy ha 2-3 nap után már ott hadjuk?


2017. szept. 13. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a lassú beszoktatás híve vagyok, persze hogy jól érzi magát hiszen te is ott vagy. D ez megváltozhat ha rájön hogy te nem mindig leszel vele. Sietned kell vissza a munkába?
2017. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális beszoktatás. Ez a berlini rendszer. Ettöl akkor sem térnek el ha a gyerek gyorsabban beszokik. Itt nem a lepasszolás a mérvadó, hanem egy hosszútávú bizalom kiépítése a gyerek és a gondozó között.

Ha 3 nap alatt ott hagyod a gyereket, akkor nem tud bizalom kialakulni, ha pár nappal vagy héttel késöbb már nem túl jó a bölcsi neki(mert vannak szabájok, és a gézukát sem ütheti le), akkor elkezd téged keresni, a gondozót csak egy ottlévö embernek tekinti, de nem a megbízható segítönek.

A hosszú beszoktatással szépenb lassan hozzászokik, hogy van egy személy aki itt van, még félkézzel anyába kapaszkodom, de lassan csak a gondozo marad, akiben megbízik és szereti.

2017. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, de igazából nem is a 10 nap a baj, hanem keveslem a bennt töltött időt. A 2-3 nap otthagyást úgy ertettem ,hogy akkor már 10-20 percre otthagyhatom. Most 1 orákat vagyunk bennt akkor így hogy fog kötődni a gondozóhoz?


Elsőnek, már visszamentem dolgozni 1 éve most épp szabi alatt szoktatok.

2017. szept. 13. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!